Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idős nagyszülő kísérgetése...

Idős nagyszülő kísérgetése kórházakba. Miért nem értik meg hogy most ő a legfontosabb?

Figyelt kérdés

Az egyik nagyszülőmnek sok egészségügyi gondja van. Hetente 1-2 alkalommal mostanában el kell őt vinnem a kórházakba (megműtötték, ellenőrzések, műtét előtt meg vizsgálatok stb) egyedül nem tudja elintézni a dolgait. Szeptember óta munkanélküli vagyok, de őszintén szólva most nem is érdekel a munka, mert ő is azt mondta hogy neki nem számít hogy "eltart" (habár van spórolt pénzem és felesben álljuk a költségeket) azt meg hogy minden 2. nap szabadnapot vegyek ki, gondolom a munkáltató nem nagyon díjazná. Szóval amíg nem jön rendbe addig nem megyek dolgozni. De közben meg a szomszédaim, ismerőseim mind azzal nyaggatnak hogy mikor dolgozom már, miért nincs már munkám stb.


Miért nem értik meg hogy ez is felemészti egy csomó időmet hogy ide-oda szaladozunk? Vagy jogos hogy piszkálnak? Őszinte válaszokat kérek, hogy igazuk van-e, vagy még belefér ez a helyzet?


2012. jan. 26. 15:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Undorító ez a piszkálódás, és nagyon megértelek!


Szép dolog, amit teszel, mert nagymamáddal törődsz, aki melletted állt, amikor kicsi voltál, felnevelte anyukádat, vagy apukádat, és most, hogy beteg segíteni kell.


Nem értem, hogy milyen világot élünk, amikor a munkát többre értékelik, mint egy emberi lényt?


Van, aki támogasson anyagilag, nem dolgozol most, viszont százszor hasznosabb "munkát" végzel, mintha egy irodában üldögélnél, hogy megnyugtasd a szomszédokat, hogy "Jól van, dolgozik!"


Én sokkal többre becsülöm azt, amit Te teszel, mintha a munkára hivatkozva magára hagynád a nagyszülődet!

2012. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
7%

"Másrészt meg besavanyodott irigy proli vagy. :)"


Mire vagyok irigy, te primitív? Hogy beteg a nagyszülője, vagy hogy munkanélküli? Erre kéne irigykednem??? Gondolkodjál már, mielőtt baromságokat írsz!

A kérdező meg ha már ápolja a nénit, jelentkezzen úgy be, mint az ápolója, arra jár is térítés, igaz nem sok, de a semminél biztos több.

Ha meg annyira nem magatehetetlen, olyanról nem hallott, hogy betegszállító? Nagymamám már alig bír járni, egyedül képtelen eljárni vizsgálatokra, buszra szállni stb. Mégsem vesz ki apám szabadságot, hogy furikázza, mivel erre találták ki a betegszállítókat. Hozzák és viszik az időseket, akik érdekes, ugyanebben a helyzetben vannak, mint a kérdező nagyija. Hogy a családtagjaik nem tudnak állandóan szabit kérni és ugrani heti több alkalommal...

Le lehet szavazni, attól még ez az igazság.

2012. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!