Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy rendezitek le a...

Ti hogy rendezitek le a rokonokat, amikor kellemetlen kérdéseket tesznek fel?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanra, hogy pl. "Mikor lesz már kisbabátok?"

Nem tudok ilyenkor normálisan válaszolni. Leblokkolok.

Engem ez a kérdés pl. elég érzékenyen érint mert több ok miatt sem lehet gyermekem legalábbis egyelőre. Sem az anyagi helyzetünk, sem az egészségi állapotom nem engedi meg. De ebbe nem akarom a férjem rokonságát beavatni, de gondolom ez érthető.


2012. jan. 27. 12:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem titkolom, hogy sajnos egészségügyi okokból ez nálunk nem olyan egyszerű. Egyszer kellett elmondanom, és megértették, azóta békén hagynak, inkább próbálnak segíteni, ajánlanak gyógyteát, orvost. Én általában őszinte vagyok ilyen kérdésekben, persze a jó ízlés határain belül.

De ha neked erről kellemetlen lenne beszélned, akkor mondd azt, hogy már gondolkodtok rajta, csak várjátok a megfelelő pillanatot, vagy kérd meg a férjedet, hogy beszéljen velük, hogy erről ne faggassanak. Ha normális felnőtt emberek, akkor megértik, ha nem, akkor pedig nyugodtan mondd meg nekik, hogy semmi közük hozzá.

2012. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Persze megmondhatnám hogy egészségügyi problémáim vannak, de ezt direkt nem nem akarom hogy tudják, mert pletykásak és akkor mindig rólam beszélne az egész pereputty. Tudjátok, falusi emberek, nem akarom őket lehúzni, de sok dologról fogalmuk sincs.
2012. jan. 27. 12:25
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Mond azt, hogy még ráértek, oszt csók.

Készülj rá a kérdésre, és vágd rá a választ. az e.ü. okot nem kell mondani!

2012. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ha van valakinek hasonló története, azt szívesen látom! Gyűjtöm a frappáns válaszokat a ciki kérdésekre. Nem csak a gyerek-témával kapcsolatban.
2012. jan. 27. 12:32
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Amikor megismerkedtem a férjemmel, tőlünk is mindig ezt kérdezték :) Mikor lesz már unoka? Én azt mondtam: Szóljon a tesónak (férjem testvérének) hogy aktivizálja magát :)

Amikor már nagyon idegesített akkor csak ennyit: Ha kisbabára vágytok, akkor csináljanak maguknak, vagy vegyenek egy játékbabát.

Tudom, hogy nyers voltam, de legalább többet nem faggattak ezzel. Most hogy van unoka, jönnek megint a kérdések: Mikor lesz tesó? Most már csak annyit mondok: Majd, vagy azt: Most nem, vagy amikor felidegesít, akkor: Vegyél egy kisbabát a boltba. (persze, viccesen)

2012. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

"majd ha elég öreg leszek hozzá,most még fiatal vagyok,éljük az életünk,élvezzük a szabadságot"


"még nem hiányzik a gyereksirás"


hány éves vagy?

2012. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

Semmiképpen ne mondd meg, hogy eü problémád van, akkor aztán elkezdenék fúrni a kapcsolatotokat, hogy még egy gyereket sem tudsz szülni milyen nő vagy. Ez saját tapasztalat.

Ha fiatal vagy mondd azt, hogy még egymásnak éltek egy kicsit amíg lehet, ennél jobb válasz nincs.

Ha idősebb, akkor pedig, hogy már tervezitek, de a munka miatt még kérdéses, hogy belevágjatok-e.

2012. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
24 évesek vagyunk mindketten.
2012. jan. 27. 12:39
 9/26 A kérdező kommentje:
Nehéz ügy ez, lehet hogy én is túl szégyellős vagyok, mert egyáltalán nem szeretném a részletekbe beleavatni őket. Szerintem az is tök ciki lenne, ha azt mondanám, hogy rajta vagyunk... :)
2012. jan. 27. 12:41
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!En is hasonló cipőben járok!Engem is gyakran bombáznak ilyen kérdésekkel,amire nem szeretek válaszolni.Főleg az elmúlt néhány hónap volt kiborító,mert kiderült,hogy Candidás vagyok és diétáznom kell,emellett más nőgyógyászati problémám is van.

Elég ciki már alapból az,ha elmegyek vendégésgbe valahova és elkezdenek kínálgatni mindenféle olyan dologgal,amit a diéta miatt nem szabad ennem/innom.Olyankor általában szabadkozok,hogy nem kérek,nem vagyok éhes/szomjas stb.De volt már rá példa,hogy valaki nagyon rám akart elrőltetni valami olyat,amit nem ehetek.Akkor mondtam neki,hogy egészségügyi okokból nem ehetek ilyet,mert tilos olyan kaját fogyasztanom,amiben cukor van.Akkor persze jöttek a kérdések,hogy mi a bajom stb.És hát elég kellemetlen lenne mindenkinek elmesélni,hogy visszatérő hüvelygombával küzdök már lassan 2 éve és emiatt kell a diéta.Úgyhogy általában annyival megoldom az egészet,hogy rosszul éreztem magam,elmentem orvoshoz és ezt a betegséget állapították meg nálam.Ebből általában mindenkinek világossá válik,hogy nem szeretnék többet mondani a dologról.

A baba dologgal is rengeteget nyaggatnak,de arra meg azt szoktam mondani,hogy várnunk kell még vele,mert épp a lakásfelújítás közepén vagyunk,meg mivel a párommal még nem vagyunk házasok,azt is szoktam mondani,hogy majd esküvő után szeretnék csak gyereket.

Ezekkel a válaszokkal általában sikerül kielégítenem a kiváncsiskodókat.Olyannal még nem volt tapasztalatom,aki ezek után is kiváncsiskodott volna,de ha ilyennel találkoznék,biztos,hogy kerek-perec megmondanám,hogy nem szeretnék erről beszélni,mert ez magánügy és kész.

2012. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!