Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetem e a tartásdíj törlésé...

Kérhetem e a tartásdíj törlését érdemtelenség címén-fiam 17 éves általános iskolás?

Figyelt kérdés

Mikor indítsam el az eljárást tekintve a nyári bírósági szünetet?

Fiam saját hibájából 11 év alatt végzi csak el a 8 általánost.Szeptemberben lesz 18 éves.Elváltam, fiam 17 éves,7 éve párkapcsolatban élek,5 éves második fiam. Első gyermekem még mindig általánosba jár. Anyukája 12 éves koráig 1 szülői értekezleten sem vett részt. Amikor kiderült rossz tanulmányi eredménye 10 évesen, mi foglalkoztunk vele hétvégente, és 3 lett az átlaga. Akkor azt mondta velünk akar élni, a bírósági eljárás alatt megváltoztatta véleményét, teljesen megváltozott irányunkba, megromlott a viszonyunk. Már szüleimet sem látogatja, pedig ők végig pártolták, és támogatták.

Velem már évek óta nem tartja a kapcsolatot, szüleimmel 1 éve. Azt sem tudom jár-e iskolába, az anyja erről nem tájékoztat. Jelenleg munkanélküli vagyok, és az anyukája páromat zaklatja a tartásdíj miatt. Nyáron szintén munkanélküli lettem, akkor fiam telefonon megfenyegetett, hogy jön és megver. Addig tisztességesen fizettem, más apákkal ellentétben a tartásdíjat. Addig sem egy telefon, sms nem jött, hogy köszi apa, vagy hogy vagy apa. Mihelyt rossz élethelyzetbe kerülök, és késik a tartásdíj egyből zaklatásnak vagyok kitéve. Már a szüleimet zaklatták, mikor késett a tartásdíj. Szeptemberben lesz 18 éves, és talán akkorra már végezni fog az általánossal. nem tudom 7-ik vagy 8-ikba jár-e.


2012. jan. 27. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tedd ki a

www.jogiforum.hu -ra is.

2012. jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Úgy tudom a még nappali tagozatra jár a gyerek addig kell fizetni a gyerektartást. A bíróságot nem fogja érdekelni ,hogy hanyadik osztályba jár akkor is kötelezni fog a fizetésre.
2012. jan. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Igen, egyrészt kiskorúnál fizetni kell, nagykorúnál meg, amíg nappali tagozatra jár.

Ugyanakkor, nem tudom, hogy mennyit fizetsz, de lehet kérni a csökkentést, ha gondot okoz neked kifizetni ezt az összeget.

Tényleg jogiforum.hu-n érdeklődj, és fordulj ügyvédhez.

2012. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
18 éves korig MINDENKÉPPEN kell fizetni a gyerektartást, azután lehet csak kérni a megszüntetését.
2012. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ti tudtatok törődni vele, vegyétek magatokhoz, és anyukát kötelezzétek a gyerektartásra. A te gyereked, törődj vele, ne csak a pénzed add! (Nem leszúrás. Csak tudod, milyenek a gyerekek, főleg a kamaszok: a sok hülyeség a fejében...csak te hozhatod olyan helyzetbe, hogy ne tegye tönkre magát örökre.)
2012. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!