Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "12órát dolgozom" lehet...

"12órát dolgozom" lehet kifogás mindenre? Elhagynál egy ilyen embert?

Figyelt kérdés
A párom kedvenc szavajárása. Igaz hogy ennyit dolgozik,de hétvégén nem. Én elhiszem hogy sok,és hogy fáradt,de mindig?! Nem azt kérem hogy minden héten bulizzunk,de vele semmit nem lehet csinálni. Semmi programot nem csinálunk évek óta. Abból áll a hétvégénk hogy ő alszik 10-11ig,kimegyünk a gyerekkel sétálni,na meg vásárlás,főzés,takarítás. A takarításra is csak húzgálja a száját ha megkérem porszivozzon már fel. Akármit kitalálok mindenre csak fintorog vágja a fejeket. Ha el is jutunk valahová akkor sem tudja magát jól érezni,így csak veszekszünk,és tönkreteszi a napunkat a gyerekkel. Én itthon vagyok a kislányunkkal,de én nem lehetek fáradt,mert ugye a gyereknevelés a háztartás ellátása az nem fárasztó. Mindent nekem kell intézni,mindenhová cibálom magammal a gyereket.

2012. jan. 29. 00:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%

Nos,amíg én otthon voltam,és nem volt semmi melóm,nekem is mindig ezzel a jött a párom."12 órát dolgozom,fáradt vagyok,hétvégén örülök ha ki se kell mozdulni a lakásból" Néha azért eljártunk ide-oda,de én többet akartam kimozdulni.

Majd kaptam melót én is.Majd én is 12 óráztam.Most már meg értem a páromat,ugyanis hétvégére már én is örülök ha hétvégén nem kell kimozdulni a lakásból,és pihenhetek.Ma már nem nyaggatom,hogy menjünk ide vagy oda.

2012. jan. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
73%

Azért nem árt azon is gondolkodnod,hogy miért,és kiért dolgozik ennyit.A te kis gyedet majd gyesed nem sokra elég..Feltételezem hogy örülsz ha abból a gyereknek mindent megtudsz venni.Azért biztos kell a pénz nektek is ha 12 órázik..

Vagy nézd a másik oldalról.Ha csak 6 vagy 8 órát melózna akkor se mennétek sehová,mert akkor még hó végére sem maradna pénz..Akkor meg azon keserednél,hogy nem tudod a villanyszámlát befizetni..

Vannak helyzetek amikor áldozatot kell hozni.Ha majd dolgozol,és kettőtök pénze több lesz,akkor könnyebben fogtok tudni szórakozni is.

2012. jan. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
73%
Jól írták akik azt írták, hogy bizonyos áldozatot meg kell hozni. A férjed napi 12 órát dolgozik, ez az ő áldozata. Elhiszem, hogy hétvégére szét van szakadva. Értetek dolgozik ennyit, nem szórakozásból. Mehetsz a kislánnyal akár egész napos programra is. Hogy a férjed jó testi-lelki erőnléte megmaradjon, te maximálisan támogasd és ne nyaggasd feleslegesen. Ő előteremti az anyagiakat, te pedig neveled a gyereket és vezeted a háztartást. Mindenki a maga tempójában.
2012. jan. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
27%

Már ne haragudj, de azt mondod, hogy csak kifogás a "12 órát dolgozok"...

Ezzel szemben, te úgy érzed, hogy az otthoni néhány órás főzés, takarítás (nem lehet több, hiszen folyamatosan otthon vagy és így csak fent kell tartani a rendet, ami lényegesen egyszerűbb, mint megteremteni) egyenértékű ezzel. Természetesen amit te csinálsz az is fontos, de lásd be 12 órán keresztül melózni azért elég ideg és energia roncsoló.


Családotok van! Ne azon törd a fejedet hogy hova és hogyan menjetek el "bulizni", hanem azon hogy a gyereket nem "cibálni" kell mindenhová, hanem vinni!


"Röhej de arra is lusta lenne hogy megcsaljon,és nem túlzok. Az igazság az hogy nekem viszont már nem egyszer megfordult a fejemben"

Nos, ez pedig téged jellemez!

Nem lusta, szereti a családját, te pedig...

2012. jan. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
65%
Cseréljetek...Dolgozz te 12 órát ő meg addig otthon lesz a gyerekkel..Valahol át kell érezni a dolgot..
2012. jan. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%

Nincs igazad, teljesen. A napi 12 óra tényleg fárasztó...ha rossz napom van, nekem a 6 óra is fárasztó tud lenni agyilag. Nem mindig lenne nekem sem kedvem elmenni melo után.

DE! Azért a hozzállása sok mindent elárul. Ha ő is sóvárogna néha közös program után vagy bánná, hogy nem tudtok többet kimozdulni akkor nem lenne annyira gáz, és gondolom Téged sem nyomasztana annyira.

23N

2012. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
84%

Milyen jellegű az a 12 óra munka?Mert az se mindegy...

Az én férjem 24 órás szolikba járt, bizt.-i őrként.És a kis k...a meg lejárt hozzá éjszakánként...Ő is fáradt volt,szegény:((

Én se feltételeztem volna róla, mert egy unalmas,aludttej ember volt,mégis megcsalt....

Szóval,lehet,hogy tényleg fáradt, de az is lehet,hogy másért fáradt...

Alamuszi nyuszi nagyot ugrik, sajnos...tapasztalatból írom...:(

2012. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%

14-essel egyetértek.


Én csak azt nem értem, hogyha ennyire széthúztok minek van gyereketek? Mert ha csak azért kellett, hogy legyen akit "cibálni" kár volt.

Téged ugyanúgy jellemez amit leírtál mint a párodat.

Zsák a foltját...


21-L

2012. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
67%

Nem hagynám el, biztos nem jókedvébből csinálja, hanem a családjárért. Én megértem, én 8 óra munkától hulla vagyok és nem nagyon van kedvem kimozdulni. Otthon is lehet programokat kitalálni, nézzetek filmeket, sorozatokat( ne tvt, töltsetek le olyat, ami érdekel), társasozzatok, beszélgessetek. Hetente egyszer próbáld rávenni, hogy menjetek el valahova, de ne valami fárasztó, megterhelő dolog legyen, inkább pihentető(mozi, vacsi, kávézás, cukrászda)

A házimunkával meg hagyd szerintem békén, amíg ő dolgozik csak van időd kiporszívózni.

24/N

2012. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
84%
Az én férjem is megy mindig. És mikor itthon van, akkor sem veszem sok hasznát, mert hulla fáradt. Olyan is volt,- akkor nagyon ki is akadtam- már megvettem a mozijegyeket, a gyerekek is alig várták, apa meg nem ért haza a munkából. Mindezt VASÁRNAP DÉLUTÁN. Azt hittem, megbolondulok. Akkor leültünk beszélgetni, és megbeszéltem, hogy értem én, hogy dolgozik, és nekünk ezért jó, de néha lazábbra vehetné. Ő is elmondta, ő szereti amit csinál, neki azt is jó tudni, hogy nekünk csinálja, menjünk csak nyugodtan. Azóta megyünk. Ha tud, velünk jön, ha nem tud, nem jön. Mi is jól érezzük magunkat, ő is jól érzi magát, mert béke van.
2012. jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!