Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban igaz az, ha egy pár...

Valóban igaz az, ha egy pár nem házasodik össze, a születendő gyerek nem kaphatja meg az apa vezetéknevét?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak annyi, hogy ilyenkor apasági elismerő nyilatkozat kell hozzá.
2012. jan. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

de megkaphatja, kivéve, ha a fogantatás pillanatában még nem más felesége vagy. akkor a férj nevét kapja, papírmunka és el lehet intézni.

ha nem vagytok házasok, akkor apasági nyilatkozat, papírmunka.

2012. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

De megkaphatja!


Még most amíg terhes vagy, menjetek el az önkormányzathoz és ott intézzétek el az apasági elismerő papírokat. A kórházba már ezzel menjetek és automatikusan az apa nevére fog kerülni a kicsi.

Ha nincs a kezetekben ilyen papír, akkor a te nevedre kerül a pici születésekor. Hiába lesz ott az apa és ott hiába bizonygatja majd bárkinek is hogy ő az apa.

Mi is így jártunk. Eszünkbe se jutott hogy papírokat intézzünk míg terhes voltam, koraszülésem lett, hirtelen történt minden és a pici az én nevemre került. Amikor mindenféle papírt kaptunk ami a szülőknek szólt, mindenhol át volt húzva az apa név, csak én szerepeltem mindenhol--- mivel az én nevemre került ezért úgy gondolták nincs apja a gyereknek....

A párom többször el is sírta magát hogy igenis van apja, ő az apa. Dehát nem tudtunk mit tenni.

Minden papír, születési anyakönyvi kivonat, taj kártya, lakcímkártya stb. úgy jött hogy az én vezetéknevem volt a keresztneve előtt...

Elég sok időbe, futkosásba került mire mindent elintéztünk hogy kijavítsák. Új anyakönyvi kivonatot kapott stb.


Én ezután mindenkinek azt javaslom a betöltött 12. hét után menjenek el aláírni az elismerő papírokat, az csak 10 perc, és nem éri őket váratlan meglepetés.

2012. jan. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
megkaphatja, csak nem automatikusan. előtte apasági nyilatkozatot kell tennie az apának.
2012. jan. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!