Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kaphatja-e így a gyerek az...

Kaphatja-e így a gyerek az édesanyja vezetéknevét?

Figyelt kérdés
Még nem vagyunk házasok. Ha lenne gyerekünk, én szeretném ha a gyerek az én nevemet kapná vezetéknévnek (bár tök átlagos). A párom csak hivatalos helyeken használja az eredeti nevét, ismerősök, még barátok se tudják azt, csak a legszűkebb család, azért van így, mert nem szereti azt, kb 10 éves kora óta. Én már úgy ismertem meg az "új" nevén, nekem ő nem az az ismeretlen név, ami a hivatalos. Szóval érthető-e az, hogy a gyerekemnek nem szeretném azt a nevet, ami nekem nem mond semmit, illetve amit a párom nem is szeret?
2011. febr. 2. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kaphatja. Ha nem házasodtok össze, akkor apai elismerő nyilatkozatot kell tennie a párodnak, és ott majd úgyis meg fogják kérdezni, hogy hogy szeretnétek a gyerek nevét. Vagyis nálunk így volt, de mi a születése után csináltattuk, és ott kellett mondani, hogy hogyan szeretnénk. Ha előtte csináltatjátok, akkor nem tudom, hogy ott kell-e mondani, vagy majd a kórházban.
2011. febr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
miért mi a neve?:D
2011. febr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem mondtam, hogy addig biztos nem lesz gyerek, amíg nem vagyunk házasok.
2011. febr. 2. 12:32
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Apa új neve,+ anya vezetékneve+ gyerek keresztneve. Apa névként kitalált nevet is lehet adni.
2011. febr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Pl: Georg- Kiss Angéla,
2011. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kaphatja, de van egy feltétel: az összes gyereknek ugyanazt a vezetéknevet kell kapnia.
2011. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaa, hogy addigra házasok lesztek :) Akkor is lehet, persze. Már régóta nem kötelező, hogy a házasságban született gyerekek csak az apa nevét viseljék, ugyan így viselhetik az anya nevét, vagy akár mindkettőét.
2011. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ha az apa is azt akarja akkor miért ne?
2011. febr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Simán. A házasság előtt mindkettőtöket megkérdezik, hogy mi lesz a nevetek a házasság után (erre sok variáció van, akár a férjed felveheti a sajátja helyett a tiédet is). Illetve azt is megkérdezik, hogy mi lesz a születendő gyerek neve. Ha a tiédet mondjátok be, akkor az lesz.


Amit írtak, egyetlen szabály, hogy a házasságból született összes gyereknek azonos kell, hogy legyen a keresztneve.


Mi példánk: férjemnek egy általa nem annyira kedvelt tucatneve, van az enyém viszont velem fog kihalni. Mivel az előző házasságából van egy lánya, ezért leendő gyerek neve kettőnk kötőjeles neve lesz. A lányára tekintettel, hogy a névben valamennyire látszódjon, hogy testvérek lesznek.

2011. márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Úristen! Ha majd 100-150év mulva valaki kiakarja deriteni hogy ki honnan származott mert esetleg világhirű lesz akkor nem irigylem szegényt.
2011. márc. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!