Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekünk születése után nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekünk születése után nem sokkal elváltunk, gyereknek én vagyok a vér szerinti apja, a születési anyakönyvi kivonaton a gyermek az én vezetéknevemmel szerepel. Az anyja az én engedélyem és tudtom nélkül megváltoztathatja a gyerek vezetéknevét?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 11:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2011. nov. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem!
2011. nov. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
nem
2011. nov. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy a nevét nem változtathatja meg de az apa nélkül a legtöbb fontos kérdésben nem dönthet egyedül,pl.:útlevél csináltatása vagy külföldre utazása.
2011. nov. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ahhoz először írásban le kellene mondanod róla és másnak örökbe kell fogadnia. A gyerek meg 18 éves kora után már változtathat vezetéknevet.
2011. nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. gyermekelhelyezés volt már? amennyiben a te jogaid nem lettek korlátozva bíróság által úgy vannak bizonyos témák amikben közösen kell döntenetek, ilyen pl. návváltoztatás, lakóhely kijelölése, iskola kijelölése, életpálya kijelölése stb. Ezekben közösen kell döntenetek, amennyiben nyilván nem sikerül közös nevezőre jutnotok, úgy a gyűmügy dönt ezekben a kérdésekben. Egyébként mit mond az anyuka, miért akarja megváltoztatni a vezetéknevét a gyermeknek?
2011. nov. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Jogszabalyok vonatkoznak erre, de ha megindokolja, akkor van erre eselye. Foglalkozol a gyermekkel, lathatas? Elozmenyek?
2011. nov. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

11:25-ös: ne irj már hülyeségeket!

"Jogszabalyok vonatkoznak erre, de ha megindokolja, akkor van erre eselye. Foglalkozol a gyermekkel, lathatas?"


Ha egy apa egyáltalán nem foglalkozik a gyerekkel, nem fizet utána semmit, söt ha bántalmazza és el van tiltva töle, akkor sem lehet a nevét megváltoztatni a gyerekenek egyoldalúan, ehhez az apa beleegyezése minden esetben szükséges.

(Talán kivétel, ha tömeggyilkos és annyira különleges a neve, hogy mindenki egyértelmüen megtudja, hogy ez a szörnyeteg az gyerek apja és emiatt a gyereknek hátránya lehet belöle - de még ez is csak hosszas eljárás után lehetséges)


A gyerek nevét csak akkor lehet megváltoztatni, ha mindkét szülö beleegyezik, illetve ha az apa belelegyezik, hogy valaki más örökbe fogadja a gyereket - illetve a már nagykorú gyerek kérheti indolokt esetben.

2011. nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

13:14

K.koru voltam es megvaltoztattuk a vezetek nevemet, az edesapam beleegyezese nelkul!

2011. nov. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ugyan ird már meg, hogy hol, mikor és milyen eljárás alapján, mert ez jogilag lehetetlen.
2011. nov. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!