Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az lehetséges, hogy -miközben...

Az lehetséges, hogy -miközben tudom, hogy semmi önbizalmam nincsen- mások mégis magabiztosnak látnak?

Figyelt kérdés
Néha megkülönböztetett figyelmet érzek magamon társaságban, mint ha valami nagy ember lennék. Ezt nem tudom hová tenni, kóros önbizalomhiányom van(de azért jól szokott esni).
2012. jan. 29. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. Én is ilyen vagyok. Mindenki azt mondja, hogy mielőtt nem ismertek meg, azt hitték, hogy nagyképű, beképzelt vagyok, mert sugárzik belőlem a nárcizmus. Pedig ha tudnátok hányszor sírtam már el magam a tükör előtt xd Aztán megfigyeltem, és tényleg magabiztosnak tűnök, pedig egyáltalán nem vagyok az. Jó színész vagyok, vagy nem tudom.
2012. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Dettó, mint az első. Nekem is szinte minden jó barátom azt mondta, hogy mikor először meglátott azt hitte, hogy egy beképzelt barom vagyok, aztán rájött, hogy nem...


Nekem sincs önbizalmam, illetve szerintem nekem egész egyszerűen reális képem van önmagamról. Tudom mik az értékeim és mik a hátrányaim. Szerintem pontosan ez a tudat ad magabiztos látszatot az embernek, mivel két lábon jár a talajon. Nem akar többnek látszani, de amiben jó abban jó.

Ezt mi talán önbizalomhiánynak értékeljük, pedig valójában nem az.


A másik meg, hogy az önbizalom mértéke és a kisugárzás milyensége nem feltétlenül függ össze. Sokan el vannak telve maguktól aztán mégis taszítóak a többség számára.

2012. jan. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az egyetemen hitték, hogy magabiztos vagyok, mert jól tanulok és aktívan részt veszek az órákban. Mindig beszélek, viccelődöm, mindenről megvan a véleményem. Vizsgák előtt sem parázom, csak mosolygok, aztán ennyi. De közben nincs önbizalmam, a közeli barátaim tudják nagyon jól, hogy milyen műsoraim vannak. Főleg a külsőmet illetően, pl. nem vagyok hajlandó elmenni a strandra, mert annyira nem bírom elviselni, hogy le kellene vetkőznöm. :)
2012. jan. 30. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó színész vagy, ahogy én is.

Rólam is mindenki ezt hiszi, meg azt, hogy milyen erős egyéniség vagyok.

Na, ha tudnák...

Semmire nem vágyom jobban, minthogy ne kelljen erősnek lennem, lehessek az a félénk lány, aki vagyok, és biztonságban érezhessem magam.

De mindig nagyon félénk voltam, mégis így alakult ez ki.

Nem tudom, miért, talán így kompenzáltam, vagy így védtem magam.

2012. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Velem is ez van. Ha új emberekkel találkozom/ismerkedem meg, később mindig azt mondják, hogy első találkozáskor beképzeltnek és nagyképűnek hittek, de azóta rájöttek, hogy nem vagyok az. Mindig rá szoktam kérdezni, hogy szerintük miért van ez, az átlag annyit válaszol, hogy "Hát nem is tudom, egyszerűen annak tűntél..." , volt már aki azt mondta, hogy a külsőm miatt, mert "Olyan, mintha most léptél volna ki egy divatmagazinból.", van aki szerint azért, mert sokat beszélek, és valahogy mindig úgy alakul, hogy én leszek a társaság középpontja. Szóval nem tudom a valódi okot lehet, hogy ez így mind egyben... Az biztos, hogy magammal szemben maximalista vagyok, ezért már pl. egy pattanástól elmegy az összes önbizalmam, de ezek szerint ez másoknak nem tűnik fel. 19L
2012. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!