Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi baja lehet az apámnak velem?

Mi baja lehet az apámnak velem?

Figyelt kérdés
Már komolyan kezd ez az egész dolog a lelki állapotomra menni. Nem tudom eltalálni, hogy mi baja lehet velem. Mióta megszülettem, azóta folyton engem csesztet. Soha nem voltam neki jó semmire, pedig az iskolában is jól teljesítettem, otthon pedig mindig segítettem amiben tudtam. Világ életében alkoholista volt, gyerekkoromban gyakran erőszakoskodott velem, egyszer majdnem megfojtott (állítólag csak játszani akart). 17 évesen már nyelvvizsgám volt, most diplomázom júniusban, és folyton én vagyok a sz@r itthon. Komolyan nem értem. Persze én mindig lázadok ellene, aztán meg rajtam akarná megmutatni, hogy ő férfi, pedig egy gyáva besz@ri alak, a saját szomszédaitól fél. 17 éves koromban már sikerült elérnie azt, hogy öngyilkosságon gondolkozzak. Utálom, de komolyan kíváncsi is vagyok rá, hogy miért olyan nagy probléma az hogy megszülettem???
2012. jan. 30. 08:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

el sem hiszitek milyen jól esik az, hogy tanácsokat kapok Tőletek..


ma 10:33 : igazad van teljesen, egyébként amit írtál hogy valószínűleg irígy rám, van benne valami.. soha nem néz a szemembe akárhányszor a szemébe nézek mindig elkapja a fejét.. ezt se értem miért csinálja, azon is gondolkoztam már hogy fél tőlem, na de a saját gyerekétől??? emlékszem amikor anyám leérettségizet olyan 4-5 éve (most 45 éves) akkor apám folyton piszkálta hogy ő milyen hülye meg hogy úgyse fogja letenni az érettségit... tényleg az lehet a baja, hogy irígy

2012. jan. 30. 11:47
 12/16 anonim ***** válasza:

10:54:


Szerintem temperamentum-függő, hogy hogyan éli meg ezt a dolgot. Amúgy, igen, a normális az lenne, ha örülne a gyereke sikereinek.

De olvasd el még egyszer amit írtam, mert szerintem nem teljesen abban a kontextusban értelmezted, mint amire gondoltam.


Kérdező:

Én megpróbálnék úgy nyitni a helyedben, hogy kikérem édesapám véleményét. Akármivel kapcsolatban, a lényeg, hogy érezze, hogy számít a véleménye; hogy "felnézel" rá, hogy adsz a szavára.

Ezzel csak az a baj, hogy nagyon kétes kimenetelű. Vagy azt kezdi el érezni, hogy

"még mindig megbecsült, és fontos vagyok annak, hiszen a diplomás fiam még mindig engem kérdez"

Vagy rosszabb esetben még jobban nyeregben fogja érezni magát. És végképp "semmirekellő hülye" leszel.

Kerülném az olyan témákat, amik megvalósítást igényelnek. Keresd a tiszta pillanatait. Neked kell tudni, hogy mik azok a dolgok amikről lehet vele beszélgetni, amiben érdemi megnyilvánulást tud felmutatni. Ha olyat kérdezel, amire nem tud válaszolni, akkor "alulmarad" veled szemben, ha meg túl könnyűeket, akkor meg "lekicsinylőnek" fogja érezni.


Én ezt gondolom, de egy pszichológus, biztos jobb tanácsokat tudna adni arra nézve, hogyan közeledj, hogyan kezeld ezt a konfliktust édesapáddal. Mert úgy érzem, ez hosszú "küzdelem" lesz, ahol nagyon nehéz lesz elérni valamit, és pillanatok alatt fog összedőlni minden, ha valamit félreért (márpedig alkeszeknél szokás a szavak kiforgatása, tudom, én apám is alkesz :D).


Szóval, mindenképpen szakembert kérdezz szerintem! És ne feltétlenül magaddal, hanem édesapáddal kapcsolatban, hogy mit kezdhetnél vele, hogy mi lehet a baja veled, hogy mi lenne a módja annak, hogy ezt orvosoljátok.

2012. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Tegnap nagyon sokat változtatott a gondolkodásomon amit néhány Válaszoló írt. Felnyitotta a szemem. Önállónak éreztem magam a szüleimtől. Elkezdtem gondolkozni magamon meg a szüleimen, és rájöttem, hogy túlzottan megakarok nekik felelni, mert félek tőlük. Nem haragszom rájuk mert tényleg nem tartom őket sem 100-asoknak (tehát olyan embereknek akik lelkileg egészek). Az lesz az első ha elköltözöm otthonról hogy felkeresek egy pszichoterapeutát és kiöntöm neki magam, aztán pedig elkezdem az önálló életem. Úgy érzem hogy otthon valamiféle bábnak használnak, anyám is úgy beszél velem mint egy kis taknyossal, de igazából meg is értem, mivel erről én tehetek, mert hagyom magam. Szeretem őket annak ellenére hogy ilyenek, de ezen muszáj változtatnom mert örökre így maradok ebben az állapotban. Megkell állnom a saját lábamon. Vannak céljaim az életben, vannak álmaim, és megakarom őket valósítani. Békében akarok tőlük elválni, mármint ezt úgy értem, hogy elköltözöm otthonról, de nem úgy hogy haragból, ha ezt egyáltalán ők megértik, bár már most látom hogy ebből kiabálás meg veszekedés lesz. Anyám túlontúl önző, nem fog megérteni, azt hiszi hogy én örökre az övé maradok mint valami tárgy. Nem hagynak soha érvényesülni. Apám is ha valami jobb ötletem van mint neki, akkor elkezd hisztizni meg csapkod, kiabál. Komolyan mint valami kisgyerek. Tegnap is féltem hazamenni mert üldöz ez a fajta érzés, hogy megint haza kell mennem, és megint kezdődik minden elölről. Persze erre aztmondja anyám, hogy nézzek szét a környéken, van ennél rosszabb család is. Hát marhára megvigasztal, az esetleg hogy mi változtatnánk a saját életünkön, az nem megy, inkább törődjünk bele abba hogy mekkora sz@r az amit mi családnak hívunk. Fantasztikus.
2012. jan. 31. 08:36
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát komolyan én elsírtam magam a történeteden. nagyon sajnállan és remélem hogy jobb életed lesz. de az elkoltözés tényleg a legjobb megoldás.
2012. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
*Sajnállak
2012. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
azóta megoldottuk a dolgot, kibékültünk, őszintén elbeszélgettünk egymással, szóval most családi béke van, és már nem tudok rá többet haragudni, neki is vannak hibái, nekem is, nemcsak az ő hibája volt hogy ilyen lett a kapcsolatunk, az enyém is benne van.. de hát emberek vagyunk csak
2012. aug. 17. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!