Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Apámnak mi baja lehet velem?

Apámnak mi baja lehet velem?

Figyelt kérdés

Szeptembertől tanulni fogok, ha minden jól megy jövő ilyenkor tiszthelyettes fokozatban leszek katona. A jogosítványt is csinálom, hétfőn vizsgázok, ha átmegyek megvan a jogsim. Eddig ezekkel nyaggatott, én mind a kettőt megcsináltam. (na jó, a jogsi hétfőn lesz meg, HA átmegyek)

Ma akartam menni edzeni (testépítés) és nem engedett. Mondja "annyi dolgod van". Mintha nem csinálnék semmit. Többször segítettem itthon fát pakolni stb, mikor kérdezem mi munka van, akkor mondja, hogy semmi.

Nem értem. Akkor mondja meg, hogy nem mehetsz edzeni, le vagy sz@rva és akkor tudomásul veszem. Komolyan, más örülne, hogyha sportolna a gyereke. Inkább igyak, drogozzak, mint ahogy egyre több fiatal? 19F vagyok.


2011. jún. 3. 22:20
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

Meg minek megyek edzeni, kérdi tőlem. Ha nem járnék, akkor nem csináltam volna meg a fizikait majd 92%-osan, ami igen ritka és kiemelkedő teljesítmény!

Majd akkor én is megyek kocsmába, mint mások, ha terembe nem engednek! Hátha akkor felfogja!

2011. jún. 3. 22:22
 2/35 napietus ***** válasza:

én sem értem, mi baja lehet. édesapád körülnézhetne, tényleg más szülő összetenné a kezét, ha ilyen rendes gyereke lenne!


de nem biztos, hogy nagy jelentőséget kell ennek tulajdonítani. lehet csak azért mondta, hogy mondjon valamit.

2011. jún. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Költözz el amin tudsz valószinű irigy sok szülő a saját gyereme sikereire is irigy.
2011. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Azért én se vagyok ártatlan.

Ugye a testépítés elég rendes sport. (egy versenyző százezreket költ havonta, hobbi szintes is átlagban CSAK a tápkieg 20ezer alsó hangon)

Napi kb 50dkg csirkemell kellene, de kb 1/3kg-ot eszek meg, vagy halat stb. A pénzt gyakran én adom, mert nem olcsó! Onnan van pénzem, hogy adok-veszek. Ezért is lecsesztek, hogy rendőrségi ügy lehet belőle, hogy üzletelek.


Apám másik hülyesége az okoskodás!

pl. Mikor emelt törin voltam (írásbelin) elkezdtem neki mondani mik voltak, ő meg: "Azt tudom, azt tudom, azt is, azt már nem!" Szerintem semmit nem tudott volna.

Emlékszek rá, hogy 9-10évesen elvert engem azért, mert 1-est kaptam matekból a törtekből. Ő meg: "10 az mennyi, 10 az mennyi?" Ugye, akkor nem tudtam, most már igen. Olyan buta, hogy kérdezni sem tud? Most 10mennyi? Hogy? 10/1-ed! Vagy hogy kérdezi?

Meg mikor elküldött ruhát venni. Mikor olcsót vettem, akkor leb@szott, mert ő különbbel törli fel a padlót, ha jó minőségit (ami drágább) akkor meg azt kaptam, hogy annyiból ő felöltözik.

Na, most ebből menjen már ki valaki.


De én megmondom holnap neki, hogy inkább elmegyek a háztól, de a sportot nem fogom abba hagyni, senki kedvéért se! Szeretem csinálni, nem tudom miért fáj neki!

Egy forintot nem kérek tőle direkt, pedig ő ad! (Itt a pénz vedd, el! Direkt nem veszem el, mert nem. Ha elvenném, akkor meg: "A pénzt tudod költeni!") Nem tudok rajta kimenni komolyan!

2011. jún. 3. 22:44
 5/35 anonim ***** válasza:

Nyugalom, ne kapd fel a vizet, kocsmába meg végképp ne menj, mert ott hasznos dolgot nem tanulsz, és ott maximum csak átmeneti megoldást találsz a problémádra.

Az én fateromnak is van egy természete, és vannak dolgai, amik engem kifejezetten zavarnak és idegesítenek. Örökölte az apjától, ez van. Sokszor ugyanazt csinálja velem meg az öcsémmel, mint amit anno az apja csinált vele, és amit akkor (fiatalként) ő is utált. Most meg ugyanazt csinálja velünk - hála Istennek azért már lightosabb kiadásban.

El kell fogadni, ez van. Legyél türelmes a fateroddal, más nem segít. És amit most itt az utolsó 2 sorban leírtál hogy: "Akkor mondja meg, hogy nem mehetsz edzeni, le vagy sz@rva és akkor tudomásul veszem. Komolyan, más örülne, hogyha sportolna a gyereke. Inkább igyak, drogozzak, mint ahogy egyre több fiatal?" na ezt mondd el neki is, természetesen tisztelettudó, normális hangnemben, és dumáljatok erről egyet, ha lehet vele. A piát, drogot és hasonló gyilkos dolgokat pedig hanyagold, semmi esetre se menekülj ebbe. A piálás jó dolognak tűnik, de az sem az, hidd el. Sőt, én baromira örülök, hogy van még olyan srác, aki (ha nem is egyetemista, mint én, de egyetemista korú) ahelyett, hogy szétissza az agyát, dolgozik és sportol. Én is ilyen vagyok, úgyhogy valamilyen szinten egy cipőben járunk.

A faterodhoz meg sok erőt, és próbáld megbeszélni vele a dolgot, hátha leesik neki a tantusz, hogy becsülje meg a fiát, mert nem minden bokorban terem ilyen :D Hajrá! És majd írjál, hogy hogy alakultak a dolgok!

Legjobbakat!

20/F


Meg minek megyek edzeni, kérdi tőlem. Ha nem járnék, akkor nem csináltam volna meg a fizikait majd 92%-osan, ami igen ritka és kiemelkedő teljesítmény!

Majd akkor én is megyek kocsmába, mint mások, ha terembe nem engednek! Hátha akkor felfogja!

2011. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

"Költözz el amin tudsz valószinű irigy sok szülő a saját gyereme sikereire is irigy."


Na igen, de most nyáron nem. Szeptembertől meg katonaságnál leszek.

Én addig nem nyugszok, amíg nem fizetem ki nekik, hogy felneveltek. Szóltam anyámnak is, hogy becsülje meg az összeget, hány millába kerültem! (ha 10év múlva, ha 15év múlva, de kifizetem nekik!)

2011. jún. 3. 22:45
 7/35 A kérdező kommentje:
Kösz. De nem dolgozok, csak itthon segítek. Ha a netes biznisz munka, akkor igen. Meg falusi vagyok, szóval nyáron lesz mit melózni. (meggy, ha jó ára lesz például)
2011. jún. 3. 22:47
 8/35 napietus ***** válasza:
ne hiztizz már Te meg, mint 1 kislány...abban az egyben azért igaza van, hogy ha illegális dolgokba keveredsz a drága hobbid miatt, akkor hiába van meg a fizikaid. ha lebuksz, mégha börtönbe nem is csuknak, de erkölcsit nem fogsz kapni jó darabig, így nemhogy katona nem lehetsz, de semmilyen olyan állásba nem fogsz tudni elhelyezkedni, ahol büntetlen előélet a követelmény. értsd: biztonsági őrnek sem fognak felvenni. ezen azért gondolkozz el. és ne nézd le a szüleidet, aki ezt teszi (alapos ok nélkül), azt a többi ember megveti.
2011. jún. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok! Bocs, a kommentem végére ott maradt amit írtál, csak bemásoltam magamnak, hogy lássam, mikor a választ írom. Ott maradt. Mindegy.


Még azt akarom hozzáfűzni, hogy ha tényleg a beszélgetés sem hoz megoldást, akkor költözz el, szerintem jobban jártok úgy. De csak ha már minden kötél szakad, és nincs más megoldás. Faterod meg majd rájön, mikor otthagyod, hogy na, milyen megbecsülnivaló fia is van. Akkor talán majd leesik neki a tantusz.

Legjobbakat!

2011. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Szerintem az a gond h elérted azt a kort amikor már nem vtok kompatibilisek, nekem is ez volt anyámmal, aztán eltelt 4 év, és megint nagyon jól elvagyunk. Egyszerűen besokalltatok egymástól, költözz el, az a megoldás :D Sok sikert a katonasághoz!
2011. jún. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!