Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha beleszeretek másba a...

Ha beleszeretek másba a párom/férjem mellett, akkor az megcsalás?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy az amúgy se bőbeszédű páromról sok mindent megtudtam. Az egyik hozzátartozója a bizalmába fogadott és elmesélt pár dolgot a múltjáról, amiről én nem tudtam. Valójában azt tudtam meg róla, hogy ő nem volt egy nagy nőcsábász sosem. Az előző kapcsolatában, akivel együtt volt (2 hosszabb előző kapcsolata volt) mind a kettő esetben nagyon szerette a lányt.


A legelső kapcsolatát ami tartott 4 évig, azt úgy hagyta ott, hogy beleszeretett megy másik nőbe, akivel végül is azt hiszem hogy a második hosszú távú kapcsolata lett.


A páromnak ezt felhoztam és azt mondta, hogy ő szerinte ez nem megcsalás, meg hogy kihűlt akkor már az a kapcsolat amikor az történt. Az elhagyott lány utána nagyon sokáig szenvedett még emiatt. Tökre sajnálom őt :( Meg hogy sose lehet tudni, hogy mit hoz a jövő.


Én most egy kicsit parázom. Tudom, hogy nem a múlton kell rágódni, de én eléggé elbizonytalanodtam, mert nem akarom elveszíteni a páromat. Főleg sajnos azt is megtudtam, hogy a lányokkal akkor romlott meg a kapcsolat, amikor a lányok egyetemre mentek. Igaz, a 2. lány egy messzebbi városba ment tovább és emiatt közösen szakítottak, mert a lány nem tudott hazajárni és így nem tartották életképesnek a kapcsolatot.


Nos én meg most fogok menni egyetemre, ha minden igaz és ha felvesznek. Én teljesen pánikban vagyok most, mert én nem akarok én is így járni, mint ők. Igaz, a mi kapcsolatunkban már megtörtént egy 3 hónapos olyan dolog, hogy én külföldre mentem (olaszország-szardínia) dolgozni. Ez idő alatt folyamatosan tartottuk a kontaktot és megvárt engem. Szóval volt nálunk már egy vész. Viszont megvárt és nem történt semmi rossz.


Viszont én nagyon féltem a kapcsolatunkat. Nem akarom, hogy bármi para is történjen, én nem akarom, hogy kihűljön és másba szeressen bele. Tudom, hogy ez nem örök törvény, de most akkor is nagyon zavarodott vagyok és teljesen kész vagyok...


szerintetek?


én 27 éves vagyok, a párom 15 évvel idősebb nálam.



2012. jan. 31. 08:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A "B" helyzet meg ez: az egyik barátnőm írt egy e-mailt a páromnak, melyben leírta az aggodalmát. Azon aggódik, hogy én lefogytam és fél, nehogy anorex legyek. Amúgy hozzáteszem, hogy közel se vagyok hozzá és normálisan eszek (szeretek enni). A lány megkérte a páromat, hogy ne szóljon nekem a leveléről. Viszont én ezt megtudtam egy 3. forrásból. A párom nekem nem mondta el. Szóval sajnos elhallgatás volt...


én úgy gondolom, hogy ezt ellenkező esetben elmondanám a páromnak, mert nekem a másik haverja úgymond "senkim" és még szép, hogy a párommal vagyok bizalmas kapcsolatban. Nem?!?!?!? Szerintetek?!?!?!

2012. jan. 31. 08:23
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha adott egy kapcsolat,az illető beleszeret egy másik személybe és ezért otthagyja az előzőt az nem megcsalás.Miért is lenne az?Nem igazán értem ezt hogy gondolod.


A barátnős dolog.A párod tartotta a száját és jól tette.

2012. jan. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Antimod ***** válasza:

Az emailes dolgot én sem találom komolynak, sőt, a te érdekedben nem szólt róla. Lehet, hogy csak figyelgetni kezdett, hogy tényleg aggasztó-e a helyzet.


Az egyetem már más, lehet gond. Az én tapasztalatom az (bár nem saját), hogy a távkapcsolatok nem működnek valami jól. Azt nem írtad le, hogy milyen messze van az az egyetem, és mennyi időt lennétek távol egymástól.

2012. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez nem megcsalás. Valószínűleg nem volt a lány az igazi neki vagy már nem volt jövője a kapcsolatnak. Legalábbis az egyik fél részéről!
2012. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Semmi sem tart örökké. Ha el is hagy se keseregj, az egyetemen találsz könnyebben korban hozzád illőt! :)
2012. jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Beleszeretni másba - nem bűn. Beleszeretni másba, mégsem szakítani, hanem maradni az előző kapcsolatban, a másik totális átverése, hazugság és még hülyeség is, mert senkinek sem jó.

Velem ne maradjon senki szánalomból, csak hogy ne szenvedjek, köszönöm, nem kérem. Akkor legyen velem valaki, ha velem akar lenni, mert engem szeret.


Egyébként elég furcsának tartom, amit írsz. Nem általában aggódsz, hogy tönkremegy a kapcsolat (ezt még érteném, bár értelmét nem látom a folyamatos parának egy kapcsolatban - ha valaki folyamatosan retteg, ott nagy bizalmi/önbizalmi bajok vannak), hanem AZÉRT aggódsz, mert "jóakarók" meséltek bizonyos infókat, aminek lehet, hogy a fele sem igaz. Neked többet számít mások elbeszélése, mint az, amit együtt megéltetek, amilyennek TE megismerted? Inkább másoknak hiszel, mint magadnak? ...

(És szerinted ez normális egy kapcsolatban? ...)

2012. jan. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
75%
Ha már a férjed, akkor megcsalás, de amíg nem vagytok házasok, addig nem. Az emailről pedig, ha valakinek megígér valamit, akkor azt be is kell tartani, hiába szeret téged jobban. Ez csak azt jelenti, hogy megbízható, mert a párunknak sem kell mindig mindent tudnia. Légy hálás, hogy becsületes, és betartja, amit mond.
2012. jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A párod 15 évvel idősebb?

ezért nem jut nekünk korunkbeli nő. :(

30/f

2012. jan. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézd. Velem is előfordult a kis boldogtalan, és egyetlen kapcsolatom alatt, hogy beleszerettem másba. Igen, így volt. Vágytam arra a másikra, főleg amikor a párom kutyául bánt velem.

DE! tudtam, hogy ez nem helyes dolog, és hogy nem szabad ilyesmibe belemennem, még ha az a másik közeledik is. Így is volt. Közeledett, én visszautasítottam.


Párom később megcsalt. Nem feküdt le a nővel (állítólag) de mentek az sms-ek, meg a titkos találkák a parkban. Azzal védekezett, amikor megtudtam, hogy "ez nem megcsalás". Gondolhatod, hogy kiakadtam. Kiraktam, mint macskát...Aztán még jó a fejéhez is vágtam, hogy nekem is lett volna lehetőségem megcsalni őt, de nem tettem, mert tisztelem őt annyira, hogy a háta mögött nem kavarok. Még ha nem is szeretem már, akkor sem. Előbb szakítás, aztán jöhet a másik. Nem olyan bonyolult ez.


Én azt mondom, hogy az ember az érzéseinek nem tud parancsolni, de a tetteinek igen. Aki pedig azt mondja, hogy nem bírta megállni, vagy nem bírt ellenállni, az egy nagyon gyenge jellem. Ilyen emberért nem is gáz, ha elveszíted. Inkább előbb, mint utóbb.


Párod is egy gyenge jellem. Ha valami kihűlt (minden kapcsolat kihűl egyszer), akkor nem váltani kell, hanem elfogadni a másikat úgy, ahogy van. Szeretettel elviselni egymást.

Ajánlom neked Gary Chapman: Egymásra hangolva c. művét. Nagyon jó. Igazából úgy hatásos, ha párod is elolvassa és fel is fogja a benne leírtakat.

Minden jót!


24/n

2012. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de elolvastátok rendesen?

Akivel 4 évig voltak kapcsolata, azt elhagyta egy másikért. Igaz, arról egy szót sem ír, hogy volt e köztük valami...na de feltételezem, hogy igen. Manapság nem szokás valakit csak látásból megismerni, és ezért elhagyni a párunkat...nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

Ha tévedek, akkor bocsánat.

2012. jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!