Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megcsalt a párom és most...

Ha megcsalt a párom és most megtesz mindent a kapcsolatunk helyrehozásáért, higgyek neki, hogy többé nem teszi meg?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 23:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak te döntheted el.

Képes vagy feldolgozni a történteket?

Akarod folytatni a pároddal?

Ha ezek közül bármelyikre is "nem" a válasz, akkor keress mást.

2012. jan. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%

Ha adtál neki még egy esélyt hagyd hogy bizonyítson.

Amikor eldöntötted, hogy nem hagyod ott rögvest, hanem megpróbálod folytatni vele az életet, akkor nyilván felvállaltad az esetleges közös jövőt.

Szóval ne csak mondd, hogy adok még egy esélyt, hanem tényleg adj (amennyiben ez a döntésed)

2012. jan. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Akkor higgy neki, ha tényleg meg tudsz bocsátani, elfelejteni neki. Mert ha benned marad a tüske és minden adandó alkalommal felhozod neki az ügyet, vagy csak magadban puffogsz rajta (ergo nem lépsz tovább), akkor semmi értelme.


Én nem lennék rá képes, de ha te igen, akkor hajrá. De aki egyszer megtette, miért ne tenné meg még egyszer.

2012. jan. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
24%
Mondd meg neki, hogy legyen nyitott a kapcsolatotok. Így legálisan mehettek másokhoz. Megcsalás kilőve.
2012. jan. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg csak rajtad múlik, hogy te hogyan fogod fel az egészet. Meg hogy alapvetően milyen a természeted.

Én ismerem magam ahhoz, hogy tudjam, nem tudnám folytatni a kapcsolatot. Nem azért, mert nagyobb a büszkeségem annál, minthogy megbocsássak, hanem azért, mert egyszerűen nem tudnék ugyanúgy bízni benne, és ugyanolyan szeretettel fordulni felé. Százszor végigfuttatnám a képzeletemben, ahogy a másik nővel hempergett, folyton azon agyalnék, hogy mikor teszi meg legközelebb. Akkor is, ha ő a tőle telhető legjobban helyre akarná hozni az egészet, nekem már bemérgezné annyira a kapcsolatot, h nem lenne értelme folytatni.


De te ismered magad, és a párodat is (hogy mennyire szavahihető, komoly). Szerintem csak akkor érdemes hinned neki, ha nem marad benned tüskeként a megcsalás.

2012. jan. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%

Amikor megtette nem villant be neki, hogy van egy barátnője és nem kéne megalázni? Majd utána bocsánatot kérek? Akkor nem volt fontos a kapcsolatotok?

Nem most kéne már sírni. Eleve gondolkodni kellett volna nem az ösztönei után menni.

Ez egyébként így szokott menni: félre mennek aztán ígérnek fűt, fát, virágot. Amit aztán véletlenül sem tudnak betartani.

Ebben a pasik akkorát tudnak alakítani.

Ha akkor nem volt semmi ami visszatartsa még a tudat, hogy vagy neki gondolod máskor lesz bármi ami visszatartsa?

Ez az én megítélésem szerint -lehet vitatkozni- ez pusztán erkölcsi, becsületbeli ügy.

Ha valakinek van egy kis tartása az nem alázza meg így a társát akkor sem ha épp nincs minden rendben a kapcsolatban. Ha félrement akkor valamit nem kap meg de képtelen kinyitni a száját, vagy ha mégis, akkor egész egyszerűen csak szereti a csajokat és nem hagyja veszni az alkalmat.

Miből gondolod, hogy ez volt az első és az utolsó?

Tapasztalatból mondom az ilyen nem változik megteszi egyszer és utána sem fogja semmi se visszatartani max most be van rezelve de majd ez az ijedség is elmúlik és kezdődik minden elölről.

Aki igazán szereti és tiszteli a párját annak se pofája, se gyomra, se igénye nincs minderre.

Nálam lapáton lenne a gyerek mert ezt nem lehet kimagyarázni ez az ami. Erre nincs elfogadható indok.

Egy kapcsolat alapja a bizalom de ezek után képtelen lennék megbízni egy ilyen alakba mindig azon agyalnék most mit csinál, kivel van, vajon igazat mond? Lehet így élni? Akar valaki így élni?

Könnyű mondani tudom, de tényleg keresned kell valakit aki egy kicsit komolyabban vesz téged és a kapcsolatot is.

Bocs ha kissé radikálisra sikeredtem, de túl sokat láttam, és az élet megtanított, hogy vannak dolgok amit érdemes feketén-fehéren látni, hogy képes legyél gyors és jó döntéseket hozni még ha fáj is.

2012. jan. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
56%
Kutyából nem lesz szalonna. Otthagynám.
2012. jan. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%
Én megpróbálnám.
2012. jan. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
57%

"De aki egyszer megtette, miért ne tenné meg még egyszer."

ezt a közhelyet minduntalan hallani megcsalás témában....

Pedig nem igaz! Ha tanult belőle,és megbánta,soha többet nem teszi meg,ha nem akar elveszíteni...

Mivel ált. mind a 3 fél hibás v.milyen szinten, egyéni mérlegelés kérdése a megbocsátás,újrakezdés.

Nálunk 23 év házasság után történt, 1,5 éve. De most már utólag,így volt jó, mert ha ez nem történik meg,lehet hogy elválunk. Más ok miatt. Lehet lepontozni, akinek nem tetszik... 43/ nő

2012. jan. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Én biztos nem tűrném, de ha még szeretitek egymást, akkor menthető lehet a dolog.
2012. jan. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!