Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha beleszeretek másba a...

Ha beleszeretek másba a párom/férjem mellett, akkor az megcsalás?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy az amúgy se bőbeszédű páromról sok mindent megtudtam. Az egyik hozzátartozója a bizalmába fogadott és elmesélt pár dolgot a múltjáról, amiről én nem tudtam. Valójában azt tudtam meg róla, hogy ő nem volt egy nagy nőcsábász sosem. Az előző kapcsolatában, akivel együtt volt (2 hosszabb előző kapcsolata volt) mind a kettő esetben nagyon szerette a lányt.


A legelső kapcsolatát ami tartott 4 évig, azt úgy hagyta ott, hogy beleszeretett megy másik nőbe, akivel végül is azt hiszem hogy a második hosszú távú kapcsolata lett.


A páromnak ezt felhoztam és azt mondta, hogy ő szerinte ez nem megcsalás, meg hogy kihűlt akkor már az a kapcsolat amikor az történt. Az elhagyott lány utána nagyon sokáig szenvedett még emiatt. Tökre sajnálom őt :( Meg hogy sose lehet tudni, hogy mit hoz a jövő.


Én most egy kicsit parázom. Tudom, hogy nem a múlton kell rágódni, de én eléggé elbizonytalanodtam, mert nem akarom elveszíteni a páromat. Főleg sajnos azt is megtudtam, hogy a lányokkal akkor romlott meg a kapcsolat, amikor a lányok egyetemre mentek. Igaz, a 2. lány egy messzebbi városba ment tovább és emiatt közösen szakítottak, mert a lány nem tudott hazajárni és így nem tartották életképesnek a kapcsolatot.


Nos én meg most fogok menni egyetemre, ha minden igaz és ha felvesznek. Én teljesen pánikban vagyok most, mert én nem akarok én is így járni, mint ők. Igaz, a mi kapcsolatunkban már megtörtént egy 3 hónapos olyan dolog, hogy én külföldre mentem (olaszország-szardínia) dolgozni. Ez idő alatt folyamatosan tartottuk a kontaktot és megvárt engem. Szóval volt nálunk már egy vész. Viszont megvárt és nem történt semmi rossz.


Viszont én nagyon féltem a kapcsolatunkat. Nem akarom, hogy bármi para is történjen, én nem akarom, hogy kihűljön és másba szeressen bele. Tudom, hogy ez nem örök törvény, de most akkor is nagyon zavarodott vagyok és teljesen kész vagyok...


szerintetek?


én 27 éves vagyok, a párom 15 évvel idősebb nálam.



2012. jan. 31. 08:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nézd én ezt valahogy úgy látom, hogy a szerelmet nem tudod szabályozni. Azt sem, hogy kibe szeretünk bele és azt sem, hogy kiből ábrándulunk ki. Ha a párod úgy csinálta a volt kapcsolataiban, hogy beleszeretett az új lányba, de mielőtt kezdett volna vele, megszakította a régi kapcsolatát, az véleményem szerint nem megcsalás. Ezen azért ne parázz, mert előre nem látod, mi lesz, ugyanakkor nem igazán tudod befolyásolni. Majd ha megtörténik a probléma, akkor van miről beszélni.
2012. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Tudom, igazatok van, csak akkor is kicsit most görcsbe lettem. Az illető akitől tudom ő nem rosszakaró. Ő az, aki a legjobban támogatja a kapcsolatunkat, ő akkor lenne legboldogabb, ha már el lennék jegyezve a párommal. Szóval ez a rokon, nagyon szeret engem.


Szóval kicsit beparáztam, talán valami feedback érzes lehet most bennem. Majd elmúlik remélem. Sajnos érzelgős vagyok és ilyenkor be tudok parázni, mert hát kinek jó ezt hallani? Részben jó, mert igazságot hallok, részben meg fáj.


Sajnos olyan ember vagyok, aki nagyon utálja a bizonytalanságot. Még a félig bizonytalan dolgokkal se vagyok kibékülve. Sok ember él a nagyvilágban és happy minden, mert halál lazán elvannak...lesz ami lesz. Én erre képtelen vagyok. Na mindegy. Most már belebonyolódtam nagyon úgy látom...hm.

2012. jan. 31. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!