Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te szólnál valakinek ha a...

Te szólnál valakinek ha a családodban valaki olyan súlyosan bántalmazza a gyerekét, hogy amiatt kórházba kell vinni a gyereket?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 13:48
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
86%
fel.de a gyerek mit gondol az egészről?szerintem az se lényegtelen.
2012. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Az én testvérem bántotta a saját gyerekét. A gyerek 6 éves lesz.
2012. febr. 1. 14:09
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ilyenkor intézkedni kell.

Lehet, hogy először meg lehet próbálni családon belül elintézni - ha nem nagyon durva a helyzet!!! -, magyarul beszélni a tesóddal, kicsit magatokhoz venni a gyereket, ha ez megoldható, amíg a tesód rendezi a dolgait, nagyon szemmel tartani őket... De ezt csak akkor, ha tényleg nem nagyon durva a helyzet, nem állandóan bántják, hanem egyszer fordult elő, és ha a gyereknek sem az az érdeke, hogy felhajtás legyen ebből.

Neked kell tudnod, hogy mennyire komoly a helyzet, de szemet ne hunyj a dolog felett!

2012. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
feljelenteném,nem szeretném,hogy szegény gyerek úgy járjon,mint pl.Peter Connelly nevű kisfiú Angliában
2012. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
51%

Nekem volt, de végül is nem tettem semmit. Tudom sza...r vagyok. Véletlenül okozhat, lehet sérülése egy gyermeknek. A gondom az volt, hogy nem szóltak nekünk, mint agyermek szüleinek. Sőtt, több órával később hozták haza. Nem is mondanám, az estét kórházban töltöttük, sajnálva akisfiam. Annyi volt a gond, hogy nem gondoskodtak rögtön a gyermekemről, vagy nem szóltak. Szenvedett több órán át, ráadásul utálta a röntgent, és gipsz lett belőle. Az ember hibázik, de ha kis gyermekről van szó akkor , minnél hamarabb gondoskodjon róla , ne hagyja szenvedni. Ez az anyósom volt, de mindegy ki . meg rántotta a három éves kis fiam karját, majd kb 3 óra mulva hozták haza . Sírt a gyermek, nem tudta mozgatni a karját, végül gipsz lett. Mi a párommal , amikor meg születet a kisfiunk, szinte mindenért rohantunk az ügyeletre, kórházba, aggódtunk érte, pedig semmi baja nem volt. Csak féltettük. Az ember nem tudná magának meg bocsájtani ha mulasztása miatt egy védtelen gyermeknek árt.

Rossz dolog ez. De aki egy gyermeket annyira bántalmaz, hogy egyáltalán baja legyen annak baja van, beteg sérült. Nem kell azonnal halálra itélni. Ahogy szoktam , mondani senki sem születik agresszív állattá, azzá vált. Ennek az embernek , ha be látja, hogy traumálya van beteg, akkor jó, ha nem akkor a veszte. Amugy, ilyenkor szokott az lenni, hogy meg veri a családot, a gyermeket és mikor megnyugszik kárt tesz magában. Sajnos az ilyen ember lekileg nagyon sérült. Mindenféleképp el vinném , nem szólnék, kapcsolat szakítás, a többi az ő dolga. De , mit tennél, akkor amikor a gyermeket ütik vágják váláskor és beteg lessz.

2012. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal szólnék, ez nem játék dolog. A gyerek mindig a legfontosabb!


ELőző válasszal kapcsolatban, én onnantól kezdve anyóshoz többet nem vittem volna a gyereket! Hogy lehet úgy megrángatni egy gyereket, hogy abból gipsz lesz, atyaég.............akkor látta volna utoljára, az is biztos.

2012. febr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Igen a rendőrségnek, azonnal mihelyst a tudomásomra jutna ilyesmi.
2012. febr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

[link]


Úristen utána olvastam.... iszonyatos.... Szerintem jelentsd fel akár a tesód akár nem. Versére, bántalmazásra egyetlen egy lény sem jogosult.... szegény gyerek, ne a tesód sajnáld, ő sem sajnálta a fiát!

2012. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Rögtön jelenteném, de nekem is lenne pár szavam hozzá.
2012. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Le.szarnám ha a testvérem, ha ilyen rohadt dö.g akkor inkább ne legyen az, nem is gondolkoznék hogy bejelentsem e vagy sem.
2012. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!