Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyáron szeretnék elköltözni...

Nyáron szeretnék elköltözni ittonról, de szüleim szinte kiröhögnek az ötletért, mégis miért?

Figyelt kérdés

Már régóta tervezzük barátommal hogy összeköltözünk albérletbe, nyárra tűztük ki az időpontot. De szüleim amikor meghallották az ötletet kiröhögtek, és olyanokat mondtak hogy: "Na ne hülyéskedj már, úgyse mész te sehova még jó pár évig". "Mégis mitől ilyen rossz neked itthon, hogy el akarsz menni?"

És bármi más témáról van szó, mindig kiderül hogy ők valóban úgy képzelik el a jövőt, hogy kb 30 éves koromig velük fogok éni..mintha ez igy lenne természetes.


2012. febr. 1. 15:12
 1/7 anonim válasza:
100%
hány évesek vagytok?
2012. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Barátom 24, Én 20.
2012. febr. 1. 15:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet. A szüleid attól félnek hogy elveszítenek, mert ha már nem leszel mellettük elkell fogadniuk, hogy felnőttél. Ennek ellenére nincs joguk hátráltatni, kövest a szived és ne hagyd magad befojásolni.
2012. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem tarthatnak vissza. És lehet, hogy nálatok nem így van, de nekem is ez lett volna előírva a szüleim szerint, mégpedig azért, hogy 30 éves koromig majd szépen hazaadom a fizetésemet, ők meg majd "beosztják". Nehogy valami sajátom is legyen. Lehet, hogy ez van a háttérben. Engem nem tudtak otthon tartani. És szerintem te is próbáld meg külön tőlük. :)
2012. febr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Az én páromat is kiröhögte az anyja mikor mondta, hogy elköltözik onnan és összeköltözünk, aztán meg fenyegette hogy eltöri kezét lábát onnan nem fog elmenni... 3 éve együtt lakunk...nem kell vele törődni hogy ameddig el nem jön az idő mit mondanak, mert amíg nem mész el addig ha fejen állsz is kiröhögnek, aztán majd rájönnek.
2012. febr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván azért röhögnek ki, mert látják, hogy semmi esélyetek a saját lábatokon megállni.
2012. febr. 2. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mégis miért ne lenne esélyünk? Amúgy őszintén szólva 5-10 év múlva is pont ugyanennyi esélyünk lesz ebben az országban. Ugyanott fogunk tartani hogy csak albérletbe tudunk menni. Akkor már jobb előbb önnállósodni, főleg hogy a szülők lekorlátoznak mindenben.
2012. febr. 2. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!