Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek milyen a kapcsolata az...

Kinek milyen a kapcsolata az anyósával?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon rossz a kapcsolatom az anyósommal már az elejétől fogva!

Onnan kezdődött hogy:

Uj lakásba költöztünk a szüleimmel és a párom szolt apukámnak hogy bármibem amiben tud segít!Hát akkor fesse ki az én szobámat ki is festette!Majd este felé elindultunk náluk!

Az annya kérdezi fiam miért vagy festékes!Mondta h miért az anyós erre még alig vagytok eggyütt máris befognak dolgozni(ekkor voltunk 6 hónapja eggyütt)Majd az anyós meg akarta ismerni a szüleimet elhivott bográcsozni és az evés alatt végig engem ócsárolt meg hogy nem vagyok a fiához való!2 éve voltunk eggyütt tehes lettem emiatt összevesztünk h direkt csináltam vetesem el meg minden voltam!A pénze kell a fiának nem is szeretem meg ilyenek!

A szüleiimel is nagyon rossza a kapcsolata!Bár nem is bánom már!Amikor a párom dolgozik eljön az anyós v felhiv és mindent mondd amikor mondd!DE ha a párom meg ott van akkor meg tök kedves!Már 6 éve vegyok a párommal és nagyon keveset megyek náluk volt h 1 évig sem voltam!(de az anyós jött nálam és mindig összeveszés volt,persze csak akkor ha nem volt otthon a párom)Néha már azt hiszem hogy a párom nem is hisz nekem az annyával kapcsolatban mert előtte mindig csak a szépet teszi!

Szerintetek mit akar mi ezzel a célja?

Nektek milyen a kapcsolatotok az anyóssal?


2012. febr. 2. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
semilyen.Az enyémnek közöbös vagyok mint a beton fal. Nem érdekli,hogy velem mi van . Ha találkozunk ami hála az égnek elég ritka mert 170 km laknak. Meg se kérdezi,hogy hogy vagyok mit csinálok. Nekem viszont végig kell halgatnom az ő testvérnek gyerekei életét. Amikor itt vannak akkor sütök,fözök, eszik iszik aztán azt se mondja na szar volt, vagy jó még a köszönöm is elmarad.. Aztán el kezdi mondani ,hogy a faluba xy igy meg úgy szokta ezt az ételt csinálni. Nagyon bánt a dolog ,de felhoznám csak az lenne a vége ,hogy a férjem meg én vesznénk össze. Egyszer már szóltam akkor azt mondta anyósom ,hogy neki az fontos,hogy a fia jól van a többi nem érdekli.. Beszélgetni sem tudunk miről mert sose ,hagyja hogy végig mondjam ,vagy én hozak fel bármilyen témát . 35 évesen szerinte nekem nincs még elég tapasztalatom az élet dolgaihoz..10éve vagyunk együtt azóta együtt is élünk..
2012. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nagyon jó :) Szinte második anyukám.
2012. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, melyikkel. Nekem kettő van.

Aki közelebb lakik, az folyamatosan kínos helyzetbe hoz minket, 48 éves, de 30at le akar tagadni. Ezen felül én semennyire nem vagyok jó a fiának, természetesen, az unokát nevelné, de a lányom szerencsére nem vette fel.

A másik anyósom, az én, +30as kiadásban. Ezt apósom mondta. Imádom, bár ritkán találkozunk.

2012. febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradj távolságtartó vele, amennyire csak tudsz.

A te anyósod azt szeretné, illetve annak örülne, ha összevesznétek a férjeddel.

Amikor mondja a magáét, ne állj le vele vitázni, ne is szólj vissza semmit, ne legyen veszekedés a vége.

Egyszerűen nézd levegőnek. Ne vedd fel a telefont, ne menj egyedül hozzájuk, csak ha megy veled a férjed.

Ha hozzátok akar menni és egyedül vagy, mond azt, hogy nem alkalmas az időpont, jöjjön akkor amikor a fia is otthon lesz.

Egyszerűen ne foglalkozzál vele.


Én havonta egyszer találkozom anyósékkel, ők már idősebbek egyébként, és nagyon szeretem őket.

2012. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én nem is megyek főleg egyedül nem!

Az a baj ha jön fel sem hiv hogy otthon vagyok e csak betoppan!

Volt hogy nekem akart jönni akkor meglöktem és el is esett!Rá akartam hivni a rendőrséget és arra gondoltam hogy kérek távolságtartási kérvényt(vagy mi az )

Engem ez annyira megvisel hogy már volt hogy gondoltam rá hogy elmegyek szihológushoz!

Azóta két babánk is van és volt már olyan hogy minek kellett a második!

Gondoltam rá hogy megmondom a férjemnek ne menjen az annyához pár hónapig,de nem tudmom ez megoldás lenne e?!Mert akkor ezért jönne veszekedni!

Akkor jó vagyok ha pénzt adok egyébként egy nagy 0 a szemében!

Ugy vettem észre hogy a férjem nővérének a féjével sem jó a kapcsolata!

Annyira bennem vannak ezek a dolgok hogy szinte minden nap azon töröm a fejem hogy talán én ronthattam el valamit?!De mindig próbáltam kedves lenni ha kellett az utolsót is odaadtam nekik hogy legyen akkor miért én vagyok a SZAR!?

Nem is akarok már vele jóban lenni mert olyan tüskéket hagyott bennem amik egy életre bennem maradnak!Csak jó lenne ha ezeket el tudnám felejteni!

2012. febr. 2. 15:19
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

Hát az tuti hogy a fiát magának akarja! Nem tudom mi lenne a helyes döntés, a férjeddel nem kéne össze veszni, talán tényleg az a megoldás van hogy kerülni kell amennyire csak lehet. Én jól jártam, az elején mondjuk tiltakozott is meg nem is a kapcsolatunknak, azért mert a páromnak az akkoi felesége egy idegtépő banya volt:D aki idősebb is volt nála, erre jövök én, ennek örült, csak annak nem h én meg jóval fiatalabb vagyok a páromnál. De amúgy olyan nekem az anyósom mintha a 3.nagymamám lenne:D Ahogy megismertük egymást jóban lettünk, nem sürün találkozunk, de amikor jön ő is bejelentés nélkül, na azt én is nagyon utálom, már szóltam is érte, hát nem lett jobb a helyzet:(

Kitartást neked!!!

2012. febr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vele gyakori kapcsolatban lenni, ennyi szerintem a titka.

Találkoztok havi egyszer, vagy szülinapokon, ünnepeken, mosolyogsz udvariasan, és kész.


Mi nem vagyunk rosszban kifejezetten, de sok minden miattt kifejezett jóban sem, ezért a találkozásunk is ilyen. Nem keresem, azaz sosem hívom fel, beszélgetni, vagy ilyesmi, nem megyek át hozzájuk csak úgy. Ha ünnep van, megyünk, köszöntés, másfél órás dumcsi, ennyi. A kisfiam születése óta a helyzet nem sokat változott, mindent kritizáltak az elején, aztán felhagytak vele (hosszú történet), mostanában két vagy háromhetente átmegyünk másfél órára, addig a gyereknek gügyögnek, mi meg mosolygunk és beszélgetünk a tévéműsorokról, vagy ilyen se-témákról. Nem kell rosszban lenni, de ha valakivel nem jöttök ki, akkor jópofizni sem.

2012. febr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A párod nem is hisz neked? Kiáll melletted ha mondod, vagy le vagy hülyézve?

Én egyféleképpen tudtam bizonyítani, hogy anyósom egy hárpia:

Felvettem kamerára.

Még a barátnőm is kételkedett a szavamban, de rám is rámrontott, szidott, és bacogatott, ha kettesben voltunk. Ez volt a jó megoldás. Kölcsönkértem anyukámék kézi kameráját, és a problémák színterére raktam (konyha, szekrény teteje)

Utána megmutattam a férjemnek, hogy mit csinál az anyja, amikor csak ketten vagyunk. Hát látott már cifra dolgot, de a felvételem olyan volt mintha egy brazil szappanoperából vágtam volna ki jeleneteket. Ami a vicces, hogy mikor a férjem a videót bemutatva kérdőre vonta, akkor azt akarta bemagyarázni, hogy én biztosan csak rászerkesztettem őt.

2012. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, ez nagyon jó ötlet, és nem is bonyolult megcsinálni. Ügyes vagy, hogy eszedbe jutott.
2012. febr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
Az én páromat interneten ismertem meg távkapcsolatban éltünk az első évben kenyérre lehetett kenni aztán 1 év után miután látta hogy ez komoly lesz elkezdett fúrni hátulról, meg elkezdett tiltogatni minket (18 évesek voltunk) mert nem viselte el hogy a családban én lettem a legfiatalabb "nő" mert apósom meg páromon kívül még párom öccse volt ott. Elkezdett féltékenykedni meg mondogatni páromnak hogy eltöri kezét lábát de ő onnan nem fog elköltözni felejtsük el.....senki nem beszélt vele mert apósom papucs, párom meg csak nem szólt hozzá hónapokig így intézték el, aztán mikor költözött párom anyósom sírva hívott fel hogy ne haragudjak bla bla....azóta semmi nincs de nem szivesen megyek hozzájuk mert amúgy jól érzem magam mindenkivel nagyon szeretnek meg ő is ezt mutatja de hát...kutyából nem lesz szalonna. Legutóbb 1 éve voltam mondja is mindig hogy de rég látott menjünk már le párommal együtt ne csak párom...de ennek az időpontja húzódik még.... :D
2012. febr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!