Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez máshol is így megy, vagy...

Ez máshol is így megy, vagy csak mi vagyunk ennyire furcsák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Következő a problémám:

Bátyám sokáig nálunk (vagyis a közös családi fészekbe, anyuéknál) lakott a feleségével és a kislányával. Nemrég sikerült nekik közös lakást venni.

Szinte minden nap átjönnek több órára is. Ezzel nincs is gond, de azzal igen, hogy ilyenkor nekem is mindig velük kell lennem a nappaliban.

Elhiszem, hogy a "vendégek" elől nem illik lelépni, de azért mégsem tartom normálisnak, hogy itt laknak a szomszéd utcában, átjönnek minden nap 4-5 órára is, és nekem végig mellettük kell ülnöm, mikor lenne millió teendőm. Meg őszintén szólva, nincs is mindig az unokahúgomhoz sem kedvem, mert általában mindig engem fáraszt le, ha itt vannak. (3 éves)


Beszéltem már anyuval, hogy ne kelljen mindig velük ülnöm. Mondta, hogy jó. Aztán mikor ismét jöttek másnap, akkor nem jöttem ki a szobámból, anyu meg bejött, hogy "legalább egy fél órára gyere ki". Mondanom sem kell, nem tudtam eljönni, mert nem engedett az unokahúgom.


Ne értsetek félre, szeretem a családom, de ami sok sz sok. Én még tanulok, nincs lehetőségem külön menni. Suli után azzal töltöm az időmet, hogy őket szórakoztatom...már nagyon unom. :( Rosszabb a helyzet, mint mikor itthon laktak.


Ez máshol is így megy? Muszáj nekem mindig ott ülnöm? Mit mondhatnék nekik, hogy ne sértődjenek meg, és nekem is jobb legyen?


Köszönöm a válaszokat.


2012. febr. 3. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt h bocs de rengeteget kell még tanulnom és sehol sem tartok
2012. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan mondd meg nekik, hogy sok a dolgod, tanulnod kell. A kislánynak is remélhetőleg megmagyarázzák, hogy ne akaszkodjon rád.

Egyébként nekem is sok lenne, ha így belegondolok...

És amúgy véleményem szerint annyira nem természetes ez a többórás napi szintű látogatás. Nem tudom, másnál hogy van, nálunk a bátyám 8 km-re elköltözött, kb 10 perc az út, de heti 1-2 alkalommal futunk csak össze velük.

2012. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor jönnek akkor lépj le otthonról, hogy könyvtárba kell mennem, meg kell írnod valami szorgalmit vagy esszét (attól függ általános suli vagy, gimi esetleg egyetem) Mennyi idős vagy? Mit tanulsz?
2012. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, hogy fáradt vagy és lefekszel, nincs türelmed most a kicsit pesztrálni, dolgod van, tnaulnod kell stb.

Meg nincs is az embernek annyi témája, hogy naponta 4-5 órát állandóan nézze a másikat. Kb ez olyan, mintha te lennél a bébicsőszük, aki elszórakoztatja a gyereket fél napig, amíg ők elvannak anyukáddal...

2012. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, én is úgy érzem, hogy bébicsőszködöm nekik. Annyi különbséggel, hogy ők is itt vannak, és nem fizetnek.

Egyébként fősulis vagyok, és óvónőire járok. Szerintem ezért is szeretik, ha velem van a kislány.


Anyuval már többször is beszéltem ez ügyben, látszólag eredménytelenül. Arra gondoltam, hogy talán bátyámékkal kéne beszélnem. Persze úgy hogy anyu ne tudja meg, mert szerinte az, hogy én őket itt hagyom, az "oltári nagy bunkóság".

Az a vicc, hogy sokszor ő addig mosogat, vagy fől, amíg én itt vagyok velük. Esetleg az is megoldás lehetne, hogy kiveszem a kezéből a mosogatószivacsot meg a fakanalat, és bezavarom hozzájuk, hadd szórakoztassa ő őket. Na de attól még a tanulással ugye nem haladok.

Még a könyvtáron is gondolkoztam, hátha észhez tér anyu, hogy sosem vagyok otthon...

2012. febr. 3. 11:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd azzal, hogy amikor megérkeznek, köszöntsd őket, maradj kint 10-15 percet, aztán mondd, hogy dolgod van, tanulnod kell stb., mész a szobádba.
2012. febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszélned kell velük (mint látjuk, az eredménytelen), hanem a sarkadra állni és cselekedni.
2012. febr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom,h állj a talpadra, felnőtt ember vagy, van saját magánéleted. Valamilyen szinten kihasználnak téged, anyukád is könnyen utasítgat téged, mialatt ő lerázza saját válláról a pesztrálást. (szerintem mosogatni könnyebb) És mi a helyzet bátyádékkal? Szerintem ők az arcátlanok,h nem veszik észre magukat. Ennyire nincs dolguk,h napi 4-5 órákat lógnak nálatok?
2012. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazatok van, tényleg kicsit "tökösebbnek" kéne lennem. Meg is próbálok drasztikusabb lenni mostantól. :)

Sógornőm ismét babát vár, így ő egész nap csak otthon van. Úgy néz ki a dolog, hogy átjön du. és nálunk megvárja a bátyámat, aki hazajön a melóból. Aztán ugye még itt vannak egy jó ideig...

Szerintem nekik így jó, kapnak kaját, addig fűteniük sem kell(fás kályhájuk van), plusz a gyerekre is figyel valaki. Mondhatni tényleg kihasználnak.

2012. febr. 3. 18:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Fújjj de undorító emberek. De rühellem az ilyeneket. Kihasználnak titeket! annyit tudsz tenni hogy tökös leszel, és megmondod hogy nem érsz rá tanulnod kell és ne zavarjanak !

Nem igaz h ennyit nem mersz kinyőgni!

Vagy megmondod h nem érsz rá őket szórakoztatni !

2012. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!