Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők miért nem becsülik...

A szülők miért nem becsülik gyerekeik munkáját?

Figyelt kérdés

Nem általánosítani akarok, úgyhogy tisztelet a kivételnek!

De néha úgy érzem, hogy ha a gyerek megcsinál valamit az a világ legtermészetesebb dolgának tűnik, de ha az apuka nagy nehezen felszereli végre jól azt a zárat, akkor hetekig lehet hallgatni, hogy mert ő milyen ügyes volt. Legalábbis nálunk mindig ez van otthon. Hangsúlyozni szeretném, hogy én suli mellett dolgozom, tehát az nem kifogás, hogy mert szegény egész nap a munkahelyén volt és hulla fáradt stb. Olyan is előfordult már, hogy felmostam szépen mindent, haza ér apukám, még szóltam is neki, hogy vigyázzon, mert még vizes minden és inkább papucs nélkül járkáljon, erre dacból vagy nem tudom miért a teljesen sáros cipőjével körüljárt mindent és kezdhettem előről az egészet. Miért? A másik amin kiakadok, amikor hazajön leül és várja, hogy valaki kimerje neki az ebédet, anyukám elé teszi, aztán apukám megsértődötten hátradől, hogy ez a kaja hideg, és azt várja, hogy vki pattanjon és tegye be a microba.

Másnál nincs ilyen? Vagy a családoknál mindenki megbecsüli a másik munkáját és vigyáz is rá?


2012. febr. 5. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, szóval teljesen megértelek. Mondjuk én nem dolgozom, középiskolába járok még. Én is itthon kidolgozom a lelkem nekik, takarítok, néha főzök-sütök is, komplett vasárnapi ebédet csinálok, utána tanulok, egy szem rossz jegyem nincs, mégsem kapok soha semmilyen jó szót. Persze, ha anyum vagy apum valamit jól megcsinál, netán fel mer söpörni a konyhába, akkor azt hallgatom hónapokig... ja és tegyük hozzá, hogy a végére utána mondják h: persze, te meg nem csinálsz semmit..!

Szóval tökéletesen megértelek :)

17l

2012. febr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is megértelek, nálunk is ez a helyzet, azzal a kiegészítéssel, hogy a testvérem munkája is sokkal jobban meg van becsülve, mint az enyém. Bátyámnak a melegen gőzölgő levest ki kell szedni (apukámmal egyetemben), tőlem meg még azt sem kérdezik meg, hogy szeretnék-e egy kocka csokit, ha éppen esznek...


Ők fáradtak, nekik az élet sokkal de sokkal nehezebb, mint nekem. A kedvenc mondatom pedig a "Majd Te is megtudod, ha..." kezdetű! Én már úgy vettem észre, hogy ha nincs is itthon probléma, kreálnak egyet (főleg apám). De én hiába teszek bármit is, ha nem csinálom az a baj hogy nincs kész és márpedig ennek még ma késznek kell lennie, ha meg kész, észre sincs véve. Ha kérdeznek és válaszolok a stílussal van a bajuk, ha befogom a szám, a hallgatásommal.


Ezen csak a távolság fog segíteni, semmi más. Remélem a munka (nemsokára, kopp kopp...) és a költözés javítani fog ezen. Neked is sok sikert!

2012. febr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
A gyerekek miért nem becsülik a szüleik munkáját?
2012. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szőleimnél ez ment, nem is volt jó példa a szememben. Apám hazajött, eldobta magát, és mindenki ugorjon őt kiszolgálni, mert az ÚR kegyeskedett dolgozni menni. A saját házamban bizony nem ez megy. A férjem dolgozik, én itthon vagyok. (Sajnos nagyon betegek a gyerekeink.) De neki csak az a dolga, hogy dolgozzon, én itthon mindent megcsinálok. Megfőzök, kitakaritok, intézem a hivatalos dolgokat, és gyereket nevelek, és ápolom őket. Ennek ellenére ha a férjem enni akar, kiszedi magának. Ha kihült, meg is melegiti. Sőt, a rázós napom van, és látja, hogy alig élek, még vacsorát is csinál. Itt megjegyzem, szeret főzni, ételt alkotni. Rejtély előttem, hogy miért nem lett szakács. Egy tojásrántottát is úgy megcsinál, hogy szinte sajnálom megenni. Ennek ellenére kiszolgálni (elé tenni az ételt, vagy bármit) nem szoktam.
2012. febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sztem ebben nagyrészt az van, hogy azok a szülők ilyenek, akik ki akarják élvezni, hogy vki fölött uralkodhatnak, mert szakmailag ez nem sikerült nekik. Apám is ilyen, ma is nagyon felhúztam magam rajta. Neki az természetes, hogy mi mindent megcsinálunk a házban, soha még kisgyerekként sem kaptam egy dicséretet sem akármiért, amit csináltam, pedig abban a korban még nem annyira természetes, pláne nem az, hogy egyszer nem kaptam meg azt, hogy de ügyes vagy, vagy de szépen megcsináltad. De ő meg elvárná ezt fordítva minden apróságért, még akkor is, ha vmi olyasmit csinál meg a lakásban, amit én észre sem veszek, mert nem használom... meg a kedvencem, amikor elkezdi, hogy már megint nem dicsértük meg, hogy elrakta a cipőket az előszobából, mikor 1) az, hogy nem 3 pár cipő van ott, hanem 15, az nem oszt, nem szoroz, mert elférnek és nem is néz ki hülyén, csak ez az ő rögeszméje, 2) nála a cipők elrakása az, hogy amit olyannak ítél, hogy a család adott tagja nem használja elég gyakran, behányja a kamrába, ahol éri, és mindig a dszuvás férfiedzőcipőket dobálja a tetejére... na mindegy. Meg persze megy a mi semmit nem csinálunk itthon-dolog... ami az öcsémnél így is van vmilyen szinten, mert anyám meg úgy van vele, hogy ő fiúúúúúú, inkább én csináljak szinte mindent, még a cipekedést is, ami azért inkább férfimunka... de én rendszeresen mosok, teregetek... főzni nem annyira tudok, de ha tudok, besegítek a konyhában, mosogatok, ha megkérnek, bármit kitakarítok és be is vásárolok. Amikor meg dolgozom és tanulok is, akkor meg főleg... mondjuk most épp elvesztette a főnököm a bérelt helyét, és most kétséges, hogy van-e/lesz-e még munkám, és direkt ezzel rúgott belém apám, hogy amíg nem dolgozom, addig ne dumáljak neki vissza, amikor POTNOSAN TUDJA, hogy én rendesen eljártam dolgozni, nem otthon punnyadok, és hogy közben keresek munkát mellette, de azért nagyra volt magával, hogy sikerült megbőgetnie...


22/l

2012. febr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!