Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem veszik...

Szerintetek miért nem veszik a szülők észre hogy mekkora különbséget tesznek a gyerekeik között?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém aki világ életében anyuciék kedvence volt mert hogy ő a kicsi.Ha nekm nem siekrült valami akkor azonnal fejmosás + büntetés.Öcsém bukott a motoros vizsgán a személyautón 4x sem jött össze neki a nyelvizsga.Egyik esetben sem volt hibás meg sajnálni kellett mert jajj szegény.....Egytemre se vették fel(engem sem csak 1év múlva)míg én terrorba éltem h nekm nem sikerült meg azt mondták h csalódtak bennem,addig öcsémet benyomták fizetősre.Én idén mérnök leszek(ha minden jól megy)de a faluba(kis falu)mégsem tudja szinte senki h én velem most mi is van.De öcsémről mindenki tudja h orvosira jár.Szülők szétkűrtölték rendesen.Én bárhová megyek bármit csinálok és hozom a fotókatmeg se nézik szüleim...d ha öcsém mondjuk mutatja h melyik motor tetszik neki akkor azonnal mennek és nézik h hú de szép motor kisfiam.Az hogy anyám megjön a boltból és csak tesómnak váárol(csokik chipsek tb.)az már nem mglepő mint az sem h a hűtőben van ami közös meg van ami csak az övé(pick szalámi sajtok stb.)Most ott tartunk h kocsit lakást kapott tőlem meg azt akarják h költözzek haza mert nem tudják fizetni az albérletemet(felvettem a diákhitelt).Szóval rajtam kívül az egész falu tudja h nyáméknak csak egy gyerekük van.De mikor én eléjükálltam h miért őt szeretik jobban?Erre azt mondták h ez nem igaz ugyanúgy szeretnek minket.És h ösém ugyanezt érzi.Mármint fordítva.

Van rá valami kis esély is h engem is úgy fognak szeretni mint őt?

Ja meg most ott tartunk h mondták h jó h mindjárt dolgozom mert legalább tudom támogatni az öcsémet.

Öcsémről tudni kell h önző csak magát szereti nincsenek haverjai soha nem volt b.nője.És az a célja h ha majd orcos lesz a pénzével fog magának nőt.

Szóval őt senki sem szereti de ő sem szeret senkit csak magát.Komolyan undorodom h ilyen kis elb@szott öcsém van.


2010. febr. 14. 16:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%
Heri Poter Dádli syndrome... :( :D
2010. febr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ezt most nem vágom.
2010. febr. 14. 16:21
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Először is elmondanám nekik amit itt leírtál,hogy elhanyagolva érzed magad meg másodrendűnek.Példákkal is alátámasztanám.Másodszor:te csak magaddal törődj nehogy már az elcseszett kis öcsikédet is te szponzoráld!Mert még ha lenne értelme akkor megértem de a testvéri kapcsolatoknak is vannak határai.Veled ki foglalkozik téged ki segít ki hallgat meg?Na látod.Éld a saját életedet ne hagyd magad kihasználni mert úgyse hálálják meg nekik ez természetes lesz hogy lenyulnak te meg nem jutsz előrébb.Az öcséd az orvosit is el fogja bukni ahogy eddig mindent neked meg lesz egy diplomád amiről mindenkivel elbeszélgethetsz a faluban aztán fordul a kocka neked is van szád hát mesélj!Mindenkinek mindent.Sajnos vannak ilyen szülők az ilyennel nem lehet mit tenni személyes sértésnek veszik ha valaki megkérdőjelezi a szülői hozzáértésüket
2010. febr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
24%
Lehet hogy az öcséd kedvesebb a szüleiddel?
2010. febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
Sajnálom hogy át kell élned ezt. Ne engedd kihasználni magadat.
2010. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
És ha kedvesebb? Akkoris az ő gyerekük... Nálunk is kedvesebb az öcsém és mégis ugyanúgy bánnak velünk.
2010. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%

Hát, ezek után nem csodálom ha az öccse kedves a szüleivel.

Mindenesetre ez hatalmas nevelési hiba, ami triplán káros.

1.) Lesz egy elkényeztetett nagyképű öcs, aki mindig a szüleitől vár mindent.

2.) Lesz egy önbizalomhiányos lány, aki finoman szólva nem fogja kedvelni a szüleit és a testvérét.

3.) A szülők eltávolodnak az egyik gyermeküktől, és ott marad nekik egy, aki viszont mindig csak pénzt fog várni tőlük és ezért ad szeretetet.


Ez egy totál szar nevelési szisztéma, aki így nevel, annak magának is valami lelki gondja van.

2010. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Mivel fater csk ritkán van itthon öcsém még mai napi is anyámmal alszik :-))))))

Ez a félév nem is sikerült neki az orvosin.Apám kicsit elő is akrta venni.De anyám azonnal mellé állt.És olyan vita lett belőle h majdnem elváltak.

Egyszerűen én nem is értem.Ő valahogy tökéletes.Mondom nem volt soha egy haverja se ált.isk.-ban anyám azt mondt neki h ne foglalkozzon velük mert hülyék és h majd középsulib lesznek.Na ott se volt neki 1 se.Persze azok is hülyék voltak és h majd az egyetemen lesznek haverok.Na ott sincs neki egy sem.

Ja meg h nem sikerültek a vizsgái anyám azt mondta h pedig tudott mindent nem értin miért nem sikerült neki.

Ha tudok mindent akkor sikerül nem????????????????

Ja meg amikor neki nem sikerült valami(jogsik nyelvvizsga felvételi vizsgák)azt olyankor azonnal el kell titkolni még a nagyszülők elől is.De komolyan van h én sem tudom mert még előlem is titkolják.De ha meg sikerül neki valami az még 3faluval arébb is tudják.

2010. febr. 14. 16:38
 9/26 anonim ***** válasza:
83%

nagyon sajnállak. Nem lehet azért, hoyg túlérzékeny vagy és nem minden ennyire fekete?

én 40 éves vagyok, van nagyfiam és kislányom... mostanában fiam mondja, hoyg bezzeg a kicsi annak mjindent lehet...persze ő még nem is beszél, két éves lesz, a nagy meg 12. amikor először mondta, hoyg én őt már nem is szeretem szívenütött... azóta nagyon figyelek, hoyg érezze a nagy , hoyg igenis szeretem.

talán a szüleid nem veszik észre , hoyg nem bánnak veletek egyformán, azt hiszik, hoyg te sokkal erősebb vagy mitn az öcséd és nem is godnolják, mi az ami téged bánt. beszélj velük, ne csak nyalogasd a sebeidet.... beszéld ki a bajodat, de ne ronts rá az anyukádra, hanem finoman.... tudod, szeresd. és ő is biztosan szeret téged, az nem lehet hogy nem. ebből indulj ki és kérdezd meg miért kéne neked az öcsédet támogatni, mondd, hoyg te már családot akarsz, és vajon örülnének-e egy unokának( tudom még korai... de kérdezni lehet) egyébként ha lesz trónörökös, akkor aztán ő lesz a kedvenc.. naná.

2010. febr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit csinálnék? Amint befejeztem az egyetemet elköltöznék és soha nem adnék hírt magamról...
2010. febr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!