Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondanatok el a szuleitek...

Hogy mondanatok el a szuleiteknek?

Figyelt kérdés
Nemsokara lesz egy eve, hogy cigizek, persze ugy, hogy a szuleim "nem tudjak". Vagyis biztos vagyok abban, hogy sejtik, de nem mondjak ki konkretan. Tudom, hogy nem fogadnak jol es meg szigoru buntetes is lehetne a vege, de utalok titkolozni, na meg jo lenne reggelente egy csesze kave mellett cigizni egy jot:)
2012. febr. 5. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúltál 18 akkor nem hiszem -bár ez az én családomra alapozva-, hogy megbüntetnek. Elmondják, hogy egészségtelen és nem örülnek neki, de nem tilthatják meg.


Én nem mondtam el, de nem is titkoltam, megérezték, meglátták, rákérdeztek és mondtam, hogy ez így van. Aztán már csak annyit mondtam, ha kérdezték hova megyek, hogy elszívok egy szálat.

2012. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem mikor megtudták, hogy cigizek (15 éves fejjel nagy party dohányos voltam ám), úgy megbüntettek, hogy hónapokig rá sem tudtam nézni a dohányra:D viszont az is igaz, hogy egy sunyi disznó voltam és szó szerint hülyének néztem őket, úgyhogy megérdemeltem amit kaptam.

Tőled viszont szép ,hogy nem akarsz hazudni nekik. Ugyan a te szüleidet nem ismerem, de ha az én gyerekem lennél ezt legalább biztos értékelném benned. Nem tudom hány éves vagy, nyilván , ha 18 alatti azért nem engedném ,hogy dohányozz (elvégre az a szülő dolga, hogy amit csak lehet 18 éves korig vagy utána is tilt a gyereknek), de nem raknálak ilyen hónapokra szobafogságba.


Állj eléjük és szépen mondd el nekik ,hogy : anya apa, őszinte leszek, dohányzom. Tudom, hogy ti nem szeretitek, de hazudni nem akarok nektek, illetve gondolom sejtitek is. Viszont a tiltás egy olyan dolog, hogy aki nagyon rá akar gyújtani, az úgy is rá fog.

2012. febr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem dohányoznak a szüleid, akkor fix, hogy tudják, mert aki nem szívja maga is, kiszúrja a szagot a ruháidon meg rajtad.

Ha még kölyök vagy, ne is reméld, hogy a reggeli kávé mellé otthon rágyújtasz, én legalábbis biztos nem hagynám...

2012. febr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

szrintem szokj le ˇˇ

ez velem is megtörtént de még azelőtt leszoktam h bármit is megtudtak volna.

2012. febr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Igaza van az egyik válaszolónak, ha a szüleid nem dohányoznak, akkor tuti, hogy tudják. Én se dohányzom, utálom, de ezer kilométerről kiszagolom, ha valami ismerősöm a közelmúltban rágyújtott, hiába próbálja kiszellőztetni magát, mert ott marad a szag a hajban, ruhában, sőt még a bőrön keresztül is érződik, ha adnak egy puszit az arcodra...

Ha a szüleid is dohányosok, talán jobban fogadják, főleg ha elmúltál 18, ha nem, akkor inkább szokj le, nagyon deformálja a szervezeted, mivel még most fejlődik(tudom, ezt egy dohányos se hiszi el, de hátha)... Vagy vegyél elektromos cigit, anyukám nagyon nehezen szokik le, és ezt vettük neki, így "cigizhet" is, de mégse káros...

2012. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Állj eléjük és mond el nekik, hogy cigizel. Én 16 évesen cigiztem és az egyik szomszéd meglátott, egyből el is mondta anyának. Na kaptam tőle rendesen, jól megrángatott. Utána még cigiztem csak óvatosabb lettem. Már 26 éves vagyok és nem cigizek, de ha cigiznék és anya tudná biztos nagy balhé lenne belőle. Előtte nem gyújthatnék rá, illetve venne nekem mindenféle tapaszt, hogy leszokjak.
2012. febr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!