Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál ilyen patthelyze...

Mit csinálnál ilyen patthelyzetben?

Figyelt kérdés

Még nem tartok itt, de lehet, hogy nemsokára döntenem kell, és nem tudom, hogy hogyan mérlegeljek.

Szóval adott egy férfi és egy nő. Ugyanabban a városban laknak. És mindegyiküknek van saját, nem hitelre vett lakása, amit a saját ízlése szerint rendezett be. Minden olyan, amilyennek a bentlakó megálmodta. Mindegyik lakás társasházi, az egyik 3 szobás, a másik 2+1, tehát majdnem egyforma nagyok. A patthelyzet az összeköltözés. Mivel egyikünk sem akarja eladni, amit megteremtett. A közös albérlet meg csak pénzkidobás, miközben a saját lakásunkat meg valaki lelakja, ha kiadjuk őket. Néha már arra gondolok, hogy kár volt különköltöznöm a szüleimtől, de itt sokkal jobban érzem magam, mint otthon. Nem volt valami jó a légkör. De ide csak olyan jönne, akinek nincs lakása, de annak lehet, hogy semmije sincs, azért költözne hozzám, hogy eltartsam. Én meg nem tartok el senkit. Szóval nem tudom mit csináljak. Van valakinek ötlete?

Én 32/N, ő 34/F.



2012. febr. 6. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem sok lehetőségetek van sajnos. Én lehet, hogy eladnám mindkettőt és vennék egy közöset vele, ahol akkor senki sem a "másiknál" lakik.
2012. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Erre már én is gondoltam. Csak képzeld el, hogy itt a teljes berendezést én terveztem, úgyhogy nem biztos hogy túl sokat kapnék az egyedi tervezésű lakásomért. De nekem nagyon sokat ér. Ha meg közöset veszünk, a kettő árából, az már nem a saját ízlésünk lenne, csak ha esetleg elosztjuk a helyiségeket, hogy melyiket ki rendezi be.
2012. febr. 6. 15:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak viccelsz, ugye? Ha egyikőtök sem akar lemondani a másikért dolgokról, akkor minek akartok összeköltözni? A közös lakásban éppen az a jó, hogy EGYÜTT találjátok ki a dolgokat.
2012. febr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem dolgokról kellene lemondani, hanem mindenről, amit eddig megteremtettünk a semmiből. Ezt mégis hogyan lehet megcsinálni?
2012. febr. 6. 19:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztos szerelmes vagy te?


Nekem is megvolt a saját megálmodott kis odúm,igazi csajos,olyan szex és new yorkos,azt mondtam hogy sosem költözöm el.

Aztán jött párom,látott és győzött.

Azaz győztünk,én is eladtam a nőcis lakást,ő is a férfivackot (igazi legénylakás,bárral mindennel),és vettünk egy családi házat,gyerekszobával :)

2012. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De miért kellene összeköltözni? Örüljetek neki, hogy van saját lakásotok. Az emberek azért szoktak összeköltözni, mert nincs pénzük külön lakást venni. Aztán hallgathatják egész életükben egymás hortyogását, fingadozását, nincs egy perc magánéletük, akkor sem, amikor szeretnének egyedül lenni.


A két külön lakás luxus, tehát jó dolog. Ettől még bármikor találkozhattok, vagy akár heteket is eltölthettek egymásnál, nem akadályoz meg benne semmi, viszont mindig megvan a lehetőségetek elvonulni.

2012. febr. 7. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogyne, amikor pedig gyermeket vállalnak, majd legyen két gyerekszoba..


Minek két lakást fenn tartani? Költözködni, két hétig itt lakunk, két hétig ott lakunk...pff

2012. febr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem lesz két gyerekszoba, nekem nem lehet gyerekem. Úgyhogy emiatt nem kell összeköltözni. És ezt már megtárgyaltuk, ő is elfogadta.


Amúgy én is arra hajlok, hogy maradjon minden a régiben. Tartsuk meg mind a kettőt.


Azt viszont nem értem, hogy idősebb korosztálynál ez teljesen elfogadott, miért kell így kiakadni ezen. Pl. anyám 6 éve megözvegyült, most van egy barátja, de eszük ágában sincs összeköltözni, mindegyikük továbbra is a saját lakásában lakik.

2012. febr. 7. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!