Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kedvesem megtudta, hogy...

A kedvesem megtudta, hogy megerőszakoltak, és nagyon padlóra tette, jól jönne valami tanács. SOS?

Figyelt kérdés

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Nagyon régen volt a dolog, én túltettem magam rajta már, de ő nagyon kibukott most, hogy kiderült, és én rettentően félek, hogy ezentúl máshogy fog hozzám viszonyulni. Konkrétan attól félek, hogy túl óvatos lesz velem, vagy hogy félni fog velem lenni. Nem régóta tart a dolog, és nem feküdtünk le még egymással.

Nagyon szeretem, nem akarom elrontani. Próbáltam vigasztalni, de nem segít semmi, nagyon megviselte, és azt mondja, hogy nem tudja elfelejteni, hogy bántottak.

Mit tennél? Várjam meg, amíg túlteszi magát rajta? Vagy mondjam el, hogy mitől félek?


Ha valaki járt már ilyen cipőben, leírná, hogy mi történt később? El tudta felejteni végül a másik? Nem rontotta el a dolgokat?


29N, 30F


2012. febr. 6. 15:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem ugyanaz a kategória, de engem szexuálisan molesztáltak a villamoson egyszer úgy, hogy nem tudtam menekülni a következő megállóig. Elég nehéz volt nekem is, mert akkor történt, amikor még alig volt fogalmam a szexualitásról.


A páromnak, aki nekem az egyetlen, senki nem volt előtte, és nem is lesz más soha, elmondtam nem rég. Akkor ő is nagyon ki volt bukva. Még senkinek nem mertem eddig elmondani. Hát aztán megnyugodott lassan, őt is inkább az bántotta, hogy hozzám nyúltak mocskosul, és bántottak. De aztán mégis szeret, és óv és véd és félt és rám egyáltalán nem haragszik. Szeret.


24L

2012. febr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm. Leírnád még esetleg, hogy szexben okozott-e ez valami gondot? ("szeret, és óv és véd és félt" Az ágyban is? :)))
2012. febr. 6. 15:48
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyökeres változást nem okozott. Viszont ha valami nem esik jól, ha valamikor egyszerűen nem esik jól a közeledése, akkor tiszteletben tartja, nem haragszik meg rám miatta. Azt hiszem talán kicsit jobban figyel rám.
2012. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nagyon hasznosak a válaszaitok, várom mások véleményét is, még mindig elég tanácstalan vagyok.

2012. febr. 6. 16:07
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélj az érzéseidről. A félelmeidről. Mondd el neki, hogy hogyan dolgoztad föl. Beszélj róla sokat. Aztán ha már minden tud, és tényleg mindent elmondtál, akkor kérd meg, hogy ezt a témát zárjátok le. Örökre.


24/n

2012. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem mutasd meg neki ezt a kérdést. A válaszaidból elég világosan kiderül, hogy hogy viszonyulsz a dologhoz, és milyen viselkedésnek örülnél a részéről. Esetleg mond el neki, hogy felnőtt nő vagy, erős személyiség, nincs szükséged sajnálatra, mert ezt te már lezártad magadban. Kedves tőle, hogy aggódik, de azzal nem vagy kisegítve, ha "túlhisztizi a dolgot".
2012. febr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem örülj neki, hogy így reagált, az én egyetlen olyan pasim akinek elmondtam azt mondta, hogy ő nem hisz abban, hogy nőket megerőszakolnak, ez csak kifogás... Azóta nem mondtam el másnak:)

Ha a helyedben lennék elmondanám neki, hogy már túl vagyok rajta és azt, hogy mitől félek.


22N

2012. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 éve vagyok a mostani párommal. A kapcsolatunk elején elmondtam neki h milyen módon vesztettem el a szüzességem 16 évesen. Ő ugyanúgy kibukott ezen mint a Te párod. Nekem 15 évembe került, h valamilyen szinten feldolgozzam a történteket.

Nálunk majdnem 5 év kellett ahhoz, h ne kérjen bocsánatot szex közben tőlem azért, ha pl. megfogta egyszerre a 2 kezem, vagy a fejemre tette a kezét. Elmondtam neki az elején h mit ne csináljon, mert magam sem tudtam hogyan reagálom le. De amikor már megbíztam benn annyira h tudtam h Ő nem bánt hanem szeret, én kértem ezekre a dolgokra. Hiába kértem, nem nagyon akart belemenni a dologba. Fokozatosan ért el velem ara a szintre h ma már tényleg semmi nem zavar se engem se őt az ágyban. Néha még előfordul egy "bocs" ha orál közben megfogja a fejem, de én már csak mosolygok ezen. :)

Ha a Te párod így reagált ahogy leírtad, akkor lehet h Ő is óvatos lesz veled, mert attól félhet h eszedbe juttatja ami veled történt, és ezt valószínű nem szeretné.

TE lehet h már túl vagy rajt, mert régen történt, de neki még friss ez a dolog. Kölcsönös türelem kell és az, hogy lássa rajtad h benne megbízol és tudod h Ő nem akar bántani.


38/N

2012. febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 itboy ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én mint férfi megértem a párod. Padlóra került, ez még talán egy fokkal jobb mintha bosszúra vágyna az elkövető ellen...

Legjobb ha adsz neki is időt felfogni, de mindenképpen beszéljetek róla. Elfelejteni sose fogja(én se tenném), valószínűleg félt és saját értékrendje szerint törékenyebbnek fog tartani mint korábban.

Hogy ne legyen túlzottan óvatos veled szemben aktívan rá kell vezetned mi a jó neked, mit szeretnél (szóból ért az ember).


26/F

2012. febr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Sziasztok én is hasonló helyzetben vagyok kivéve hogy az én párom nem tudja csak sejti, de nem merem elmondani félek a következményektől meg attól is ,hogy utána milyen lenne velem .Félek hogy nem néz már rám utána úgy mint most. Másfél éve történt 1 éve vagyunk együtt . Biztosan sejt valamit , mert rémálmaim szoktak lenni és mondta hogy szoktam beszélni álmomba de azt nem mondja el miről. Meg néha megijedek ha hirtelen hozzám ér meg ilyenek.
2012. dec. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!