Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon rossz a közérzetem a...

Nagyon rossz a közérzetem a történtek után. Szerintetek igazságos alapon volt?

Figyelt kérdés

Ma történt a dolog.Suliba voltunk és egyik szünetbe kissé nagy inkább lendületes erővel mentem ki az ajtón de úgy, hogy direkt meg akartam bökni az osztálytársamat.Aki érti is a viccet meg minden(beszélgetett valakivel de az illetőt nemláttam ugyanis nemláttam át a falon..).Amikor meglöktem akkor ő meglökte a másikat akivel beszélgetett.Amikor kiértem akkor vettem észre hogy azaz egyik fájós térdű gyerek és mivel nagy volt a lendület az o.társam benyaklott a fájóslábú térdéhez.

Aztán MEGÜTÖTT.pofon vágott.csak lestem,és káromkodott h huzzak a g*cibe meg tünjek már onnan. fel se birtam fogni ami történik.

Szerintem igazságtalan volt,mivelhogy nem az volt a célom hogy őt "bántsam" vagy fájdalmat okozzak neki.Nemtudtam hogy ő van ott,nem őt akartam meglökni.

Szerinetek?

Azóta nagyon szar a kedvem.. mellesleg 16/L


2012. febr. 7. 14:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Pofozkodni nem kellett volna, neked meg lökdösődni nem.
2012. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
a viccet felvevő osztálytársamat akartam aki mindig visszalök(hülyeségből) és nem őt..
2012. febr. 7. 14:11
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Az egy dolog, hogy te "csak vicceltél", de ezzel fizikai fájdalmat okoztál egy másik embernek,még ha ez közvetve történt is. Egyáltalán nem tartom igazságtalannak, hogy ez a harmadik fél ezen kiakadt.

Mint írtam, a pofont túlzásnak tartom, de mit gondolsz, mit kellett volna reagálnia? "jaj, pont a fájós térdem, nem baj, hisz nem volt szándékos?" attól még fájt neki...

2012. febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
annyira jogos a kiakadása hogy egy fiú megüt egy lányt? annyira hogy azt se tudtam hogy ott van?
2012. febr. 7. 14:17
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

"nem az volt a célom hogy őt "bántsam" vagy fájdalmat okozzak neki"


Sajnos sokszor a szándék másodlagos. A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. Pontosan azért nem szokás ilyet csinálni. Nem rugdosunk ki nagy erővel ajtókat, ha nem látjuk rendesen, hogy ki vagy mi van a másik oldalon.


Csak egy példa: ezért nem öntjük fel a járdát hideg időben jó sok vízzel, hogy mi majd azon csúszkálunk. Mert mi van, ha éppen arra jön valaki, elesik és eltöri a lábát? Arra sem mondhatod, hogy "de nem is ez volt a célom, én csak csúszkálni akartam".


A pofon lehet, hogy túlzás volt, de remélhetőleg legközelebb nem csinálsz ilyet.

2012. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Hát, tudnék a lökdösődésre "nagyon szépet" mondani...

Remélem, ebből egy életre megtanultad, hogy az ilyen ostoba, meggondolatlan "vicceknek" csak rossz végük lehet.

Mikor ált. sulis voltam, egyik fiú csak úgy heccből meglökte az egyik mellette álló lányt, aki emiatt kemény tárgyra esett és a kórházban kötött ki.A fiú kis ideig szánta-bánta, de ez már sovány vigasz, előre kellett volna gondolkozni!

Engem is ellökött egyszer viccből egyik lány osztálytársam,másnap sírva jött hozzám bocsánatot kérni.Szerencsére nekem nem lett akkor bajom, de megvan a véleményem a lányról azóta is .

2012. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
egy dolog,hogy én is sajnálom de 18 éves fejjel annyi lehetett volna benne h nem azzal próbálja leadni a dühét ha levág nekem egy pofont.mert az szándékos volt.
2012. febr. 7. 14:21
 8/17 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, akik ijedtükben ütnek, talán az a fiú is ilyen, és nyilván való, hogy ő sem kezdte fontolgatni, hogyan reagáljon a viccedre, tehát ő sem gondolkozott.
2012. febr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Bogaram, értsd már meg: a pofont én is túlzásnak tartom!Na! de ez nem mentesít téged sem a felelősség alól!
2012. febr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
hidd el ha helyben bocsánatot kértem volna akkor még k.urva is lettem volna hogy én ezt hogy merem.én sajnálom h neki rossz lett de nem bírom még mindig felfogni hogy ezt így kell levezetni
2012. febr. 7. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!