Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jön le az nekem, hogy...

Miért jön le az nekem, hogy rosszindulatú a nagynéném?

Figyelt kérdés

Lehet nincs igazam, de leírom a paramétereket:

először is szerinte a diploma semmit sem ér, amit szereztem. Ő 37 én 26 vagyok, neki nincs érettségije.

Aztán közölte, ha olyan pasira vágyok férjnek, akinek van diplomája, akkor sohasem lesz pasim. ( De basszus, én intellektuális lény vagyok, diszkó helyett olvasok, művészfilmeket nézek, tanulok, nem tudok elképzelni olyannal kapcsolatot, aki pl egy egyszerűbb ember, aki pl nem olvas könyveket, akit ezek a dolgok nem érdeklik, de nem lenézésből)Ez is baj neki... persze a férjének sincsen diplomája.

Azt érzem, hogy rejtett ellenségeskedés ez, mert most minek beszéli belém, hogy úgysem, úgysem? Mintha ő tudná, hogy én nem vagyok méltó egy értelmiségi pasira...furcsa.

Egyszer amikor említettem neki, hogy az egyik tanársegéd tetszett nekem, akkor egyből azt vágta rá: mer megint nem a te körödben nézeődsz, aki hozzád lenne való...jajj micsoda leétékelés ez?

Miért én 5. évet végzem ez a második diplomámért, akkor egy phd s tanársegéd az már olyan elérhetetlen? Nem a dán hercegről beszéltem, csak egy tanárról. Nem a tanársegédrő van szó, hanem arról, hogy a nagynénémet nem értem miért akar engem olyan közeggel azonosítani, amilyen nem vagyok. Kissé elegem van, mert nem az ő véleményét akarok bevonzani, hanem azt akarom, amit én akarok.


2012. febr. 8. 02:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%

Nekem nincs éretségim és diplomás férjem van.

De nem arra mentem,hogy diplomás-e hanem egymásba szerettünk mikor még tanult.

Sosem adtam olyanok véleményére akik bármi okból lenézik a másikat valamiért, pl:végzettségük miatt.

Sok sikert,hogy találj egy hozzád valót!

2012. febr. 8. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%
Jól érzed, kerüld vele a találkozást, nehogy emiatt lehúzzon az ő szintjére, még a végén lerombolja az önbizalmadat.
2012. febr. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
Talán csak savanyú neki a szőlő.....
2012. febr. 8. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
Igen, biztos irigy. Nehogy már neked "magasabb szintű életed legyen, mint neki. Bár az is lehet, hogy azzal, hogy ennyire a diplomát isteníted (anélkül is lehet valaki olvasott, intelligens - mondom ezt 3 diplomával+ phd-val, és úgy, hogy oktatom a leendő diplomás népséget), úgy érzi, lenézed őket. De szerintem a beszólásai alapján szimplán irigy rád, hogy esetleg jobb partit csinálhatsz, mint ő :D
2012. febr. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg csak irigy!!!

De kis csillagbogár!!!!Tudod hogy hogy diplomás söpri az utcát?Hány diplomás hajléktalan???Most komolyan a diplomával mostanság nem sokra mész.Oké értelmiséginek tartod magad....De egy sima szakmunkás is lehet értelmiségi,szerethet olvasni!!Attól hogy te diplomás vagy még nem te sz@rtad a spanyol viaszt!!!

Csak gondolj bele olyan emberek segítik a kis életedet kényelmesebbé tenni akiknek nincs diplomájuk pl: asztalosok,boltosok,varrónők,fodrászok stb......

2012. febr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem Te lenézed a környezetedben lévőket. Azt gondolod, (nagyon gyerek ésszel) hogy, akinek nincs diplomája, vagy érettségije az már nem lehet egy könyvszerető, olvasott, művelt, intelligens ember. Honnan tudod, hogy az az ember, akinek csak érettségije van, az nem szeret olvasni?? Vagy fordítva, annak akinek diplomája van, lehet, hogy a szakmájához ért, de a kötelező könyveken kívül, mást olvas-e? Azt gondolod, hogy a diploma az a minden? Tévedésben élsz és a nagynénéd, csak erre akar rávilágítani.

26 éves vagy, gondolom még sosem dolgoztál, vagy ha igen, akkor csak kisegítőként néhány hetet, vagy nyári munkában. Igazából fogalmad sincs a világról és lenézed az "egyszerű" munkásembert. Nekem ez a véleményem. Nagyon rossz irányban haladsz. Majd rájössz magadtól, hiába van diplomád, az nem jelenti azt is, hogy bölcs lennél.


Ellenszenves, hogy állandóan a diplomával jössz, főleg egy olyan embernek, akinek érettségije sincs, mint a nagynénédnek. Igen, mert úgy érzi, hogy lenézed. Ezeket a vágyaidat oszd meg a diplomás ismerőseiddel, barátaiddal, ha már annyira a diplomás intellektuális emberekhez vonzódsz.


Nekem sima gimnáziumi érettségim van. Estin, munka mellett érettségiztem le, 29 éves koromban. 14 éves korom óta dolgozom és nagyon szeretek olvasni, de elhajtanám a bús picxába azt, aki állandóan a diplomás szövegével jönne.

2012. febr. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%
Egyetértek az előttem szólókkal, valószínű, hogy savanyú neki a szőlő, ettől függetlenül a diploma tényleg "csak" arra van, hogy amit az egyetemen tanulsz, azt a tudást eredményesen fel tudd majd használni a leendő munkahelyeden. Az, hogy emberileg milyen vagy, az más kérdés. Művelődni, kulturálódni lehet autodidakta módon is, ha valakinek belső igénye van rá. Ha úgy érzed, egy egyszerű ember nem illene hozzád, ez rendben van, de ne az iskolai bizonyítványok alapján válogass. :) De ha te szeretsz olvasni, színházba, múzeumba járni, meg gondolom, a baráti köröd is hasonló, akkor ott úgyse fogsz nagyon tuskó emberekkel összefutni, tehát nyugodtan válogathatsz az értelmiségi pasik közül. :)
2012. febr. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%

5 ös vagyok igazat adok a 6 nak:)

Hihetetlen hogy ennyire gyerek agyú vagy 26 évesen.

Amúgy én is 26 éves vagyok!16 éves korom óta egyedül saját magam élek.Lett szakmám,dolgoztam 18 éves korom óta(előtte is feketén)Van saját házam,saját életem 2 gyönyörű gyerekem ,férjem .Imádok olvasni ha az időm engedi.Nincs diplomám.De amit elértem az életbe azt magamnak köszönhetem.Nem anyukám rakta a seggem alá!!!!Neked ki finanszírozza a diplomás éveidet?Gondolom a szüleid,és nekik van diplomájuk ők értelmiségiek vagy csak egy átlag emberek???

2012. febr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

Az, ilyen öntelt okos fapin@'któl mentesen meg a világ !!!!!!

Megyek hányni,elnézést.....boáááááá.....

2012. febr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%
Bocsi, alapjaiban egyet értek azzal, amit írsz, de szemet szúrt ez, hogy "De amit elértem az életbe azt magamnak köszönhetem.Nem anyukám rakta a seggem alá!!!!" Sokan jönnek ezzel, de attól még nem lesz értéktelenebb a másik eredménye, hogy neki segítettek. Nem szégyen az. Ha én szülő lennék és megtehetném, én is úgy támogatnám a gyerekem, ahogy csak tudnám. Emellett is megtanulhatja értékelni azt, ami van. Csak helyesen kell neki elmagyarázni a dolgokat.
2012. febr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!