Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jön le az nekem, hogy...

Miért jön le az nekem, hogy rosszindulatú a nagynéném?

Figyelt kérdés

Lehet nincs igazam, de leírom a paramétereket:

először is szerinte a diploma semmit sem ér, amit szereztem. Ő 37 én 26 vagyok, neki nincs érettségije.

Aztán közölte, ha olyan pasira vágyok férjnek, akinek van diplomája, akkor sohasem lesz pasim. ( De basszus, én intellektuális lény vagyok, diszkó helyett olvasok, művészfilmeket nézek, tanulok, nem tudok elképzelni olyannal kapcsolatot, aki pl egy egyszerűbb ember, aki pl nem olvas könyveket, akit ezek a dolgok nem érdeklik, de nem lenézésből)Ez is baj neki... persze a férjének sincsen diplomája.

Azt érzem, hogy rejtett ellenségeskedés ez, mert most minek beszéli belém, hogy úgysem, úgysem? Mintha ő tudná, hogy én nem vagyok méltó egy értelmiségi pasira...furcsa.

Egyszer amikor említettem neki, hogy az egyik tanársegéd tetszett nekem, akkor egyből azt vágta rá: mer megint nem a te körödben nézeődsz, aki hozzád lenne való...jajj micsoda leétékelés ez?

Miért én 5. évet végzem ez a második diplomámért, akkor egy phd s tanársegéd az már olyan elérhetetlen? Nem a dán hercegről beszéltem, csak egy tanárról. Nem a tanársegédrő van szó, hanem arról, hogy a nagynénémet nem értem miért akar engem olyan közeggel azonosítani, amilyen nem vagyok. Kissé elegem van, mert nem az ő véleményét akarok bevonzani, hanem azt akarom, amit én akarok.


2012. febr. 8. 02:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem te vagy a lenéző kettőtök közül. Mint sokan írták előttem, te nézed le az embereket, mert azt hiszed hogy aki érettségivel rendelkezik az már rögtön egy putrilakó lehet csak. Elmondanám hogy én is csinálom a diplomám és őszintén?? Kb semmivel nem lettem okosabb mint érettségiző koromban, nem azért mert nem tanultam, mert tanultam, hanem azért AMIKET tanultam. Hatalmas nagy orbitális baromságokat amiket egész hátralévő életembe NEM FOGOK HASZNÁLNI! És erre verjem a tamtamot?? Hogy nekem van egy diplomát? Kit érdekel... manapság már csak egy wc papírral egyenlő ha nem vagy valakinek a valakije és nem kerülsz be valahova protekcióval. Ilyen az élet. Lehet 20 éve még diploma volt a diploma, de ma már... nem csodálom hogy ilyen lány után nem vágynak a férfiak, aki csak azt nézi van-e papírja vagy nincs, ahelyett hogy azt nézné hogy mennyire ŐSZINTE, HŰSÉGES, mennyire BECSÜL MEG téged... ismerősek még ezek a szavak???????
2012. febr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem meg csak tudatosítani akarja benned, hogy nagyon el vagy tájolódva.

Attól még hogy valakinek diplomája van, nem lesz belõle értelmiségi ember.

Több ismerõsõmnek van, és könyv még nem volt a kezükben életükben... Én meg a szaros OKJ papírommal kiolvastam a fél könyvtárat, és nem ám a romantikus részlegen. De jöhetnék párom unokanõvéreivel is. Tõlük is elvárták a diplomát, most jómódúak. De nem a nagy értelmükkel szereztek állást hanem a p.nájukkal, tudniillik még helyesen írni sem képesek.

2012. febr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%
Ha jól csalsz,puskázol eseteleg a lányok pin@'t is adnak,megvan egy diploma. Nem tanulni kell,hanem csalni jó sokat. Jó,itt most ne orvosokra gondoljunk,de minden egyéb más egy rakás sz@r. Odáig vagytok a tetves diplomátokkal,oda tartunk mint tőlünk nyugatra,anno,most ott meg mi megy ???? Szakmunkáshiány.Sok diplomás semmirekellő,magatehetetlen majom nem tudja eltartani az országát,mert nincs aki termeljen,ergo-égető szükség van jólképzett külföldi munkaerőre.B@szhatod a f#sos diplomád,ha olyan túltanult vagy,hogy olajat nem tudsz tölteni az autódba,egy szeget nem tudsz beverni a falba,vagy főzni egy egyszerű milánóit.Elmentek,Ti önelégült semirevaló diplomások a búbánatos PICS@'BA !
2012. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
34%

Ne legyetek már ennyire elvakultan diplomásgyűlölők!

Ti nem látjátok a fától az erdőt!

Nem olvastátok vagy inkább nem értelmeztétek ezt a mondatot? "Aztán közölte, ha olyan pasira vágyok férjnek, akinek van diplomája, akkor sohasem lesz pasim." Mi ez, ha nem rosszindulat? Na ezt nevezem én semmirekellő, hasznontalan némbernek.

2012. febr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%

Inkább azt gondold át, hogy tényleg ennyire fontos ember a nagynénéd az életedben, hogy így adj a véleményére? Nekem ez egyik fülemen be, a másikon kimenne. Dicséretes, hogy a magadfajta közül válogatnál, de sajnos a diploma még mindig nem egyenlő a műveltséggel (kivéve a bölcsész szakokat, de aki tanerői nyomásra olvas, hát...). Nézd, én magyaron végeztem, rengeteget olvasok azóta is (azelőtt is), a párom meg melós. És mit ad Isten, ő tart el, mert pályakezdőként még nem sikerült elhelyezkednem. De nem bánt, mert van annyira intelligens (ellentétben, néhány régi szaktársammal, na, ott aztán tarolt az intelligencia), hogy látja mennyire erőlködök, de inkább segít és mellém áll. Egyébként átolvashatnád, amit írtál, elég sok benne a hiba.

És igen, én is úgy gondolom, hogy 26 évesen, ez több, mint infantilis viselkedés. Bolhából elefánt.

2012. febr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Elmentek,Ti önelégült semirevaló diplomások a búbánatos PICS@'BA !"


Jaj neee! A szokásos uszítás! Emberek, essetek egymásnak, diplomás a nem diplomás ellen, autós a biciklis ellen, biciklis a gyalogos ellen, mszp-s a fideszes ellen, szingli a családanya ellen, természettudós a bölcsész ellen, VV pisti rajongó a VV gizi rajongó ellen... és fordítva. XD


Azt hiszem, én megmaradok annál a véleményemnél, hogy ebből a táborból is, abból a táborból is van ilyen, meg olyan. Mi a fenének kell pártoskodni, meg ellenségeskedni?!

2012. febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Aztán közölte, ha olyan pasira vágyok férjnek, akinek van diplomája, akkor sohasem lesz pasim."

"Egyszer amikor említettem neki, hogy az egyik tanársegéd tetszett nekem, akkor egyből azt vágta rá: mer megint nem a te körödben nézeődsz, aki hozzád lenne való..."


Az biztos, hogy akik szerint a fentiek nem rosszindulató megnyilvánulások, azok nem tudnak szöveget értelmezni, akár diplomások, akár nem. Nagyon nem ártana kicsit képezniük magukat... Ezt a legnagyobb jóindulattal írom.

2012. febr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Annyit hozzátennék, hogy nem a szüleim tartottak el 7 évig dolgoztam, és mellette tanultam, albiban laktam. Éjjel tanultam meg ilyenek. Szabadnapjaimon mentem vizsgázni, nyárra volt hogy nem is maradt egy nap szabim sem pl.

Amúgy ha nem a nyári munkákat nézem akkor is van több mint három év irodai munka tapasztalatom. Lényeg: NE ÍTÉLJ ELSŐRE!

Amiket írtatok, igen erre is van példa, arra is, és igen semmi sem fekete vagy fehér. Én csak azt próbáltam írni, hogy szeretném, ha nem lenne rám ilyen rossz hatással

amiket mond ennyi.

Amúgy pedig nem vagyok gyerek, és nem gondolkodom gyerekként. 3,5 évet dolgoztam ugyanott, magamtól mentem egyetemre, és nyelviskolákba is, és a megszokottal ellentétben senki sem tett semmit a seggem alá, a tanulás alatt sem tartottak el. A Tvmet, a dvd lejátszómat, a kajámat, mindent, mindent én vettem meg. A nem könnyű értékesítési szakmából évekig. Azt hiszem kiveszem a dolgok kemény részéből is a részemet. Ezek után a nagynéném, akinek a férje családja egy burokban tartja őt, és kb. mindene megvan, amit ésszerű keretek között el lehet képzelni, ő nekem csak a rosszat kívánja. Itt a baj, mert a gondolkodáson sok múlik...ugyanaz az ember, mindegy milyen iskolai papírral, milyen külsővel lehet looser is és nagy "király" is az életben, de ha állandóan a - jeleket ülteti a fejedbe valaki, az nem túl jó. Épp ez lenne az élettapasztalat lényege, hogy meg tudod csinálni, el tudod érni, meg lesz, sikerülni fog, és nem az, hogy 6 év tanulás, rendszeres könyvtárazás, áttanult éjjelek, mosott sza*ként, fáradtan dolgozott hónapok után, nem érdemlek meg valamit???

Amúgy nem azért kell a végzettség, mert attól lesz nagy izé valaki, hanem mert a férfiak akiknek nincs, sokszor utálatosak, és irigyek..akinek nincs, az többre értékeli, mint amennyit valójában ér. Azt viszont érzékelem, hogy a két kezi munkás szomszédaim ...hát érezhetően ellenségesek, és nem én nézem le őket, mert senkit sem nézek le amúgy, csak aki erkölcsileg olyat tesz, ami rossz. Ők azok, akik bunkóskodnak, megszólnak, MIÓTA VAN DIPLOMÁM...úgyhogy ennyi. Sohasem gondoltam volna, hogy ennyi irígységet, és kisebbségi érzést okozok ezzel másoknak, és közben ugyanaz az ember vagyok emberileg mint voltam. Nem tehetek róla, ha valaki azért megvet, mert nem fizikai munkát végzek, és továbbtanultam, kb. mintha ez valami közbűn lenne, hogy "diploma", komolyan már ettől a szótól hányok, ettől a közhelyesített baromságtól, amiket egyesek ehhez társítanak.

2012. febr. 8. 18:51
 19/22 A kérdező kommentje:

Azt gondolom amúgy, igen, diplomás társat szeretnék, aki majd a gyerekeimet fel tudja nevelni, és megadni nekik amint kell. Akkor bővíteném intelligens diplomás társat...

de teljesen mindegy mit írok ide, mert aki egyes szavakat "kifacsar" és nem értelmezi amit leírtam, az lehet tényleg nem érti miről van szó.

És igen, foglalkozom a diplomámmal, mert több év munkám fekszik ebben, a tanulás bizonyos szinteken már munka. Ugyanolyan munka, mint elmenni dolgozni reggel, és ledolgozni napi 8 órát.

Miért mivel foglalkozzak, azzal , hogy milyen fajta csavarok vannak, és hozzá milyen fajta anya csavarok vannak?

A macskások a macskájukkal, a kutyások a kutyájukkal, az idősek a idős korral, a fiatalok meg a fiatal korral foglalkoznak. Én meg a diplomámmal. Ezért még nem kell megjegyzéseket tenni!

( Amúgy érdekes módon feltűnt, hogy a diplomásoknak miért nem gond, hogy az érettségizetteknek nincs diplomájuk, és az érettségizetteknek meg miért ítélendő, akinek van? :DDD )

Lehet vannak akik lenéznek másokat, amúgy én ezzel nem értek egyet. Az iskolai végzettség, a foglalkozás, a családi állapot, ezek mind magánügynek számítanak.

2012. febr. 8. 19:01
 20/22 A kérdező kommentje:
Ja igen, és azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem szokásom a puskázás. Eleve 50%a a tárgyaknak szóbali, ahol nem leeht puskázni. Olyanról pedig sohasem hallottam, hogy szexuális szolgáltatással érte el bármelyik nő nemű hallgató is azt, hogy megkapja a kettest. Ezek nem kuplerájok, hanem felsőfokú tanintézmények. Aki ilyeneket gondol, már bocsi, de az eléggé korlátolt lehet.
2012. febr. 8. 19:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!