Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanátok a párotoknak,...

Elmondanátok a párotoknak, hogy a legjobb barátja bepróbálkozik nálatok?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy legjobb (?) barátja aki több hónapja folyamatosan félreérthető sms-eket küldözget. Nem akartam eddig semmit mondani a páromnak, mert engem tényleg nem érdekel a barátja, és nem akartam kavarni a sz.rt, hiszen ha részemről nincs semmi, nincs értelme bolygatni a dolgokat.

Másrészt úgy érzem mégis el kéne mondjam, hiszen semmi titkom nincs a párom előtt. Nem szoktam neki hazudni...

Már 2 hete nem láttam a páromat, telefonon amúgy sem akarnám vele ezt megbeszélni.

Szerintetek elmondjam neki?


2012. febr. 8. 10:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy kétesélyes a dolog. Barátnőm járt így, jól megszívta. Az élettársa gyerekkori barátja mászott rá, mikor színt vallott a párjának, az a barát olodalára állt, miszerint a barátnőm direkt elcsábította, satöbbi. Végül szakítottak.

Utána a srác ellen távolságtartó végzést kellett kérnie, de ez egy másik történet.

2012. febr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nálunk ez nem áll fenn. A párom bízik bennem, nálunk ez alap. Szerintem felém nagyobb bizalmat áraszt, mint saját magába, szóval ez a rész nem gond.

Ez oda-vissza működik.

A másik, hogy eljegyzés és összeköltözés peremén állunk, csaknem egy ilyen hülyeség áll közénk.

Azért nem akarnám elmondani, hátha befejezi a srác magától és akkor nem romlik meg a barátságuk...

2012. febr. 8. 10:37
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
írj egy egyértelmű smst a srácnak h szereted a párod, hagyjon békén, és szólj neki h ez az utolsó, ha még egyet ír elmondod a párodnak. Vagy abbahagyja, vagy nem, akkor szépen megmutogatod az smseket a párodnak, beleértve a lekoptatósat is. Ennyi. Bár nem érted eddig h titkoltad, nekem az első sms után az lett volna az első reakció, h felhívom a barátom és megkérdezem h normális-e a haverja. Na mindegy a lényeg h smsmben rázd le akkor van írásos bizonyíték, jobb mint ha szóban próbálnád. Nem kell nagy feneket keríteni neki, megírod, ha nem hagy, megmutatod és kész :)
2012. febr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én már az elején elmondtam volna. Sokkal gázabb ha egy sms-t véletlenül talál meg a telódban. Na akkor aztán lehet magyarázkodni. Én biztos megmutattam volna már az első smst-t és a havert meg elküldtem volna melegebbre hogy másnak írogasson.
2012. febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz kérdés.


Talán én a következőket csinálnám:


1. Felhívnám a barátot telefonon, és nagyon komolyan megmondanám neki, hogy ezek az smsek nekem kellemetlenek, és ne küldjön több ilyet.

2/a. Ha felhagy velük, akkor nem szólnék. Az én részemről semmi nem történt, semmilyen írásos nyoma nem maradt, ami tőlem származik, és jelentősége sincs, hiszen szeretem a párom és hűséges vagyok.

2/b. Ha folytatja: megtenném még egyszer a hívást, azzal súlyosbítva, hogy miután egyszer már szóltam, zaklatásnak veszem az smseit, és segítséget fogok kérni akár a barátomtól, akár hivatalos úton.

3. Ha ennyire "elmérgesedik a dolog, akkor valószínűleg már szólnék a páromnak is. Mondjuk a sajátomról tudom, hogy meg lehetne vele beszélni, de persze nem minden pasi olyan, hogy ezt jól tudja venni, meg megérti.

2012. febr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Meg kell mondanod annak a "barátnak"(nem tudom milyen barát, aki a párod szemébe mutatja a szépet, a háta mögött meg fűzi a nőjét, no az ilyen barátoktól a jó Isten őrizzen meg mindenkit, rosszabb, mint az ellenség, mert az nem ennyire alattomos)hogy békén lehet hagyni most és a jövőben is, mert nincs esélye, és tiszteletben tarthatná, hogy téged komoly érzelmek fűznek a barátjához.
2012. febr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az utolsó mondatot oszd meg a "baráttal" is, így mindenki jól járhat. A másik verzió, ami nekem kissé betegesnek tűnne, hogy a párod tesztelni akar, de ez csak végső esetben jusson inkább eszedbe.

Én inkább a zaklatóval beszélgetnék el, s ha nem ért a szóból, csak akkor állnék a párom elé, elmondva azt is, hogy fontosnak tartottam, hogy tudjon erről, még mielőtt félreértés történne.

2012. febr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nálunk az az érdekes eset volt, hogy a férjem egy barátja a férjemnek mondta el, hogy bejövök neki. Én meg tőle tudtam meg. Az érdekes az volt, hogy mindezt a férjem legénybúcsúján, amikor én már babát vártam.

Jót szórakoztunk rajta :)

Szerintem jó kommunikáció mellett meg lehet ezeket a dolgokat beszélni egy párkapcsolatban.

2012. febr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

" Nálunk ez nem áll fenn. A párom bízik bennem, nálunk ez alap. Szerintem felém nagyobb bizalmat áraszt, mint saját magába, szóval ez a rész nem gond.

Ez oda-vissza működik. "


Akkor nem értem,hogy a legelső sms-t miért nem lehetett megmutatni a párodnak,mondjuk viccesen: "drágám! Szólj a barátodnak,hogy a szerelmes sms-ket rossz telefonszámra küldte" Majd meg is mutattam volna a telefonomon..Így most nem lenne semmi gond..

Miért kellett eddig titokban tartani ha olyan nagy a bizalom köztetek??

2012. febr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Biztosan nem a párom tesztel...

A párommal ezt meg lehet beszélni, nem is az ő reakciójától félek, attól félek, hogy kettejük között mi fog történni. Oké, hogy nem barát az ilyen barát, de akkor is, tudom, hogy nagyon megviselné a dolog.

Már mondtam a srácnak, hogy hagyjon, azóta egyszer írt, semleges dolgot.

Nem értem, mert a "barát" is tudja, hogy teljesen komolyak a szándékaink, sőt tudja, hogy a párom szeretne eljegyezni.

Ésszerűtlen amit csinál...


Nem tudom miért nem mondtam eddig el, talán mert egy ideje abba hagyta, most meg a párommal nem találkoztam. Egyszer mikor elmondtam a páromnak hogy milyen sms-t küld nekem a srác, azt mondta, biztos poénkodik...

De ez már nem az.

Azt hiszem amint még egyet ír szólok a páromnak, aztán rendezzék le egymás között...(az a baj, hogy gyerekkori barát, olyan akivel együtt tanult járni:-S)

2012. febr. 8. 11:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!