Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözés után hogyan szereztét...

Költözés után hogyan szereztétek meg az alap dolgokat? Milyen sorrendben?

Figyelt kérdés

Lassan önálló életet szeretnénk kezdeni a párommal. Ő is otthonról költözne, én is, így érdemben semmink sincs, csak az a pár apróság, amiket kolis évek alatt összeszedtünk. Egy-egy tányér, evőeszköz, pohár, bögre, nekem egy kis két személyes tepsim is van, illetve edény csurgatóm, másunk viszont semmi.

Anyagilag eleinte így is nagyon nehéz lesz megoldanunk a dolgokat, vagy legalább is szokatlan, a szüleinkre ebből a szempontból nem szeretnénk támaszkodni ha már a saját életünket szeretnénk "elkezdeni". Ugye kéne venni felmosót, partvist, porszívót, hűtő+fagyasztót, mosógépet, néhány bútort, ruhaszárítót, tisztítószereket, evőeszközöket, étkészletet, fazekakat, stb.

Nyilván ez egyszerre nem fog menni. Ti milyen sorrendben szereztétek be ezeket a dolgokat és érzitek-e még úgy, hogy még mindig nincs meg minden?

Gondolok itt arra, hogy itthon bármibe kezdek, tudom hogy van hozzá minden, míg pl koliban sokszor ütköztem abba, hogy de jól jönne egy vágódeszka, vagy sütnék, de kéne nyújtófa, deszka, de jó lenne egy citromfacsaró, stb stb és ezek mindig menet közben jöttek elő.


2012. febr. 8. 16:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mielőtt mi is összeköltöztünk volna, igaz mi saját házunkba, előtte lassacskán vettünk egy két dolgot, amikor rá akadtunk egy jó akcióra.

Ami mindenképp az első helyen álljon az a mosógép (szerintem), majd jöhet a mikró, porszívó, szendvics sütő, kávéfőző és egyéb apróságok.

Gondolom gáztűzhely az lesz az albiban.

De menet közben derül majd úgyis ki, hogy mik a hiányzó dolgok, például vágó deszka, citrom facsaró és egyéb olyan dolgok amik általában kellenek, de legtöbbször ezek akkor nincs az ember eszében. Amúgy nem árt ha vesztek egy edényeket, étkészletet már az elején, az lesz ami elengedhetetlen.

Nálunk szerencsére már volt mosógép (anyuméknak kettő volt és ami a miénk lett az vadonat új), meg voltak pohár; kávéscsészék, étkészletek, grill sütő, ezeket általában mindig valamilyen ünnepekre kaptuk a rokonoktól, mivl anyáéknak mindenből volt így ezek a miéink lettek. De gondolom ilyen nálatok is volt/van. Mert legalább ezeket nem kell megvásárolni jobb esetben.

2012. febr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mosógép, hűtő, mikró, elektromos habverő mindenképpen kell szerintem. Kotyogós kávéfőző jó az elején, ha isztok kávét. Pakolásnál kevés helyet foglal. Teát lehet lábasban is főzni. Egy nagyobb és egy kisebb fazék, valamint ugyanígy a két lábas fontos szerintem. Jó ha van egy tejes lábas is. Valamint jól jön egy serpenyő és egy palacsintasütő is. Vagy két db műanyag tál, egy nagy és egy közepes. Pár kicsike. Egy vagy két tálca. Vendéges és otthonira. Só, cukor és fűszer maradhat a zacskójában, nem olyan elengedhetetlen a tartójuk, bár lehet már van a kolis évekből.

Akkor még elektromosból egy vasaló, egy hajszárító sem árt ha van.

Egy lavór is jól jön, vagy kettő a fürdőben. Egy vödör. Aztán egy felmosó vödör felmosófej nyéllel, partvis, szemétlapát. Pár tisztítószer. Mosogatáshoz mosogatószer.

Mosópor, öblítő.

Fürdőbe egy körömkefe, szappantartó. Nálunk hiányzott mikor nem volt. :)

Hosszabító 20 m-es, jól jön több mindenre. apró dolog, de ha nincs nagyon hiányzik.

Vasalódeszka, szárítóállvány. Bár ha tudsz asztalon vasalni, akkor elég egy pléd ami nem bolyhos. mamám kitűnően tud rajta vasalni, még ingeket is. Én a vasalódeszkán nem tudom úgy kivasalni. A szárítóállvány nem gond mikor jó idő van, mert akkor fürdőbe, teraszra lehet egy kötelet kifeszíteni. De télen jobb a szárítóállvány. Csipesz sem árt.

Szárítókötélnek ajánlom az obiban kaphatót, színes, bevonatos. Nekem nagyon bejött. Pedig vágtam el, szabtam át a méretét, nem jött le róla. Kint volt télen, nyáron. Nincs vele gondom. Csak letörlöm teregetés előtt és kész.

A nyújtófa és tábla nem rossz amúgy, nekem nagyon jól jött mikor megvettem. Ez azér tegy hosszabb távú dolog, nem rossz megvenni.

A tepsi jó hogy van.

Tányérkészlet, poharak, evőeszközök. Alapok. Viaszos terítő.

Reszelő, négy oldalas. A diót, fokhagymát ha nincs más ezen lehet reszelni. Időigényes, de ha nincs más nem rossz megoldás. Tapasztalat.

kenőtoll.

Tükör.

Szekrény, ágy, éjjelilámpa, íróasztal.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Szennyestartó még.

Mi míg a szülőknél laktunk pár dolgot megvettünk és nagyon jól jött mikor elköltöztünk. Meg sok volt az albérletből, ilyen házi apróságok, amiket akár ritkánn használunk, de nagyon kell akkor. Pl konzervbontó. Szívás ha nincs. :)

Írj magadnak egy listát, nézz körül otthon mi van. Tegyél fontossági sorrendet. A koliból azért van tapasztalatod, mit használtál jobban, többet, mi az ami ugyan ritkán használt, de nélkülözhetetlen.

A listát írd meg helyiségenként is először, úgy lehet több minden jut eszedbe első körben.

Aztán rangsorolj.

Aztán érték szerint válaszd ketté. Amikor több pénzed van vegyél mosógépet, amikor kevés van, akkor citromfacsarót, konzervbontót. Ami megvan pipáld ki. Aztán ha átköltöztök látni fogod legalább mit kell még venni. Lehet akkor majd kaptok még innen onnan egy két dolgot, akkor megint pipálsz. Lehet a szüleiteknek is vannak eltett dolgaik amik csak akkor fognak eszükben jutni. Vagy épp a szekrényben röhögő lábas, ami van, de soha nem vették még elő. Ez majd akkor fog előjönni ha van bármi olyan tárgyuk, eszközük. Aztán mikor majd ott lesz a dolog, majd látjátok hogy álltok.

De amúgy igazából úgy érzem egy háztartásban sosem tudod azt mondani, hogy megvan minden. :)

Fazékból, lábasból, tálból, tányérból, evőeszközből, pohárból, bögréből sosem elég. :)

Ha van rá lehetőségetek egy mosogatógépre ruházzatok be. Mindenképpen jól fog jönni.

2012. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A mosogatógép nélkülözhetetlen? Soha nem volt és nem is hiányzik. Szerintem azért ez már a luxus cikkek közé tartozik.
2012. febr. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A mosogatógép nem nélkülözhetetlen, nekünk sem volt soha, de a mosógép valószínű az. Én kimosok pár kisebb ruhadarabot kézzel, de azért én felnézek arra, aki farmerokat, ágyneműhuzatot, törölközőket mosolyogva kimos emberi idő alatt. Valószínűleg a hűtő lesz majd az első nagyobb kiadás, mert a mosást talán megtudjuk majd oldani máshogy is 1-2 hónapig, a romlandó kajákkal viszont nem tudnánk mit csinálni.


Sokat segítettetek ezekkel a listákkal, van pár dolog, ami eszembe sem jutott eddig. A konzervnyitóról eszembe jutott, hogy az nekem már lehet van is (nem tudom végül szobatársam vitte e anno haza). Mindig úgy mentünk közös bevásárlásra, hogy végig kellett gondolni, hogy mi az amit a rendelkezése álló eszközökkel megtudunk csinálni. Így vettünk néha akciós mérőedényt, vagy konzervnyitót, majd ki kéne már pakolni a "túlélő csomagomat", hogy mik is vannak benne, mert a felére nem emlékszem, hogy végül is hogy osztottuk el a dolgokat.

Olyan is volt persze, hogyha valami nagyon drága volt, hogy inkább végig kopogtunk minden szobába, hogy van-e valakinek az éppen hiányzó tárgy. Kalandos volt, az biztos, de tényleg baromira rossz érzés, amikor az ember utolsó pillanatban jön rá, hogy fú de megenném, megvettem hozzá mindent és mondjuk egy olyan balga dolog miatt nem lesz belőle semmi, mert nem tudjuk kinyitni azt a konzervet, vagy hasonló. :) Ezért voltam rá kíváncsi, hogy nálatok mennyi idő telt el, mire már nem volt ilyen hiányérzet lépten nyomon, hogy de jó lenne ha lenne ez vagy az. :)

2012. febr. 9. 19:01
 15/15 anonim ***** válasza:

Tudom régi a kérdés, de azért remélem, hogy nem törölted ki kedves kérdező!

De pl szerintem a legnélkülözhetetlenebb dolog egy lakásban ágyon, evőeszközökön kívül a WC-kefe. :D De, nem?

:D:D:D

2014. ápr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!