Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jó apa?

Hogyan legyek jó apa?

Figyelt kérdés

Majdnem minden éven külföldön vagyok általában fél évig a munkám miatt. Nem muszáj menni, de élni kell valamiből és az eredményeim is jobbak lesznek. Nem fontosabb mint a család. Ha belegondolok alig ismerem a gyerekeimet mert túl elfoglalt voltam. A kisebbikkel még nem is beszélgettem normálisan, talán egyszer vagy kétszer pedig nem ezt érdemli. Szoktam velük játszani és néha elviszem őket pár órára ahova szeretnék de ezzel nem pótolok semmit. Tudom, hogy szar vagyok de változtatni szeretnék csak nem tudom, hogy hogy csináljam. Mit csinálhatnék? Ugye még nem túl késő?

Lányok mindketten (az egyik 7, a másik 5 éves).

32/F


2012. febr. 8. 19:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%

Nem, nem túl késő. :)

Amikor csak teheted, szeretgesd őket, öleld magadhoz őket, puszilgasd őket, érezzék fizikálisan is, hogy szereted őket.


Játssz velük hármasban, majd úgy, hogy néha a kisebbikkel, néha a nagyobbikkal. (Az egyensúly maradjon meg.)


Szervezzetek családi programokat, kirándulásokat, sétákat, esetleg kutyasétáltatást stb.


Készíthetsz Te magad is olyan játékot, hogy kis papírcetlikre kérdéseket írsz. (Mi a kedvenc ételed? Mivel szeretsz a legjobban játszani? Mitől félsz a leginkább? -persze te segítesz nekik olvasni.) Az egyik húz, a másik kettő próbálja kitalálni. A húzó végül megmondja a helyes választ, aki eltalálta, kap egy puszit. :)


De a feleséged segítségét is kérheted, mondd el neki ugyanezt, amit itt leírtál a magyarázatban, biztosan örömmel fog segíteni ő is. Sok szerencsét! :)

2012. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Megkérdezhetem mit dolgozol?
2012. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Katona vagyok.
2012. febr. 8. 19:46
 4/27 anonim válasza:
82%
szerintem a legjobban az édesanyjukon keresztül tudod szeretni öket amikor is távol vagy.nagyon rossz ez igy hidd el a gyerekeknek mert nem tudják megosztani örömüket bánatukat csak anyával..és neki sem egyszerü.nincs lehetöség hogy menjenek ök ki hozzád külföldre?mármint élni?
2012. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
61%
Én azt hiszem a fiaid nagyon vágyódhatnak utánad, és nem gondolom, hogy késő lenne, hogy kiépítsetek egy bizalmas, jó apa-fiú kapcsolatot. Ha itthon vagy, tölts velük minél több időt. Ha teheted, külföldről is telefonálj, írj nekik minél többet. Küldhetnél néha valami apróságot is. Az én párom gyakran birkózik a gyerekkel, mindenféle jókat játszanak. Csinálj mindkettővel valami közös hobbit, amikor egyszerre csak egyikük van veled. Remélem, valamit sikerült segítenem:)
2012. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

éN MÁR ETTŐL IS BOLDOG LENNÉK HA A PÁROM ILYESMIN TÖRNÉ A FEJÉT, DE SAJNA A FEJÜNKRE SE SZARIK..:-((

bocs caps off...

2012. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

még jó hogy irta hogy lányok mindketten:-))

Egyébként meg nem vagy sz.ar!! És nem késő, ha abban a kis időben tudsz annyi szeretetet nyujtani nekik!

előző előző

2012. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
100%
Ezt a testi érintkezés dolgot én átgondolnám,nekem traumát okozott,hogy apu simogatott 7 évesen(lány vagyok)...nekem nagyon nem esett jól...:(
2012. febr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
42%
Imádkozz Jézus Krisztushoz,sok házasság és család jött már helyre a segítségével!
2012. febr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
14%
Utolsónak: ekkora marhaságot!
2012. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!