Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valaki aki megszokásból...

Van valaki aki megszokásból van a párja mellett? Mert nem mer változtatni?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok a 17hós fiunkkal. Mostanság elgondolkodom rajta, hogy szerelemből vagy megszokásból vagyok e a párom mellett. Azt hiszem az utóbbi. Biztosat a bizonytalanért? Nem is tudnánk hová menni, meg miből élnénk? Ti hogy vagytok ezzel, aki volt már hasonló helyzetben?

2012. febr. 9. 08:03
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Minek van gyerek? Ezt aki komolyan kérdezte, annak megmondom. Nem tervezetten lett, de ha jönni akart jött. Mindig is lusta és nemtörődöm volt a párom, de én naiv azt hittem, ez változni fog. Nem égett 1000 fokkal a kapcsolat? De, legalább is részemről igen. Rengeteg megaláztatást, rosszat eltűrtem, mert szerettem. De mostanra valahogy belefáradtam, pedig fiatal vagyok. Pont a gyerek miatt nem léptem eddig is.
2012. febr. 9. 11:21
 12/30 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes dolgot írok le, olvassátok végig, aztán majd nyomogathatjátok a piros kezet:


Nekem a férjem nem életem szerelme. Életem szerelmével 4 éve szakítottunk végleg, mert egyszerűen annyira más az életritmusunk, hogy nem bírtuk elviselni egymást, folyton csak balhéztunk, veszekedtünk, semmi közös program, semmi figyelem, semmi törődés. Akármennyire szerettem, ezt 3 évnél tovább nem bírtam ki. Nem volt jövőnk.


Aztán jött a férjem. Figyelt rám, türelmes volt, törődött velem, és beleszerettem. Iszonyatosan jól megvoltunk, nagyon hamar össze is költöztünk, és az is működött. Nemsokára terhes lettem, nagyon megijedtem, mit fog szólni - képtelen lettem volna elvetetni, egyedül meg nagyon nehéz egy babával. És támogatott! Nagyobb lakásba kötöztünk - emiatt rengeteget túlórázott, hogy nekem ne kelljen dolgoznom. Aztán megszületett a babánk, akibe szerelmes, szó szerint szerelmes, etet, pelenkáz, dajkál, játszik, altat.


Eltelt 1,5 év együtt. Nyilván már az a bizonyos "nagy szerelem" megfakult, már a szexuális életünk sem olyan forró.


De minden reggel, amikor felkelünk, odabújik hozzám, átölel, ad egy puszit, aztán átmegy a gyerekszobába, áthozza a babát, és leteszi közénk, és együtt játszunk vele, együtt örülünk neki, babusgatjuk. És ragyog a szemük, elönt a melegség, mennyire szerencsés vagyok, hogy ilyen családom van, egy szerető, gondoskodó férjem, és egy boldog, egészséges babám.


Szóval nálunk nincs nagy szerelem. De eszem ágában sincs elhagyni, mert lehet, hogy szerelmes nem vagyok, de iszonyatosan szeretem őt!

2012. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért vannak lepontozva azok a válaszolók, akik boldog párkapcsolatban élnek?
2012. febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Előző előtti avgyok. Én felkészültem a leponzotgatásra, bár továbbra is hasznosnak vélem a válaszomat, amit adtam.
2012. febr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én kivétel nélkül mindenkit felpontoztam akkor is, ha nem véltem számomra hasznosnak a véleményét. Mindenkinek más, én kértem, hogy aki tud számoljon be. Nem vagyunk egyformák. Szerintem valaki ezen éli ki magát, hogy lepontozgat.
2012. febr. 9. 12:11
 16/30 anonim ***** válasza:
59%

Hogy miért lettek lepontozva? Mert kioktatásnak, dicsekvésnek tűnhet, ha ilyen helyzetben lévőknek arról beszélnek, hogy lehetne sokkal jobb is, netalántán lehetett volna másképp is csinálni. Persze az emberek nagy része csak utólag okos, idilli kapcsolatból is lehet pokol és szerencsésnek mondhatja magát, aki sok év után is boldog a párja mellett. A szerelem önmagában nem elég egy hosszútávon is jól működő kapcsolathoz, de sokan még a rózsaszín köd időszakában hozzáláncolják magukat a nem megfelelő emberhez(gyerekkel és/vagy házassággal és/vagy közös házzal).


A gyerekvállalás pedig tényleg hatalmas felelősség, a teherbeesés után pedig a szülés csak az egyik alternatíva, és ki tudja, talán nem is a legjobb a gyerek szempontjából.

2012. febr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Azzal kiegészíteném az előbbi megejgyzésem, hogy én is amellett vagyok, hogy az ember igyekezzen minél inkább hozzávaló társat találni. A szerelem önmagában nem lehet indok semmire.
2012. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Ja, és tipikus példa, a középkori, előre elrendezett frigyek, ahol szó nem volt szerelemről. Sokak voltak kénytelenek muszájból, megszokásból leélni az életüket, igaz, akkoriban a válás szóba sem jöhetett.
2012. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
80%

legalább kezdj el tervezgetni, hogy merre hogyan tovább, mik a lehetőségek, ki segíthet, írd le mit szeretnél, mi szól mellette ellene,

és ha le van írva, akkor majd tisztábban látsz.


apró változtatások - pipáld ki, ami megvan, látod, hogy előrébb jutottál, és ez motivál.


mielőtt kilépnél, üljetek le egy nagy beszélgetésre. ki mit vár el a másiktól, kit mi tenne boldoggá, adj pár hónapot a dolognak, és utána dönts.


a sok apróság, ami összetart 2 embert - hiányzik? vissza lehet -e még csinálni? pl napi csók, napi ölelé, összebújva alvás, sms napközben, együtt vacsora, ilyenek.

2012. febr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Igen.2 gyerek van.A férjem csak a férjem,nem a párom.Sosem szerettem igazán,csak jó volt vele.Aztán jött az eligénytelenedés,stb.Nem is szeretkezünk(azt sem tudom az milyen),csak szexelünk.A 2 gyerek szereti,a nagy retteg h elválunk,ha pl veszekedünk(na nem őrjöngős veszekedések vannak).Szeretnék boldog lenni,néha úgy rávetném magam egy-egy jó pasasra...ez van.Nem tudnék hová menni 2 gyerekkel.Vagyis,de,a híd alá.:(
2012. febr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!