Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetném 15 évesen...

Hogyan segíthetném 15 évesen a családom anyagi helyzetét?

Figyelt kérdés

Nagyon szörnyű látni, hogy szüleim idegeskednek a számlák miatt. Nem szeretem, amikor Ők dühösek. Értük mindent megtennék. Dolgozni szeretnék, és segíteni nekik. Mit tudok tenni 15 évesen? Valamilyen munka, amit még én is vállalhatok?

15/L


2012. febr. 9. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincs, kivéve ha valamilyen művészeti ágban jó vagy.

Amit megtehetsz, az az, hogy nem követelőzöl, hanem beéred a régi telefonnal, és nyaralsz a nagyinál.

2012. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két év múlva vállalhatsz majd diákmunkát, ha szerencséd lesz találsz is. Addig viszont nem sokat tehetsz.
2012. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért fal mellett tudnál egy kis pénzt keresni, ha nagyon akarsz. Például: bevásárolhatsz ismerős, rászoruló embereknek, kutyát sétáltathatsz, besegíthetsz idős ember háztartásába. Vállalhatsz vasalást. Egy kiló vasalt ruha ára ezer forint. Néhány dolgot fesosoroltam, de mindegyik esetben a munka után menni kell.
2012. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó látni, hogy vannak ilyen fiatalok is! Nagyon egyetértek az előttem szólokkal! Én is ezekre gondoltam kár mégegyszer leirni!!!
2012. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ritka az a 15 éves, aki így vélekedik, mint te.Dicséretes.

Azonban neked még a tanulás a dolgod, biztosan örömöt szereznél a gondterhelt szüleidnek a jó tanulmányi eredménnyel.És ha emellett még marad szabadidőd, nem hivatalosan , de egy kis juttatásért besegíthetsz pl. a szomszéd néninek, vállalhatsz kutyasétáltatást, gyerekfelügyeletet, ebédszállítást a másik szomszéd beteg bácsinak, egy kis hólapátolás...ezek ötletek, nézz körül a környezetedben mire van lehetőség, ezekkel az apró segítségekkel a saját zsebpénzedet megkeresheted, ha marad, akkor besegíthetsz a szüleidnek a csekkekbe.

(Az én fiam annak idején egy idős,nyugdíjas tanárbácsinak hordta a saját iskolájából az ebédet, zsebpénzért)

2012. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: művészethez értek-e? Nos, verseket írok.

A többi kedves embernek nagyon köszönöm a választ!!

Jó tanulmányi eredményem van. Nagyon is jó. Tudom, hogy büszkék rám a szüleim, mert éreztetik velem.

Mégis..segíteni szeretnék nekik! Legalább a teher egy kis részét levenném a vállukról..ha tehetném..

(Ment mindenkinek a zöld kezecske!)

2012. febr. 9. 19:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hol tanulsz? A budapesti középiskolások megpályázhatják a fővárosi ösztöndíjat, az elég nagy összeg, jól tud jönni.

Talán vidéken is van ilyen lehetőség, utánajárni mindenképpen érdemes. Ha jól tanulsz, indulj minél több tanulmányi versenyen. Azon túl, hogy a jó eredmények és tapasztalatok később segítenek majd, ha kapsz pl. könyvutalványt, abból megvan pár ajándék.

Emellett ha jók a verseid, akkor próbáld meg kiadatni őket. Nekem volt egy osztálytársam, akinek nyolcadikos korában adták ki az első verseskönyvét :) Szóval nem lehetetlen!

Emellett persze vállalhatsz ház körüli munkákat is, de ezeket is mindenképp próbáld meg!

2012. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Év vesztes vagyok. Jövőre leszek középiskolás. Nos, pesti iskolákat jelöltünk meg, és a jó átlagom miatt szerintem egy erős gimnáziumba is felvesznek. Ösztöndíj..nem is rossz ötlet! Köszönöm!

Amiket mondtatok, azokat megfogadom és megpróbálom. Nagyon köszönöm!

2012. febr. 9. 20:14
 9/9 A kérdező kommentje:
Mármint nem jövőre. Félreírtam. De, értitek!
2012. febr. 9. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!