Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarják azt, hogy nekem...

Miért akarják azt, hogy nekem ne legyen semmim?

Figyelt kérdés

Anyám irigy rám.

Tudom, hogy ő elb*szottnak érzi az életét, mert ezt már nem egyszer hangoztatta, hogy mennyire megbánta, hogy apámhoz hozzáment. Meg hogy milyen h*lye volt stb!

Anyám egyébként eléggé elhanyagolja magát, hát én nem is tudom, de viccesen néz ki :S Sajnos. Mert ez még nekem is ciki, hogy ilyen kinézetű anyám van :S Próbáltam neki segíteni!! Nem egyszer! Tanácsokat adni, mindenben! Melyik turiba vegyen olcsón ruhát, mit csináljon a hajával, milyen szemöldökceruzát kellene vennie, de csak még inkább elhanyagolja magát. Barátom szerint, féltékeny rám, hogy fiatal vagyok, és adok a külsőmre, meg hogy boldog vagyok a párommal. Azt pedig, hogy még pénzt is keresek, nagyon irigy szemmel nézi. Igazából nem tud mit tenni, mert ha még a feje tetejére is fog állni, akkor is azt fogom csinálni, amivel lehet keresni. Viszont folyton beszólogat érte, állandóan jön utánam, meg hallgatózik hogy kivel mit beszélek, titokban belenéz a számítógépembe az előzményekbe stb. Olyan megjegyzéseket tesz, hogy de jó nekem, hogy van pénzem. Még abban sem akart segíteni, hogy elhozzon nekem egy papírt, hogy az egyetemtől kapjak 7000 ft szociális ösztöndíjat!! Most először, utolsó félévre!!

Barátommal el akarunk költözni, mert kibírhatatlan mindkét szülő mindkét oldalon, és kb 1.5 éve szoktam vásárolgatni háztartásbeli cuccokat,minden hónapban, mikor milyen értékben, úgy 3000-10.000 ft között attól függ hogy mit áraznak le, és mi az amit megveszek akciósan. De mindent el kell dugni. Múltkor is megtalált egy blokkot, és kiakadt hogy én kinek vettem azt, és egyáltalán hol van, vagy hogy ő miért nem látta?? Teljesen rá van szállva az emberre, és még ki is pletykál a szomszédoknak, elmondja a dolgaimat, mindent!! Már szinte semmit nem mondok el neki a suliról sem, a munkámról sem, magamról sem, a gondolataimról sem, és amit tud, azt a semmit, ami tök jelentéktelen azt is átalakítja, hazugságokkal és terjeszti. Pedig már nem egyszer nagyon csúnyán kiosztottam és összevesztem miatta, hogy minek kell neki rólam beszélnie? De nem érti meg, és már nem is akarok neki segíteni semmiben, pedig mások is röhögnek a háta mögött hogy ő meg hogy néz ki.

Hogy lehet velem egy anya ilyen? Mivel érdemeltem ezt ki??

Világ életemben jól tanuló, csendes gyerek voltam, soha nem követeltem semmit. Aztán talán 19 évesen változtam meg, és lettem talpraesettebb, önállóbb, céltudatosabb. Talán azóta amióta barátommal együtt vagyunk.

De egyébként gyerekkoromban is, talán 11 éves koromtól ilyen velem, soha nem kaptam még egy csokit sem, vagy ha kamaszodtam és dezodorra volt szükségem, azt sem, semmit!


2012. febr. 10. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Az a nagy helyzet, hogy nem érdemled ezt, csak sajnos ezt kaptad. :S

Tényleg irigy lehet/az rád, irigyli, hogy fiatal vagy és még előtted az élet.

A megoldás talán az lenne, ha elköltöznétek a pároddal valahová édes-kettesben, mert ezt már máshogy nem lehet megoldani. (Írtad, hogy próbáltál beszélni vele, stb.)

Talán egyszer rádöbben, hogy nem kellett volna veled így beszélnie.


Kitartást!

2012. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Ne törõdj vele, arra koncentrálj, hogy minél hamarabb önálló életet éljél. Az én anyám sem különb, tudom milyen érzés.
2012. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
46%

Nem értem, hogy lehet ilyen egy anya! Inkább örülnie kellene a gyermeke sikereinek...

Szerintem próbálj meg normális hangnemben elbeszélgetni vele erről. Mond el neki ezt, amit ide leírtál. Ha meg folytatja én otthagynám... mondjuk nem örökre, hanem néha meglátogatnám, segítenék stb, mert ugye csak az anyám... s talán ha otthagyod kinyílik a szeme. Talán megváltozik. Bár ez nem túl valószínű.

Lenne még egy tanácsom, remélem nem sértelek meg vele, meg senki mást, de talán ideje lenne, hogy a kezébe vegye a Bibliát! Öszintén remélem, hogy az (és Isten) segíteni tud és fog rajta!

2012. febr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez egy normális folyamat, felnősz, és lassan elhagyod a családodat, új életed lesz, mindenki (szülők) is másképp élik meg ezt, másképp dolgozzák fel. Van akinek könyebb kisebb "haraggal" elválni, később majd persze megbánja és ez is egy ok hogy újra kibéküljetek. Tudod, veszekedés után jó a (szex) szokták mondani, ez is ugyanaz lehet. A helyedben én nem venném ezt túl komolyan. Természetes dolog a családról való "leválás" nem egyszerű. Ha viszont annyira zavar, hogy tényleg túl sokat foglalkozol ezzel, kérdezz meg egy pszichológust. Akár online is adnak tanácsokat, illetve megmagyaráznak dolgokat.
2012. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon sok nő így van vele, hogy megbánta, hogy hozzáment a férjéhez, mert a nagy eszével, meg a szépségével jobbat is kaphatott volna. Ez is egy tipikus női dolog. Meg az írásod is az...
2012. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt nem mondta még anyukád, hogy kislányom, de kinyílt a csipád? Csak mert igaza lenne. És valóban nem talpraesettnek tűnsz, hanem nagyképűnek. Esel te még orra, azt gondolom.
2012. febr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, miért a lányt bántjátok?

Én így látom:

Egy jól tanuló, csendes, szerény gyerek, aki 19 évesen rájön, hogy nem is volt érdemes jónak csendesnek szerénynek lenni, mert az anyukája így sem, meg úgysem úgy viselkedik vele, ahogy egy anyának kellene. A kislány kezd kamaszodni, kezd nővé válni, az anyuka meg elkezd irigykedni a fiatalságára és ezt már nem is palástolja. Nem törődik vele, nem áll mellette, idegen embereknek próbál valótlan dolgokat mondani a lányáról azért, hogy lejárassa. (Persze ezzel saját magát járatja le)

Kb. 40-45 éves anyuka,- aki nem tud megbékélni azzal, hogy a lánya szép, csinos, okos, céltudatos felnőtt nő jól működő párkapcsolattal - elkezdi visszapergetni az időt és a turkálóból össze-vissza vásárol minden göncöt amiről csak gondolja, hogy jól áll neki és fiatalítja, de közben nevetségessé teszi magát mások előtt, mert bizony a magassarkúban csak csámpázik, a haspólóból meg kilóg a hája.

A lány dolgozik, egyetemre jár, van egy barátja, akivel a jövőt tervezik, közben próbál az irigykedő anyjával is szót érteni, de kezd betelni a pohár, mert egyre jobban érzi, hogy a dolgoknak nem így kellett volna történnie.

Az anyukájának is dolgoznia kellene és segíteni a gyerekét ilyen helyzetben, nem pedig fordítva.

A kérdésre válaszolva: azért akarják, hogy nehogy túlszárnyald őket, mert mégis milyen dolog az, ha egy gyerek többre képes a szüleinél.

Ostoba, irigy emberek tulajdonsága.

Ne törődj vele csak járd végig az utadat!

Később majd elválik, hogyan alakulnak a dolgok.

2012. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Ja és 54N és anyuka
2012. febr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!