Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyermeknek mindkét szülő...

Ha a gyermeknek mindkét szülő vezetéknevét akarják adni (mondjuk kötőjellel elválasztva), akkor meg van határozva az, hogy melyik nemű szülőnek kell előrerakni a vezetéknevét?

Figyelt kérdés

Ha pl. Az apuka Szabó, az anyuka Horváth, akkor meg van szabva, hogy csak Szabó-Horváth, vagy Horváth-Szabó Juliannának kell e lennie a gyermeknek?

Vagy jogilag teljesen mindegy?


(ezek csak fiktív nevek:)


2011. dec. 31. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Nincs. Ti döntitek el, hogy milyen sorrendben lesznek.
2011. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Azért is biztos, mert egy éve házasodtam és be kellett diktálni. Mi maradtunk saját néven, a születendő gyerek nevéhez pedig kettőnk neve került kötőjelesen. Egy darabig variáltunk, hogy melyik legyen előbb, de az anyakönyvvezető mondta, hogy maximum azt vegyük figyelembe, hogy hangzásra hogy jobb.
2011. dec. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

A ti választásotok.

Azért gondold meg, mert ha esetleg a gyereketek olyan férje/felesége lesz, akinek szintén 2 vezetékneve van, akkor az ő gyereküknél már eléggé szívás lesz.

2011. dec. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Nincs. És a kötőjel sem muszáj.
2011. dec. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem mondjuk ez elég nagy hülyeség.

És ha fiú lesz, akkor a feleségét úgy fogják hívni, hogy Horváth-Szabóné Nagy Ildikó? (fiktív nevek).

De én nem szeretnék beleszólni, ezt Ti döntitek el...

2011. dec. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Vagy Horváth-Szabóné Kocsis-Jónás Karolina :D
2011. dec. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Kolompár-Kalányos Rambó Herkules Alekoszné Sztojka Orsós Seherezádé Dzsenifer Afrodité
2011. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Ez így már tényleg hülyeség, mivel maximum kéttagú lehet valakinek a vezetékneve. Ha Takács-Kovács Ádámnak és Szabó-Pintér Veronikának gyereke születik, akkor az már nem lehet Takács-Kovács-Szabó-Pintér Lujza.


És hogy a kérdésre is válaszoljak (bár már megtették előttem): nincs megszabva a sorrend. Tőlünk is megkérdezték anno, hogy melyik legyen elöl és melyik hátul.

2011. dec. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. dec. 31. 15:06
 10/10 anonim válasza:
33%
Az ilyen névadást egy kicsit sznobságnak tartom a szülők részéről, de ez az én véleményem.
2011. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!