Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na most mit csináljak? Nem...

Na most mit csináljak? Nem tudom lemondani.

Figyelt kérdés

Pár hónapja kiderült hogy van egy 2 éves gyerekem (ne szidjatok, tényleg nem tudtam róla). Az anyja nem lesz otthon hétvégén és azt akarja hogy én vigyázzak rá és el is vállaltam. Az a baj, hogy nem igazán értek a kisgyerekekhez. Már nem tudom visszamondani szóval muszáj kitalálnom valamit. Egy ekkora gyerek már nem alszik egész nap igaz? Van ötletetek hogy mit csináljak vele vasárnapig? Nem nagyon ismerjük egymást. Amúgy lány.

27/F


2012. febr. 10. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Ha már meg csináltad azt a gyereket, vállalj felelősséget is érte! Nem érdekes ha nem értesz a gyerekekhez, belejössz majd, és egyszer el kell kezdeni... Egyébként, ha tényleg nem értesz semmihez akkor kérdezősködj körbe hogy mi a teendő. Nekem is van egy négy éves húgom nem túl nehéz lefoglalni, egy két évessel még könnyebb a helyzet.
2012. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Egy hétvége egy kiscsajjal az anyja nélkül végig az gáz....nagyon hosszú lesz nem mondom, de te még gázabb vagy ha lemondod.Vegyél neki valami dvd-t kicsiknek valót, hátha leköti amíg kifújod magad.Hamar rá fogsz hangolódni, hoyg mit szeret játszani, vagy vidd el játszóháza.Amit meg nem tudsz, arra ott lesz a z anyukája, hogy elmondja.Anyukád, mint nagyi nem tudna segíteni?Vagy nem fogadta jól a hírt?Egyébként lehet mellbe vágott, hoyg van egy lányod, de tuti bele fogsz szép lassan szeretni az érzésbe.Legalábbis nem tudom elképzelni hoyg ne....
2012. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen már tud menni, feltehetőleg beszélni is (bár nem biztos, hogy tisztán érthető amit mond).

Figyelni kell rá, hogy veszélyes vegyszerek, konnektor stb. ne legyenek elérhetőek számára, törékeny tárgyakat érdemes feljebb pakolni.


Vannak direkt 2 éves korú gyerekeknek való játékok, de lehet, hogy eleinte nem lesz könnyű vele, mert hiányozni fog neki az anyukája. Délután valószínűleg szokott még pár órát aludni (meg kell kérdezni az Anyukától a napirendet, valamint azt is, hogy mit adhatsz neki enni! Lehet, hogy az anyuka tud fontos dolgot említeni.)


Ne nagyon hagyd egyedül..


[link]

Itt neki való játékok vannak pl.: nagyobb fa kockák, egyszerűbb kirakók, mesekönyvek. Ezek érdekelhetik.

Ezeket a meséket el is játszhatod neki, szerintem nagyon fogja élvezni.


Sok sikert!

Esetleg édesanyád nem elérhető, akivel erről tudsz beszélni, vagy aki legalább első nap átjön megnézni, hogy mi van Veletek?

2012. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
44%
És biztos a tiéd a gyerek?
2012. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként hányszor találkoztál már a kislánnyal? Mennyire ismer téged? Ha idegenként néz rád még, elég felelőtlenség az anyuka részéről, hogy rád hagyja egész hétvégére.


Ezt nem bántásképp írom, csak felvetődött bennem, hogy a gyerek nem fog-e tőled félni, s nem lesz anyukája ott, aki eddig a védelmet jelentette számára.

2012. febr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tetris ***** válasza:
64%

Egy kétéves kislány olyan drága, olyan aranyos lehet, hogy szerelmes leszel bele, és vissza se akarod majd adni.

Vidd el magaddal a kicsit anyukádékhoz, és az anyukád majd segít, ha egy kicsit ügyetlenkedsz vele az elején.

Addig keress mesekönyvet, legyen otthon szines ceruza, gyurma, valami kis macika, vagy baba. Készítsd elő az ágyat, amibe lefekhet, találd ki előre, mi legyen az ebéd, a reggeli, a vacsi, amit lehet készítsd elő.

És nézz utána, hogyan kell tisztába tenni egy k icsi gyereket, mert lehet, hogy az anyja nélkül esetleg bepipilhet.

Túl sokat ne legyetek a levegőn, mert nagyon hideg van, nehogy már megfázzon. 1 óra szerintem bőven elég.

Ne idegeskedj előre, meglátod, nagyon fogod élvezni a kicsi lánnyal eltöltött időt.

Csinálj róla egy csomó képet, amit majd nézegethesz, amikor már majd vissza kell adni a picit.

Készülj arra is, hogy talán sírni fog az anyja után, hiszen még nagyon kicsike. Nyugalom, és türelem!!!!!! Ez a legfontosabb.

Hát sok sikert!!!!!!

2012. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Nagy adag mosoly! Aranyos, barátságos duma!!! :)

Sok rajzlap meg színes ceruza.

Sok türelem!!! Ha "zajos" a szitu, nyugodtság! Megérzik és előbb utóbb átragad! Akárcsak a feszültség vagy idegesség! Néha nem könnyű higgadtnak maradni!

Sok váltóruha! Nem csinálni ügyet semmiségekből. :) Határozottság, következetesség!

Imádni fogod! Garantálom!!! Én tudom! :)

Jut eszembe: szánkóóóóó

Készülj föl, de nem lesz gond!!!

2012. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kétévesek imádják a Kis vakond c. meséket-dvd. Sétáljál vele sokat, menjetek játszótérre. Ezzel jól eltelik az idő. Vegyél egy bábot, s azzal minden problémát meg tudsz oldani. PL: ha nem akar felöltözni, a báb segít, ha sír, a báb megvigasztalja. Én mindent elérek a gyerekeimnél a bábbal. Főleg dackorszak idején segített sokat, mikor semmit nem akartak, én nem segíthettem nekik, mert tomboltak, s akkor jött a báb, amit a kezemre húztam, s ő segíthetett, neki mindent megtettek. Egyből. :)

NE aggódj, kérdezd meg az anyát, a napirendről, meglátod nem olyan vészes! Még talán nagyon is jól fogod érezni magad! Reggel kaja, majd séta, hazajöttök, kaja, s déli alvás. Felébredés, kaja, majd ismét séta, játszóház, majd hazajöttök, tv, mesekönyv, bábozás, s el is telt az idő. Vacsi, fürdés, alvás. Nem olyan félelmetes. :) Mindig beszélj hozzá. Lovagoltasd a hátadon,vedd a nyakadba, kergetőzzetek, birkózzatok. Ezeket is imádják.Ha hisztizik, akkor hirtelen tereld el a figyelmét.Pl. Jé! mi az ott? S azonnal abbahagyja, mert kíváncsi. A két éves babusok, még egyszerű kis lények. :)

2012. febr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontozzatok le, de nekem ez egy nagyon kamus kérdésnek tűnik.

Van 1 nő, aki teherbe esik, nem mondja el az apának, és 2 év után elő áll a sztorival a pasinak, és egyből hozzádobja egy hétvégére.Nekem van gyerekem, és az tuti, hogy nem vinném napokra egy "idegenhez", akit még sosem látott, főleg, hogy én nem vagyok ott!!!

Mondjuk ha igaz a történet az nem a férfit, hanem a nőt minősíti.

Na mindegy.

2012. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!