Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szegénység együtt, vagy...

Szegénység együtt, vagy külföld külön?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz a helyzetünk, férjemnek van itthon biztos állása amit szeret, de nem fizet annyira jól, kettőnknek kevés.

Én már hosszú hónapok óta nem találok állást és most ott tartunk, hogy hamarosan a számláink sem tudjuk fizetni.

31 éves vagyok, már nagyon szeretnénk babát, eddig sajnos nem jött össze.

Van egy nagyon jó, megbízható cég Németországban ahol dolgozhatnék, viszont akkor a gyermekvállalás még inkább eltolódik, márpedig már így is 1,5 éve várjuk a babánk, de kivizsgáltatni magam is sok pénzbe kerülne.

Viszont ha kb. fél évet dolgoznék náluk, itthon kb. 2 évig nem lenne gondunk utána.


Dühít és minden nap sírok emiatt, hogy ezt teszi velünk ez az ország.

Én, mint MAGYAR, szívesen szülnék 3 gyermeket is, de mégis itt kell hagynom a szeretett férjem és tőle távol kell élnem, ha meg akarunk élni.


Kíváncsi vagyok, más mit tenne a helyemben.


Ha maradok, akkor máról holnapra élünk, húst csak akkor eszünk, ha sikerül találnom aznap lejáró szavatosságú, félárú terméket, szórakozni csak álmainkban járunk, még egy éttermet sem engedhetünk meg magunknak.

Ha megyek, akkor nem lesz ilyen gondunk, kerül zöldség, gyümölcs is az asztalra bőven, viszont ki tudja, mikor jön össze a közös gyermek.

Férjem nem jöhet utánam, mert van itthon egy fia akit természetesen szeretne legalább kéthetente látni és az ő állása is nagyon jó, így ezt megértem.

Én viszont 31 éves nőként nem kapok itt munkát, mert 1. nincs állás ( Nógrád megye...), 2. senki nem hiszi el, ha azt hazudom,h. ebben a korban még nem tervezünk gyereket.


Kíváncsi vagyok, más mit lépne, vállalná-e a fájó magányt elhalasztva a gyermekvállalást ebben a korban, vagy maradna a szegénységben.


2012. febr. 10. 20:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint vállalnám főleg ha bízok a férjemben és a házasságunkban hisz hosszútávon boldogok lehettek és közös gyermek is lehetne akinek nem kell nélkülöznie majd.
2012. febr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Én kimennék a helyedben. Fél év nem olyan sok, utána pedig ahogy írtad, biztonságban lesztek jó ideig.

Én 30 éves vagyok, mi sem tudnánk még bevállalni babát, de nincsenek megélhetési gondjaink.

A férjemnek ajánlottak egy állást Ausztriában, heti 4 napot lett volna távol, majd csütörtök este már itthon, nem tudtam rábeszélni, pedig 4x ennyit keresett volna :(

2012. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Sok bölcsességet hallani mindenfelé, de egy valamit szinte soha: az életben vannak csapdák, amikor nincs jó megoldás. Ez az.

Egyelőre reménykedj, és keress munkát. Együtt sokkal jobb.

2012. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Figyelj: azt írod, hogy fél éves külföldi munkádból 2 évig is flottul megélnétek idehaza. Fél vagy egy év nem a világ, ha ennyi idő alatt tényleg sok pénzt tudsz összeszedni akkor nem kérdés, ki kell menned. Még 32-33 évesen sem késő egyáltalán gyermeket vállalnod, én is 31 évesen szültem az elsőt.

Biztosan azért is nem jön a baba mert feszültek és stresszesek vagytok, így tényleg nagyon nehéz lehet, hogy nem tudtok még rendes ételt sem venni:( Hidd el a baba is akkor fog érkezni ha viszonylag stresszmentesen és görcsölés nélkül készültök a babára.


Fél/ egy év nem a világ, hamar eltelik és a jövőtöket is egy időre megalapozod.

2012. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 timike26 ***** válasza:
80%
menj,bird ki,majd lehetoleg pènzel menj haza ès kezd èlni ugy az èletet ahogy eltervezted....1-2 èvet màr vàrhatsz..eddig is vàrtàl.sok szerencsèt
2012. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is arra hajlok, hogy ki KELL mennem, de a szívem szakad meg.

Ráadásul nem 1 gyereket szeretnénk, hanem 2-3-at, de így is ki tudja mennyi leszek, mire az első összejön.


Régebben azért vártunk, mert nem akartunk a semmire szülni, segélyre alapozva, mint a cigányok, de 30 után látom, nem fog javulni a helyzetünk, de az anyaságtól nem fogom magam megfosztani a rohadt rendszer miatt.

2012. febr. 10. 20:38
 7/20 anonim ***** válasza:

Megpróbálnám. Németország nem a tengerentúl.

Nincs 1 nap autóval.

Sokan csinálják így, örülj, ha adott a lehetőség.

Élj vele, a korod alapján a gyermekvállalásról sem maradsz le. Értem, persze, hogy másképp lenne jó.


Egy jó laptop, skype alapfelszerelés.

Mi az USA-ból oldjuk meg, amit.


Sok sikert!


Nincs vesztenivalód! A lelki nyugalmad megér egy próbát!

2012. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Menjél. 1 vagy 2 gyerek bőven befér utána is, 3-at meg nem kellene semmiképp, hiszen 1 már van, ha az nem is veled közös,és anyagilag sem álltok fényesen!Gondolkodni és számolni gyerekvállalás előtt!!!
2012. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az egészben csak az a bökkenő, ha újra hazajössz, mitől lesz meg az anyagi biztonság a gyerekvállaláshoz? Ott folytatják majd, ami a német munka előtt volt.
2012. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én a szegénységet, de együtt, verziót választanám.

Pedig borsodi vagyok,tudom, mi megy errefelé...

A férj külföldön, a feleség a gyerekkel,vagy egyedül itthon.

Ennek mi értelme?

Vagy pedig az együtt ,külföldre,(ha már muszáj...)

De ez csak az én véleményem,dönteni neked kell....

2012. febr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!