Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szegénység együtt, vagy...

Szegénység együtt, vagy külföld külön?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz a helyzetünk, férjemnek van itthon biztos állása amit szeret, de nem fizet annyira jól, kettőnknek kevés.

Én már hosszú hónapok óta nem találok állást és most ott tartunk, hogy hamarosan a számláink sem tudjuk fizetni.

31 éves vagyok, már nagyon szeretnénk babát, eddig sajnos nem jött össze.

Van egy nagyon jó, megbízható cég Németországban ahol dolgozhatnék, viszont akkor a gyermekvállalás még inkább eltolódik, márpedig már így is 1,5 éve várjuk a babánk, de kivizsgáltatni magam is sok pénzbe kerülne.

Viszont ha kb. fél évet dolgoznék náluk, itthon kb. 2 évig nem lenne gondunk utána.


Dühít és minden nap sírok emiatt, hogy ezt teszi velünk ez az ország.

Én, mint MAGYAR, szívesen szülnék 3 gyermeket is, de mégis itt kell hagynom a szeretett férjem és tőle távol kell élnem, ha meg akarunk élni.


Kíváncsi vagyok, más mit tenne a helyemben.


Ha maradok, akkor máról holnapra élünk, húst csak akkor eszünk, ha sikerül találnom aznap lejáró szavatosságú, félárú terméket, szórakozni csak álmainkban járunk, még egy éttermet sem engedhetünk meg magunknak.

Ha megyek, akkor nem lesz ilyen gondunk, kerül zöldség, gyümölcs is az asztalra bőven, viszont ki tudja, mikor jön össze a közös gyermek.

Férjem nem jöhet utánam, mert van itthon egy fia akit természetesen szeretne legalább kéthetente látni és az ő állása is nagyon jó, így ezt megértem.

Én viszont 31 éves nőként nem kapok itt munkát, mert 1. nincs állás ( Nógrád megye...), 2. senki nem hiszi el, ha azt hazudom,h. ebben a korban még nem tervezünk gyereket.


Kíváncsi vagyok, más mit lépne, vállalná-e a fájó magányt elhalasztva a gyermekvállalást ebben a korban, vagy maradna a szegénységben.


2012. febr. 10. 20:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

ma 21:37-es: elolvastad egyáltalán, mit irt a kérdezö?

A feleség menne ki, a férj maradna és nincs gyerek. Szóval a válaszodat nem tudom mire alapozod, hogy a férj megy, a feleség meg a gyerekkel marad. Ha nem tudsz olvasni illetve szöveget értelmezni, akkor ne válaszolj semmit.

2012. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
Bocsi,de pont te vagy az aki nem érti amit írtam,de mindegy....nem magyarázkodok itt neked...
2012. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

EGYÜTT.

Én voltam (és még mindig tart) távkapcsolatban a párommal. Egyetem miatt döntöttünk így, mert hosszútávon így lehetett mindkettőnkből az, ami szerettük volna...

De ha elölről kéne kezdjem, nem lennék ennyire racionális. Választanék valami más szakot, amit ha nem is ennyire mint ezt, de szeretem és együtt lennénk...Már 3 évet "elpazaroltunk" egymástól...amit soha nem kapunk vissza...


Én folytatnám az álláskeresést és reménykednék.

Remélem helyre jösztök! Sok sikert

2012. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

maradjatok együtt itthon, vagy menjen a párod is veled és keressen ő is munkát.

unokanővérem félévre ment ki németországba és megromlott a házasságuk emiatt sajnos.

ő is annyi idős mint te és így most már lehet, hogy soha nem lesz gyereke mert pár nélkül nem vállalna, márpedig a férje válni akar :(

2012. febr. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kapcsolat FÉL ÉV különlét miatt megromlik, akkor jobb is, ha nincs gyerek, ugyanis egy igazán jó, stabil házasságnak nem szabad ilyen rövid idö miatt elromlania.

A helyedben mindenképpen mennék, egyrészt anyagilag is egyenesbe könnél, másrészt ha ezt nem birja ki a kapcsolatotok, akkor legalább tudod, hogy a párodra nem számithatsz.

A fél év egyébként még jót is tehet a gyerekvállalás szempontjából, mert utána sokkal nagyobb az esély a terhességre.

2012. febr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező. Én is Nógrád megyéből származom, Salgótarjánból. Tudom milyen nehéz az élet, Nógrád megye meg amúgy is egy szegényebb környék, viszont én azt tanácsolom, hogy ne maradj ott. Én hosszú-hosszú éveket töltöttem azzal a kettős érzéssel, hogy maradjak, vagy menjek, de a pénz nagy úr. Most 30 éves leszek és majdnem két éve Amerikában élek. Itt kisbabára vigyázok, s ezzel a többszörösét keresem annak, amit otthon egy irodai munkával. Ne a társadalmi nyomás, a gyerekvállalás sürgetése irányítsa az életedet, a megélhetés az elsődleges, s ha van pénzed az elégedettség előtérbe kerül és nyugodtabb szívvel vállalhatsz gyereket. Nagyon sok nő esik abba a hibába, hogy az anyasághoz köti a boldogságát és,ha nem lesz gyerek kitűzött időn belül, akkor kudarcként éli meg, te ne tedd. Beszéld meg a pároddal, hogy anyagilag nem maradhattok ezen a szinten, a leendő gyerekednek sem mindegy, hogy hova születik. A párod is kereshetne külföldön munkát, menjetek együtt. Az első lépés a legnehezebb, de egyre könnyebb és könnyebb lesz. Anyukámmal, aki még otthon lakik nagyon jó a viszonyom, nagyon hiányzunk egymásnak, több, mint egy éve nem láttam, de ő is azt mondja nekem, hogy ne gyere haza a nyomorba, a kilátástalanságba. Legyél racionálisabb és ne hagyd, hogy az érzelmek elsodorjanak. Nem vagy elkésve, itt Amerikában a nők átlag 30-42 között szülnek, és semmi baj ezzel, a gyerekeik talpraesett, egészséges csemeték. Nem vagy lekésve semmiről. Én most fogok itt egyetemre menni, biológus szeretnék lenni, én is szeretnék nagyon gyereket a páromtól, de ha most nem alapozom meg az életem, akkor azért leszek frusztrált, mert nem építettem fel az életem a gyerekszülésig, gyerek mellett piszok nehéz bármibe is belekezdeni. Kitartás
2012. febr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Miért nem értitek meg, hogy a férjem nem akar külföldre költözni a kisfia miatt????

Nem él velünk a gyerek, de kéthetente láthatja 1 napra, így semmiképp nem akar elköltözni innen.


Nagyon nehéz, ebben a helyzetben nincs jó döntés, hisz mindenképp rosszul járunk vagy így, vagy úgy.


Jó a rosszban, hogy havonta hazajárhatok 1 hétre, így kissé könnyebb.

2012. febr. 11. 15:02
 18/20 anonim ***** válasza:
Havonta 1 hétre? Ne viccelj, ez teljesen jò! Baràtnőmék 1 éve voltak együtt a barátjàval, amikor a sràc kiment külföldre dolgozni. Idén jön haza végleg, 3 éve lesz addigra, hogy 10 hetente talàlkoznak 1 hetet. Cserébe 0 hitellel (kifizetett mindent a sràc), sajàt (felùjìtott) lakàssal és 2 autòval folytatjàk a közös életüket itthon. Tudták, hogy miért küzdenek és ez tartotta össze őket!
2012. febr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem él velünk a gyerek, de kéthetente láthatja 1 napra, így semmiképp nem akar elköltözni innen.


OK, érthető.


Nagyon nehéz, ebben a helyzetben nincs jó döntés, hisz mindenképp rosszul járunk vagy így, vagy úgy.

Jó a rosszban, hogy havonta hazajárhatok 1 hétre, így kissé könnyebb.


Ha nem bírod visszajössz, és legalább elmondhatod, hogy megpróbáltad. Németország nem a világvége, és ha 1 hétre hazajöhetsz, az pedig különleges lehetőség.

2012. febr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia! 28 éve nő vagyok. Nekem párom dolgozik kint külföldön 16 hetente jár haza. Ki lehet illetve ki kell bírni, mert másképp nem megy. A cél lebegjen a szemed előtt az a féál év hamar elrepül, de nekünk kb 3 év kell mire végleg hazajöhet. Baba nálunk is csúszik pedig már most sem jönne korán.
2012. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!