Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Agresszív szülőkkel szemben...

Agresszív szülőkkel szemben mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az apa folyton mindenbe beleköt. Egyszer a gyerek romlottnak érezte a joghurtot, ezért kidobta, de az apa kiszedte a kukàból és ràparancsolt egye meg, mert szerinte nem romlott meg. Az anya egy méregzsàk, a nap 24óràjàban kiabàl, különböző káromkodàsokkal illeti a gyerekeit. A helyzet egyre csak durvúl.
2012. febr. 11. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
én ilyen környezetben nőttem fel sajnos, és elég későn álltam csak a sarkamra(19 évesen). amit tehetsz, hogy szembeszállsz velük. ne hagyd magad. a legjobb, ha elköltözöl a nagyszüleidhez, ahogyan én is tettem.
2012. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbàltam, de nem engedik, meg nem akarom itthagyni a védtelen tesóimat
2012. febr. 11. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:
hány éves vagy hogy nem engedik? Ütnek is? ha igen menj be a rendőrségre és vetess lát leletet... de így vagy otthonba kerültök,vagy valami családtaghoz ha van..
2012. febr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is elég agresszívak a szüleim. De szerencsére nem velünk, hanem egymással.


Persze az se olyan jó, mert mi vagyunk a napi tanúi...


Semmit nem lehet velük tenni. Nem te fogod őket megváltoztatni sajnos, ezt be kell látni.

2012. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bolondok házába kéne őket csukatni.De most komolyan.Az apa nem normális.Beteg.Az ilyennek pszichiátrián a helye.Bár az ilyen gonosz emberektől rohatt nehéz megszabadulni,sajnos nem ilyen egyszerű.Bocs,ez ilyenkor mindig kijön.

Szerintem ha van közeli rokonod,aki tud segíteni,akkor fordulj hozzá.

2012. febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A névtelen válasza:
Látom hogy már pár év eltelt azóta hogy megírtad a kérdésed. Én egy nagyon hasonló helyzetben voltam. Viszont annyira hosszú és bonyolult lenne leírni hogy inkább csak arra kérlek hogy hidd el van roszabb is. A megoldás az hogy ki kell valakit választanod a két szülő közül akivel együtt fogsz működni. A helyzet azért jutott el eddig mert a szüleid nem tudták hogy hogyan kell kialakítani kapcsoaltokat a gyerekükkel. Ez azért van mert valamit amit ők nem kaptak meg azt most tőled várják el. Viszont egy szülő gyermek kapcsolat nem erről szól. Anyukáddal úgy javíthatod a kapcsolatod hogy elkezded neki megadni azokat a dolgokat amikre vágyik és helyette elkezded felépíteni a szülő gyermek kapcsolatot úgy hogy te vagy a szülő és ő meg a gyerek. Persze itt mosz szigorúan érzelmi dolgokról és nem szerepbeni megnyilvánulásokról van szó! Én anyukámat válaszottam anno ennek több oka is van. De a legfőbb talán az hogy inkább a királkynő legyen a tiéd mint a paraszt. Apámat meg egyszertűen kezelem az öklömmel ha úgy adódik és ugye mivel anyám és apám kapcsolata sem túl jó, mivel nálam van a királynő ha balhé van akkor anyum kiáll mellettem és el van intézve a probléma. Tudom ez elsőre így talán elítélendő amit megértek. Viszont rengeteg dolgot próbáltam már, beszélni velük, családtól ill. szüleiktől segítséget kérni. Nem lehet mert pl apámban egyszerűen olyan fokú benne az agresszió hogy lehetetlen tenni bármit is. Rendőrséggel is beszéltem már, de ott az volt a válasz hogy ha bántalmazásig jut el a dolog akkor úgysem lehet tenni semmit sem mivel nincs bizonyíték és mindenki azt mond amit akar. Amikor pedig egy ideges ordítozó ember eléd áll a családi otthonodban mindenféle kis okkal köztözködni és bármit mondasz nem jó meg beleköt és fenyeget hogy megver. Hát akkor nem lehet mást tenni minthogy jól megverni. Ha kötözködni akar akkor kötözködhetünk.
2016. jan. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!