Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha a kutyámmal...

Mi a teendő, ha a kutyámmal való séta közben, egy agresszív kóbor, vagy gazdátlan eb közelít felénk?

Figyelt kérdés

Tegnap történt az eset. Az én kutyám még nincs 4 hónapos, és nagyon megijedt, amikor egy nagy termetű valamilyen amstaff kinézetű kutya közelített felénk vicsorítva. Én is be voltam rezelve, nem ám a kutyusom!

Hangos: Takarodj! -kiáltásokkal sikerült távol tartanom, de úgy hiszem csak mázlink volt.

Szóval mi a teendő ilyen esetben?


2010. okt. 18. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
azt nem irtad,mekkora a kutyád? ha kicsi, akkor fölveszed.
2010. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kicsi felveszed. Ha nagyobb, nekem két kistestű kutyám van, de a kettőt egyszerre nem tudnám felvenni. Így mindig van nálam egy tartalék póráz (lánc). Mi futót használunk, de volt már rá példa, hogy elszakadt. Szóval azzal lehet csapni felé, de amíg nem bánt, ne üsd meg. Ez csak önvédelem. Bár kóbor kutyáknál hatásos a Takarodj, Nem, és más hangos szavak, mivel félnek.
2010. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Állj a kutyád elé, és emeld magasra a kezed. Ha látja a kutya, hogy nem ijedsz meg, és még rá is ordítasz, akkor abszolút nyertél, illetve sikeres védelem. Nálam ez volt, egy nagy keverék kutya és ez bevált.
2010. okt. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont amit leírtál.Te és a kutyád együtt már elég erősnek tűntök a másik kutya szemében,és nem fog támadni.
2010. okt. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én köveket kaptam fel ,és hangos ordibálások közt dobáltam felé (de nem rá), ettől hátra húzódott és elment.
2010. okt. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem szívesen cipelném, mert nagyon nehéz. Nagy termetű lesz. És ha rám támadna, miközben védeném a kutyámat?
2010. okt. 18. 11:26
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Kutyát ilyen helyzetben SOHA nem szabad felemelni. Ha kistestű pláne nem. A másik kutya ugyanis nagy valószínűséggel zsákmánynak nézi és meg fog támadni.

Egyébként emeld fel a kezedet hogy nagyobbnak látszódj és kiabálj rá, hogy nem mész innen vagy valami hasonlót. próbáld kerülni a szemkotaktust.

2010. okt. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!