Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim kiborultak azon,...

A szüleim kiborultak azon, hogy lakást szeretnék venni és el akarok költözni, mi a fenét lehet kezdeni így, ha csak a balhét csinálják, de még abban se segítenek, hogy legalább csend legyen?

Figyelt kérdés
Minden kitörési kísérletem elé akadályt gördítettek eddig is, minden, ami önálló döntésem volt, minden sikerem, nekik arra volt alkalom, hogy megkeserítsék valamivel az örömömet. Még egy kicsit kéne gyűjtenem, nem akarok bedilizni. Persze hálát várnak, de mire föl?
2009. febr. 28. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább örülnének neki hogy önálló akarsz lenni.Egy bizonyos kor után ez teljesen normális.Különben szerintem úgysem tudsz hatni rájuk,tedd azt ami neked jó.Majd elnyugszanak.
2009. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

24 éves vagyok, van egy lehetőségem, van egy kezdőrészletem, és amióta tudják, ordibálás megy, hogy én kikészítem őket, és már fáj a fejem.

Van egy öcsém is, aki idén érettségizik, de ő mindent szó nélkül megkap tőlük, én ma még virágmagot se vehettem.

2009. febr. 28. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 24 éves vagy, akkor nem kell az engedélyüket kérned. Együtt élni nehéz. És eljött az idő, amikor már csak azzal akarsz együtt élni, akit te választasz.Ha nem túl tragikus a helyzet, akkor próbáld velük kihúzni addig, amíg összeszeded magad, ne hozd magad lehetetlen helyzetbe, csupán dacból. De ha úgy érzed már a tűrőképességed határát súrolják, akkor tényleg lépned kell. Azért gondold át a következményeket, tényleg nehéz a mai helyzetben egyedül viselni minden (anyagi) terhet. Kitartás !!! :)
2009. febr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Engedélyüket nem kértem, de akkor is kiborulás lett a vége. Eddig is tudtam bánni a pénzzel, tehát sose volt gond, még szűkös időben se, emiatt nem aggódok.
2009. febr. 28. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Rossz, ha sakkban tartanak, megértelek. Én 26 évesen költöztem el, az apám kiborult (pedig ő annak idején 17 évesen ment el 240 km-re!). Az nem fair, ha azzal tartanak sakkban, hogy légy hálás. A szülő-gyerek kapcsolat nem (csak) erről szól. Ha azt várják, hogy azt tedd, ami nekik jó, akkor ugyanúgy gondolhatnának arra, hogy neked mi a jó... Ez fájdalmas lépés, de ha csak bűntudatból maradnál, szerintem költözz el. Az én apám úgy ahogy megbékélt, talán a Te szüleid is meg fognak.
2009. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Eszerint nem érdemlik meg, hogy tudjanak a terveidről és a lépéseidről. Ha nem képesek kezelni a tényt, hogy önállóvá válsz, kezeljék utólag, amikor már nem vagy jelen.


Az ő küldetésük, hogy Te egészséges, önálló és produktív személyiséggé fejlődj, nem az, hogy rabszolgát neveljenek maguknak. A szeretet a legjobb szülői befektetés, de így csak azt alapozzák meg, hogy minél kevésbé hederíts rájuk, ha már elköltöztél.


Ez az ő saját felelősségük, téged legfeljebb ösztönözzön a saját egzisztenciád kialakítására. :)

2009. márc. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!