Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fognak valaha szeretetben és...

Fognak valaha szeretetben és megértésben élni a szüleim?

Figyelt kérdés

Szüleim nagyon sokat veszekednek. :( tegnap is veszekedtek de főleg akkor amikor nincs pénzük. Én mondhatnám boldog vagyok mikor suliba vok a haverok között és akikkel tudom jól érezni magam, de mikor haza jövök és itthon veszekedés van nagyon letörök, ráadásul nemrég szakítottunk a pasimmal is:( Ösztöndíjamat is elvették a szüleim pedig anyum tudta hogy nekem most nagyon nagy szükségem lett volna a pénzre, és én egész évben szorgalmasan tanultam azért a pénzért. Anyum azt mondta hogy majd visszaadják de hát ki tudja..:S

Tegnap már anyum azt is mondta hogy ő csak a két gyerekével szeretne élni mert van egy bátyám is...

Alapvetően mindenem megvan csak a szeretet ami nagyon hiányzik.:( Mikor kicsik voltunk akkor még többet veszekedtek mint most. Már 15 éve együtt vannak, anyum egyszer megcsalta apumat de kibékültek...mindig abban reménykedek hogy hátha egyszer tényleg úgy élnének mint két élettárs, néha olyanokat vágnak egymás fejéhez h az már valami borzasztó...

Fognak még ezek szeretetben élni hogyha már 15 év alatt sem sikerült??? Én szeretem nagyon a szüleimet de azért legalább minket nézhetnének hogy ne előttünk veszekedjenek. Anyum is tudta hogy nagyon kelett volna a pénz nekem és elvette az meg már kérdés hogy visszaadja -e.


2009. jún. 3. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmondtad nekik valaha azt, amit itt leírtál? Levélben is lehet, mikor mondjuk elmész valahová pár napban. Jó lenne, ha párterápián tudnának részt venni. Lehet, hogy Apukád mégsem tudta feldolgozni a megcsalást, de sok más is lehet.

Hogy tudta Anyukád elvenni a pénzt?

2009. jún. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Leírhatnád egy füzetbe az őszinte érzéseidet erről, és a testvéred is, amit aztán megbeszélhetnétek a szüleitekkel,

magyarázzátok el nekik hogy igaz a pénz fontos a megélhetés miatt, de az fontosabb hogy boldogok és egészségessek legyetek.

2009. jún. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát úgy hogy elvileg Június 15-én kelett volna h megjöjjön az ösztöndíj, de már hamarabb megjött és anyum elvette anélkül hogy tudok -e róla.

Egészségesek vagyunk meg van mindenünk amúgy csak a szeretet ami nagyon hiányzik,pedig én próbálok mindenkivel olyan jó lenni...amikor szerelmi bánatom volt anyum nagyon sokat vigasztalt, de amikor nincs pénz akkor tényleg nagyon sz*r a kedvük..:( Pedig a pénz nem minden

2009. jún. 3. 08:53
 4/9 A kérdező kommentje:
Tegnap már bátyám el is ment mamámhoz aki 30km-re lakik tőlünk mert már elege volt, ami érthető is de anyum felhívta és mondta neki h jöjjön azonnal haza, beszéltünk anyummal hogy legalább minket néznének hogy ne előttünk veszekedjenek de nem mondott anyum semmit. Apum mondta anyumnak hogy a gyerekek is ezt hallják, mert tegnap anyum kezdett el kötöszködni apummal.
2009. jún. 3. 08:55
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát így még nem mondtam el de mondtam hogy így tönkre fog menni az egész gyerekkorunk...én 14 vagyok bátyám 16.

Apumnak is voltak hiába mert régebben ő is csinált dolgokat de nem megcsalás!

2009. jún. 3. 08:57
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt elmondtam a szüleimnek hogy én úgy látom hogy csak akkor van jó kedvük amikor pénz van apum azt mondta ez csak anyumnál van így, de azért be kell valljuk szerintem apumnál is.
2009. jún. 3. 08:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is folyton balhék voltak az anyagiak miatt. Mondjuk nálunk apu ivott is (igaz csendes részeg volt, szerencsére nem tört, zúzott, csak elvonult aludni), de anyám iszonyat patáliákat tudott csapni. Nem volt kellemes nézni. Megértelek.

Aztán apám lebetegetedd és a sztori másként folytatódott még hosszú évekig.

Beszélni lehet velük, mi is próbálutnk és a barátok is, de ha anyud ilyen para a pénz miatt, akkor nem sok remény van a változásra. Nálam ennek (a viselkedésnek) eredményeként, kialakult, hogy ha rosszul állunk anyagilag, akkor elkezdek rettegni és depis leszek. Gyanítom nem véletlenűl. :-/

Remélem a te szüleid még időben észhez térnek.

2009. jún. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,hogy amikor nincs pénzük,miért nincs?Kevés a család jövedelme? Ha igen,akkor szükség lehet a Te pénzedre is a megélhetéshez.De ebben az esetben megkellene ezt Veled beszélnie az Anyukádnak,nem pedig szó nélkül elvenni.Ha viszont csak azért nincs pénz,mert nem tudják beosztani,akkor semmiképpen nem vehetik,vagy kérhetik el a pénzedet.Beszélj velük,de hogy lesz-e értelme,azt nem nagyon hiszem.Sajnállak.
2009. jún. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát apum amúgy nagyon sokat dolgozik, de az elmúlt két hónapban nem volt munkája úgy tudom most lesz neki, anyum ő nem dolgozik. Remélem tényleg észhez térnek hogy a pénz az nem minden..
2009. jún. 3. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!