Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény vagyok, de sajnos...

Keresztény vagyok, de sajnos kezdem elveszteni a hitem a szerelemben/szeretetben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig ezen gondolkoztam eddig egész életemben....nagyon sokat!!! :/ Tetszem-e ennek a fiúnak,igen vagy nem.Aztán ha igen,akkor mégse jöttem össze vele,mert nem voltak keresztények.Eddig 1 keresztény fiú tetszett,ő meg nem lépett,felejtős a dolog, pedig úgy tűnt,hogy tetszem neki,de lehet csak képzelődtem.Ezen kívül pedig még keresztények között is látok válásokat,meg akik megcsalják egymást.Nehéz ezeket a sérelmeket feldolgozni.

Most gondoljatok bele,mikor tetszettem egy fiúnak,aki nekem is tetszett,de nem volt keresztény,1 hónapig csak az ágyban feküdtem,suliba se mentem,mert annyira beteggé tett,hogy visszautasítottam.Persze utólag látom,hogy sokkal jobb volt ez így....Meg elmúlt,stb...nem kell hátranézni...Meg van remény,mert Isten útjai kifürkészhetetlenek,stb....Csak már szerintem eleget imádkoztam azért,hogy legyen valami,és már ez abba fordult át,hogy nem lett semmi,hogy már alig hiszek abban,hogy van értelme a párkapcsolatnak,már szerintem annyira az életnek se sok van.

Valaki?Segítség?


2011. jún. 11. 16:54
 1/9 napietus ***** válasza:
csillagom, hány éves vagy? egyébként biztos megtalálod a hozzád illőt, mások kudarcai ne szegjék a kedved. és attól, hogy valaki nem gyakorló keresztény, még ismerkedhetsz vele, hol van ez megtiltva? aztán, ha közelebb kerültök egymáshoz, lehet, hogy ő is pont általad kerül közelebb Istenhez.
2011. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 napietus ***** válasza:
mondok konkrét példát az én férjem vallásos családban nőtt fel, de ő maga csak esküvők, keresztelők és temetések alkalmával volt templomban, meg éjféli misén karácsonykor. mikor jegyesoktatásra jártunk, egyszer mondta, hogy eljönne velem templomba. azóta, ha nem is minden vasárnap, de 3-4 hetente eljön velem. az ember ilyen. a lélek nem statikus, mindig változik az új benyomások, más emberek hatására.
2011. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem többet ér az, aki keresztényként él és cselekszik, mint az aki a mellét döngeti vagy minden héten ott van a templomban, ájtatoskodik, stb....sztem te az utóbbit kevered az elsővel
2011. jún. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Ó, boldog ateizmus! De miért vannak kizárva a nem-keresztények? Egyébként a keresztények között sem tartogatja magát mindenki a házasságig, ha ezért. Nekem volt egy keresztény barátnőm (ateista vagyok), na ő sem várt, pedig egyébként vallásos volt, imádkozott, meg ilyenek, de emellett több kérdésben liberális volt. Tehát ha ez a gond, akkor szerintem úgy 50%-os esélyed van a keresztényeknél is. Egyébként nem tudom, hogy miért fontos, hogy mások válnak-e vagy megcsalják-e egymást. A válást nem ítélheted el, hiszen pl. ha a férfi veri a feleségét, vagy egyszerűen csak minden nap veszekednek, miért is éljék le az életüket boldogtalanul? A megcsalást én is elítélném, én akkor inkább szakítanék, mintsem megcsaljak akárkit is. Sok f*sz van, de attól, hogy ateista valaki, nem biztos, hogy megcsal. Ne kategorizáld az embereket vallás, származás alapján, mert nem leszel boldog.
2011. jún. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
én már teljesen.. most is a volt hivö barátommal akartuk ujra kezdeni... de ö kijelentette nekem h Isten fontosabb nálam és öt szolgálja.. az odáig rendben mert én is hivö vagyok, de akk ne vasárnapra tegye a "békülös találkát" és ráadásul még délután le is rázott volna. és a vicc azóta nem keres (5 napja.) Sztem már sajnos mindegy, h hivö vagy nem hivö. meg kell ismerni elöször, csak mire megismered lehet h már bele is habarodtál onnan meg nincs visszaut.
2011. jún. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem keresztény a srác, attól még szóba jöhet: csak ne utálja a kereszténységet, és ne nézzen komplett idiótának a vallásosságod miatt. Ha elfogadja a hitedet, és nem akadályoz meg a gyakorlásában, nincs vele semmi baj. Előfordulhat akár az is, hogy a jó példáddal elgondolkodtatod az Isten-kérdésről...
2011. jún. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
attól hogy valaki hisz Istenben és nála ő az első még nem kéne hogy az illető fogyatékos legyen egyben...emiatt elküldeni valakit :S pfff.....na pont az ilyen alakok járatják le a keresztényeket, mert ezek miatt hiszik (sajnos sokszor joggal) azt h fogyatékos banda :S
2011. jún. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Írj privátot és elküldöm neked a feleségemmel való megismerkedésünk történetét!


Üdv.

2011. jún. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!


Nem vagyok keresztény, de az igaz magyar értékrend szerint élek, és boldogan. Nem imádkozom, nem járok templomba, de sok ál-keresztény süllyedhet a föld alá mellettem a hazug élete miatt. Soha nem csaltam meg senkit, és nem is fogok.

Ha a szüleid nem kényszerítenek rá, akkor hagyd a francba a keresztény fiúk kutatását! Rendes, igaz embert keress, és nem kell, hogy keresztény legyen.

Szerinted a "Keresztények Istene" mondott valaha ilyen hülyeséget, hogy neked templomba járó társat kell keresned...?!?!?!?!

2011. jún. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!