Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az olyan szülőkről a...

Mi az olyan szülőkről a véleményed, akik a meg nem valósult álmaikat akarják beteljesíteni a gyereken?

Figyelt kérdés

Sajnos ismerek pár esetet, itt van pl az egyik :


Anyuka mindenhova hordja az 5 (vagy már 6) éves kislányát szépségversenyekre. Azt hangoztatja, hogy "jaj de szép" "jaj de aranyos" meg hogy "biztos jót tesz neki, hogy ilyen korban már mindenki mondja neki hogy milyen gyönyörű".

Engem ez kissé felhúzott, mert a vak is látja, hogy csak az anyja (aki kissé elhízott, nem valami szép) akarja a saját meg nem valósult álmát beteljesíteni a gyereken.

A kislány (láttam egyik készülődésüket) már sír, mert anyuka húzza a haját mert meg akarja csinálni neki. Az ilyen gyerek nem más gyerekkel játszhat, hanem max anyuci smink cuccával.



Titeket ez nem háborít fel?


Mi az ilyen szülőkről a véleményetek? Vannak hasonló eseteitek?


(21/L)


2012. febr. 12. 11:05
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Persze sok eset van még, ismerek is még párat. :/ (pl aki a gyerekét orvosnak küldte, mert az olyan jó szakma stb....a gyerek meg 2-es 3-as biológiából....)
2012. febr. 12. 11:07
 2/33 A kérdező kommentje:
Vagyis orvosnak akarta volna küldeni, ha felvették volna...persze (sajnos hallottam) üvöltözött a gyerekével....
2012. febr. 12. 11:07
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Undorító, és ezzel a kislánya életét is tönkre fogja tenni... Örülök hogy ilyen szüleim vannak...
2012. febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy idióta és

1. idegroncsot csinál a gyerekéből

2. csodálkozik, ha a gyereke 18 évesen meglép otthonról és többet felé sem néz.


Ja, és önző, mert saját céljára szülte a gyermekét. Az ilyen menjen irodába papírok közé, mert nem ember.

2012. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%

Hát itt van akkor az én esetem is.

Lusta átlagos gyerek voltam,aki élt halt a sportért már 4-5 évesen is.

De nem...nem sportolhattam nekem zongoráznom kellett éjjel-nappal és még ezután is.

Napi 8 óra gyakorlás,magántanuló lettem,közben meg kellett tanulnom gitározni és fuvolázni is.

Semmilyen gyerekkorom nem volt...viszont befejeztem egy zeneakadémiát Bécsben és most közel 1millió ft-t keresek havonta zenélgetéssel,már nem kell ennyit gyakorolnom,mégis minden nap játszom,hogy mindig sokat érjek:)

Már nem sportolhatok,féltem az ujjaimat minden nemű balesettől.

Azért kellett ennyit gyakorolnom,mert anyum,aki felnevelt,zongorista akart lenni,de neki nem sikerült.

Nincs jó viszonyunk,én mindig is sportoló akartam lenni.

Most,ha visszatekintek 18évesen inkább léptem volna le otthonról és mentem volna akár több évet is csúszva valami mérnöki karra,vagy esetleg TF-re,de mindegy ez most már a megélhetőségem.

29L

2012. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
86%

Nincs egy perce, hogy ezt néztem:

[link]


Egyébként undorodom az ilyen szülőktől.

2012. febr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
67%

ma 11:28


igen ez mind szép és jó hogy 1 milliót keresel de a kérdés az hogy az vagy e valójában aki akartál e lenni??a leírásod alapján nem és inkább bele törödsz ebbe,de tudod ez előbb utóbb kifog bukni és rájössz hogy az életed még sem az aminek akartad és nem az az ember vagy aki valójában szeretnél lenni.nem irigylem félre ne értsél de nekem az írásod alapján az jött le hogy jó ez így de szíved mélyén nem ezt csinálnád.

2012. febr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég volt egy kérdés, hogy mit tegyenek a szülők, mert a fiuk nem váltja be a hozzá fűzött reményeket: apuka jól focizik, a gyerek nem tud, anyuka világéletében jó tanuló volt, a gyerek meg asztalosnak akar elmenni a jogi pálya helyett. Csak lestem, ahogy az anyuka szenvtelenül írta, hogy az ő fia mennyire nem olyan mint ők, ők mennyivel jobbak nála.

A szépségverseny nemcsak a gyerekkori álmokról szól, hanem az anyuka önigazolást keres, hogy ő adott valami szépet ennek a világnak, életcél, ambíció nuku!

2012. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
én inkább csinálok olyat kevesebb pénzért ami boldoggá tesz és az lehetek aki akarok lenni.rám is próbáltak dolgokat erőltetni de sajnos nem jött be nekik,nincs könnyű életem nem mondom azt hogy ien,de viszont tudom ha elérem azt amit akarok küzdelmes kemény munkával akkor teljes egész életet élhetek és meg fogom azt becsülni és teljesebb embernek érezhetem magam.az ilyen szülőket jól pofon kellene csak verni.az ilyen gyereknek ha jön egy kisebb gond az életben akármikor felnőtt korában akkor nem fogja tudni megoldani és könnyebben kicsuszik a láb alól a talaj.
2012. febr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
egyébként az a véleményem hogy az ilyen szülő rohadjon meg és remélem a gyereke ha rájön a manipulációra akkor végleg hátat fordít neki.
2012. febr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!