Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom mikor fogja kinőni...

A lányom mikor fogja kinőni ezt az állandó testsúly problémáját?

Figyelt kérdés

12 éves korában fogyókúrázott először, most a 15. életkorban jár.

Van, hogy egy nap nem eszik semmit, és teljesen érintetlen marad a neki szánt étel a hűtőben.("Fogyok, hogy szép legyen a lábam") Van, hogy reggel nyolckor arra kelünk, hogy kakaós csigát süt.("Hízok, hogy legyen mellem!")

Jó, 12 évesen tényleg volt rajta 5-7 kg túlsúly, a bátyja halálra szekálta miatta, szóval egészségesen lefogyott 10 kilót, és olyan szép vékony volt. De azóta sovány. Ha zabál egész nap, akkor is még hajnali egykor hallom a futópadot.

De közben olyan boldog. Ez mikor fog végetérni?

Egy aggodó apuka


2012. febr. 12. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha elvinnétek egy pszichológushoz. Itt nem a súlyról van szó, hanem van az esetnek egy pszichés háttere, azt kéne megnézni.
2012. febr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt van néhány furcsa mondatod:

"olyan szép vékony volt" Dicsértétek, hogy lefogyott?

"tényleg volt rajta 5-7 kg túlsúly" Ezt mondtátok neki? Téma volt, hogy fogyjon?

"zabál egész nap" Miért hagyod neki és mit jelent ez pontosan?

"De közben olyan boldog" A látszat sokszor csal.


Az evészavarra pszichológust kell keresnetek, nehéz lesz de véget lehet vetni a testsúllyal kapcsolatos problémáknak. Van kiút belőle, de nem csak ő, hanem Ti, a szülők is kelletek hozzá!

Segítségre van szüksége. Beszélj vele, hogy mit gondol, problémának érzi-e, szívesen beszélgetne-e egy szakemberrel erről.

2012. febr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem fogja kinőni. Az egy mantális betegség, név szerint anorexia, és igen komoly következményei lehetnek, akár éhen is halhat a beteg. Szakemberhez kell fordulni, és akár erőszakkal is kezelni.
2012. febr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
22éves vagyok, kb 10 éve nem laktam jól bűntudat nélkül. kb azóta fogyózok is folyamatosan. a 10kiló plusz mindig megvan. nem fogja kinőni
2012. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja kinőni.

Én 24 éves családanya vagyok de még mindig bűntudatom van, ha eszem. 165 cm vagyok és 45 kg jelenleg, de most 39 kg-ig szeretnék lefogyni. Ha feljönne 1-2 kilo, már mennék is koplalni. Ez betegség és ha nem gyógyítják, akkor rosszabb lesz. Anyámék is azt hitték, hogy "megjön az eszem", nem törődtek ezzel. A problémám súlyosbodott. Terhességem alatt sem nagyon voltam hajlandó enni. A kislányom is ezért pici súllyal született....

szerintem figyeljetek oda rá, próbáljatok beszélgetni vele.

2012. febr. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

jé, de fura. szerintem is pszichológus kell neki, és táplálkozási szakértő - neki tuti hinne!

mielőtt anorexiás vagy bulimiás lesz


én ezt sose értettem, mert nem vagyok hízékony. szeretek enni, mert szeretem magam, a testem is,jól esik az étel. tegnap bezabáltam, csokis croissant, m&m-s, táblás csoki, de nem furdal a lelkiismeret...ha elkezdek hízni, észre fogom venni, hogy nem tudom begombolni a farmert..akkor majd többet sportolok


amúgy miért baj ha megmondta a kérdező hogy a gyereknek van 5-6kg túlsúlya? egy értelmes ember akkor kiszámolja, igaz-e, sportol, lefogy 5-6kilót ha hallgat a tanácsra, aztán csak szintentartás következik. ...mit nyomja a futópadot estig, ki kén húzni az áramból.

2012. febr. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem fogja kinőni szakszerű segítség nélkül. Nekem is súlyproblémáim voltak 12-14 éves koromban, a családom engem is sokat csúfolt miatta. Ma 38 vagyok, teljesen normális a súlyom (164/52) de még mindig testképzavarom van, ahányszor belenézek a tükörbe, mindig kövérnek látom magam, elégedetlen vagyok azzal, amit látok, holott racionálisan tisztában vagyok azzal, hogy nem vagyok kövér.
2012. febr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát kedves apuka, nem bántani akarlak, de talán néhány évvel hamarabb kellett volna aggódni.

Egy 12 éves kislányt nem hagyunk fogyózni, sőt egy 15 éves kamaszt sem. Ha egy gyereknek túlsúlya van, elvisszük orvoshoz, vele megbeszéljük a teendőket, mert egy fejlődő szervezetet teljesen tönkretesz az újságokban olvasott felkapott, értelmetlen fogyókúra, a koplalás pláne.

Sajnos már elég késő, bár sanszos, hogy amúgy sem tudtátok volna megelőzni a dolgot. A gyereknek szakorvos kell, mert az egész élete teljesen tönkre fog menni - már ha nem ér véget meglehetősen korán ugye. Olvass utána kicsit a testképzavaros betegségeknek, aztán keress rá a legjobb szakértőkre a témában, hátha még teljes élete lehet és sikerül kiverni a fejéből ezt a marhaságot.

JA és a bátyóval jó lenne elbeszélgetni négyszemközt, hogy ügyeljen arra, mit mond, mert az ilyen ártatlan testvéri cukkolások bizony erősen az ember fejében ragadnak, tapasztalatból tudom.

Foglalkozzatok többet a gyerekkel, ha magától nem eszik, akkor tömjétek meg, a futópadról szedjétek le, és ha hülye, állítsátok le, ti vagytok a szülei, ő még kis hülye és egy nemnormális világban kénytelen felnőni, próbáljátok ésszerű értékrendre nevelni, sose késő. :)

Sok sikert és kitartást - utóbbi kelleni fog.

2012. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon megy az ijesztgetés, bár lehet nem is árt mert tényleg kell szülői segítség. De most még nem súlyos a helyzet és ebben a stádiumban van aki kinövi magától.

Persze nem erre kell építeni.

Egy dietetikus kéne aki elmagyarázza legalább azt hogy koplaláskor vészesen raktározza a zsírt a szervezet. Illetva azt hogy ahhoz hogy feszes legyen egy minimális izomzat szükséges amit először épitenek le az idióta fogyókúrák, had örüljön a súlycsökkenésnek aki hülye.

Azért a legijesztőbb válasz szerintem a két anorexiásé...

2012. febr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!