Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bele kell avatkoznom ebbe...

Bele kell avatkoznom ebbe vagy nem az én problémám és csak szimplán próbáljam figyelmen kívül hagyni?

Figyelt kérdés
Egy komplex szituáció egy oldala a sok közül: az anyám is és a húgom is boldogtalanok. És képtelenek kezelni egymást, így csak mélyítik egymás boldogtalanságát és egyre rontják a kapcsolatot egymással. A húgom szörnyen el lett kényesztetve, senki nem tanította meg viselkedni, senki nem foglalkozott vele: nagyon vad, nagyon boldogtalan és kamaszodik (12). Mindennek elmondja anyámat, amikor összekapnak valamin, őrjöng, mindennel megbántja anyámat, amivel lehet. Anyám minden problémájáért a húgomat teszi felelőssé, amikor veszekednek, fenyegeti, megbántja, amivel lehet. A vége az, hogy a húgom zokog, üvöltözik, szédülésig, fejfájásig, anyám is állandóan sír. Nem bírnak egymással, egyikük sem hajlandó változtatni, mert "nem tud", a megoldási terveik a megölöm magam és az elköltözök. Megszakad a szívem értük, de mennyire kell belefolynom ebbe? Nem tudok helyettük változtatni, csak beszélni velük, de azt meg nem kérik, mert azon is csak megbántódnak. Ha én nem segítek, senki nem fog. Ez "nem az én problémám"?

2012. febr. 13. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Valamelyik nap is írtál ez miatt, mondtuk, hogy ez nem a te problémád. Ha a húgod el akarja b.aszni az életét, akkor az ő dolga. Az hogy anyátok megbukott anyaként, arról sem tehetsz.
2012. febr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valamelyik nap nem én írtam, max nem vagyok egyedül. A húgom 12 éves, nem fogja fel, hogy ő b*ssza el az életét. Az anyám meg lehet, hogy megbukott anyaként, de én nem bukom meg nővérként és gyerekként, ha végignézem, hogy tönkreteszik magukat?
2012. febr. 13. 22:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsadó, pszichológus, mediátor. Segíts nekik egy kívülálló bevonásával!
2012. febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ennek egyetlen kolosszális akadálya van: az apám.
2012. febr. 13. 22:20
 5/10 anonim ***** válasza:
kedves kérdező a megoldás ott van a jobb tenyeredben ,csak ki kell hívnod! de sürgősen le kell törni a takonypóc szárnyait!! hogy jön ő ahhoz ,hogy anyáddal ordítson ? veled is meg teszi? nekem egy 4. személy hiányzik a történetből! vele mi van?
2012. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A takonypóc nyakon lett vágva, nem egyszer. De mindez nem használ, mert a negyedik személy és az anyám egymás ellen hangolják őt, elég rég óta. Következetes nevelésnek nyoma sincs, sőt semilyennek, mert ha anyám azt mondja A, akkor lesz egy nagy veszekedés, mert az apám meg azt modja B. És tudod, hogy van ez, családfenntartó, anyagi függés, fő a családi béke, szóval B lesz. Így a takonypóc hozzászokik, hogy nem kell azt csinálni, amit az anyám mond, még kevésbé azt, amit én mondok. Sőt, ő egyenesen asztro gyerek, Skorpió és a lótetű évében született, szóval nem úgy kell viszonyulni hozzá, mint hozzám kellett. Nem szabad megmondani neki, mit csináljon. Na igen, ez történik, amikor beüt a szerencse túl sok lesz a pénz, mire a második gyerekhez jutnak az emberek.
2012. febr. 13. 22:39
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne lenne a te problémád, hisz az egész családod életét befolyásolja. Ez csak egy új keletű marhaság, hogy nem a te problémád. Egy normális családban bármiről lehet véleményed és mindent meg lehet beszélni. Ráadásul a problémátok korántsem egyedi. Tipikus lóvé apunál, hatalom apunál, csak pont normális gondolkodás nincs apunál, és ezt véletlenül sem bántásból mondom. A tipikus buta férfi viselkedését produkálja, anyu próbál nevelni, apu mindent megenged. Na, kit szeret jobban a gyerek, vajon kire hallgat? Apuka pedig győztesnek hiszi magát. Pedig a kicsi lányát a saját vesztébe kergeti. Nem tanítja meg veszíteni, nem tanítja meg alkalmazkodni. Aztán, legkésőbb mikor megérkezik a királylány életébe az első olyan kis fickó, mint apuka és a kicsi lánynak csalódnia kell, akkor jó esetben iszogat egy picit, rosszabb esetben jön egy kis fű, legrosszabban pedig a kis szeme fénye himbálózik egy kötélen. Ezt valahogy meg kellene értetni apukával. A családban, mint az életben mindenütt van (kellene, hogy legyen) egy sorrend. Apuka, anyuka, gyerekek. Apuka és anyuka nevel, a gyerek pedig nevelődik. Itt a tipikus pénzes apuka irányít, élvezi a hatalmat és tönkre vágja a családot. Pedig semmi más dolga nem lenne, csak elmagyarázni a kislánynak: kislányom, az van, amit anyukád mond. Punktum. Tehát: apukát kellene elirányítani a nevelési tanácsadóba. (Tudom:lehetetlen.)
2012. febr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem kamerázd le őket, amikor az őrjöngéssel vannak elfoglalva aztán egy megfelelő pillanatban játszd le nekik, mondd meg, hogy gratulálsz, mekkora szánalmasok, a gyerek hisztérikára van nevelve, anyád meg nem tudja kontrollálni magát - legyenek büszkék magukra. szánalmas!!!! főleg az anyukád!!!!


30N

2012. febr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem anno a nővérem veszekedett állandóan anyuval, üvöltöztek torkuk szakadtából. Én ilyenkor amilyen hamar csak tudtam közbe avatkoztam. Közéjük álltam és megmondtam nővéremnek, hogy fejezze be. Mivel magasabb voltam már akkor is nála, általában hatásos volt egy erélyes rászólás.

Ha a helyedben lennék ugyanezt csinálnám annyival kiegészítve, hogy ha nem fejezi be, akkor elkapnám a karját és a szobájába rángatnám. Szerintem ez a legtöbb, amit tehetsz.

22/L

2012. febr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt szoktam. Aki a pénzes apu szindrómáról írt, tudom sajnos. És kösz mindenkinek a válaszokat :)
2012. febr. 14. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!