Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szuloket gyerekeik szokas...

Szuloket gyerekeik szokas koszonteni Valentin Napon?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 10:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%
Én édesapámat szoktam köszönteni, mert neki ma van a születésnapja. :) Viccet félre téve nem köszöntök senkit valentin nap alakalmából. Nem is igazán vagyok tisztában ennek a napnak a hagyományaival, nem értem minek kell erőltetni ez is olyan majmolás, mint a halloween. Szerintem annyir értelme van, mint ha mondjuk a görögök elkezdenének busójárást szervezni, meg 56os megemlékezéseket tartani. Minden népnek vannak saját nemzeti ünnepei, ezt sajnos nem tudom magaménak érezni.
2012. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%

Valaki köszönti valaki nem, de ez a szerelmesek napja.

Ha nem írod ki ezt a kérdést akkor el is felejtem, hogy ma ez van. Ez alkalomból, holnap a drága kis szerelmemnek főzök valami nem hétköznapit és le van tudva a nagy nap.

2012. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
35%

Wikipedia, emberek.

Saint Valentine's Day, often simply Valentine's Day, is a holiday observed on February 14 honoring one or more early Christian martyrs named Valentinus. It was first established by Pope Gelasius I in 496 AD, and was later deleted from the General Roman Calendar of saints in 1969 by Pope Paul VI.


Valentinus nevű keresztény mártír(oka)t ünnepeltek ezen a napon, legelőször időszámításunk után 496-ban ünnepelték, amikor az amerikaiak még javában britek voltak.

2012. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%
Erdekesen unnepelhettek volna 496-tol a februar 14-et, mivel akkor meg sehol sem volt a gergely naptar...
2012. febr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%

Ja, es meg valami:

496-ban az indianok voltak az amerikaiak.

Majd' egy evezreddel kesobb pedig a spanyolok voltak az elso hoditok.

De azert koszonjuk, hogy irtal. :)

2012. febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
50%

Erről lehet vitázni oldalakon át, totálisan értelmetlen.


Családja válogatja. Mindenki máshogy ünnepel, mindenki más ünnepet fogad el, mindenki más napot tart ünnepnek, és más ünnepet néz hülyeségnek.

Mi adunk, férjemmel egymásnak, gyermekünknek, szüleimnek, húgomnak, és szüleimék és húgom is nekünk és egymásnak. Mert mi így szeretjük. De aki nem, az lehet, hogy egyáltalán nem is tartja meg ezt az ünnepet, és persze jóól lepontoz itt mindenkit, aki meg merészeli tartani. Ő bajuk, nekik egy hétköznappal több van, nekünk egy ünneppel több. Én így fogom fel, de lehet máshogy is, nem vagyunk egyformák :)


Nálam már itt a kis ajándékzacsi mellettem amit kisfiammal készítettünk össze a férjemnek a kedvenc édességeivel, és a Papáéknak is veszünk valami apróságot majd, este megyünk hozzájuk egy szép estét tartani :) Akinek ez nyűg, az nem csinál ilyeneket. Erre nincs általános recept :)

2012. febr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
63%
Én inkább Ballantine's napot tartok ma.
2012. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%
Én minden évben kapok a páromtól egy csokor rózsát, mint ma is, de ma már a lányom is hozott haza egy szál virágot. Öszintén jólesett, nincs ebben semmi rossz :)
2012. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát én ugyan azt vallom hogy ez a szerelmesek ünnepe, de minden évben megköszöntöm anyukámat és ő is viszont. Ez már valami hagyomány lett köztünk, azért mert csakis anyukámmal csináljuk ezt, senki mással a családban. (Természetesen nem vagyunk egymásba szerelmesek.) Meg hát ugye a párommal is köszöntjük egymást.
2012. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!