Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol lehetne megkeresztelni...

Hol lehetne megkeresztelni kislányunkat? GyMS. Megye ill. Komárom-Esztergom megyében érdekelne!

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnénk kérni. Férjem református, én katolikus vagyok. Tavaly elváltam, volt már templomi esküvőnk, ezért ahol lakunk nem keresztelik meg a kislányunkat.

Tudtok a két megyéből valahol olyan templomot, papot, akit nem "érdekel" a fenti történet, és bárkit megkeresztel?

Előre is köszi a segítségeteket!


2009. jún. 3. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a papok 90 százalékát nem érdekli. Nincs semmi megkötés a keresztelésre, elvileg nem tagadhatják meg, mert a gyereket kell nézni, nem a szüleit. Szerintem, ha a következő templomba mentek, ott megkeresztelik.
2009. jún. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem is beszéljetek egy közeli település papjával, mert a legtöbb pap nem nagyon aggódik manapság már ilyenen! a keresztszülők legyenek katolikusak, az a lényeg.
2009. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor te épp nagyon szigorú papot fogtál ki, mert ált. nem érdekli őket (még a katolikus papok nagyrészét sem), ha valaki elvált és mással él. Én is a helyedben elmennék a környéken másik paphoz.
2009. jún. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok a hozzászólóknak...

Hála Istennek vannak még olyan papok, akiket igen is érdekel az Egyház tanítása és törvényei, és nem szolgáltatóként fogja fel a szentségek kiszolgáltatását!


Kicsit homályos nekem a történet. Ezért nem tudom megítélni, mennyire jogos a pap elutasítása. A volt férjed a református?

Vagy az első férjeddel, akivel volt egyházi esküvőd, váltatok el és a mostani ref. férjtől van a gyermek?


Mindenesetre a keresztelést csak a legsúlyosabb esetben lehet elutasítani, ha a pap nem lát esélyt a gyermek keresztény katolikus hitben nevelésére.

2009. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én meg neked gratulálok 21:27-es először is ahhoz, hogy mindenkit lepontoztál, másodszorra ahhoz, hogy olyan következtetést vontál le a válaszod végére, ami végülis a többi hozzászólást erősíti meg, harmadszor pedig ahhoz, hogy te minket szólsz le, mikor a tényállást közöljük, nem pedig mi kereszteljük meg elvált szülők gyermekét. Tényleg gratulálok!
2009. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólóval:-)

meglehetősen ellentmondásos volt a hozzászólás:-)

a hit nem attól függ, hogy a szülők milyen vallásúak. attól még lehet katolikusnak nevelni később egy gyereket, mert az egyik szülője nem ez. a papok is ezt nézik, így a legtöbb keresztel! Na meg manapság már ebben is versenyszellem van, az egyházak már húzzák a strigulákat, hogy kinél van több hívő... ez már a pénzről szól a papoknál is, akár elismeri az ember akár nem.

2009. jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket. Úgy látszik tényleg szigorú a mi papunk, megpróbáljuk a másik faluban.

Egyébként: a mostani férjem református, akitől a gyermekem van!

2009. jún. 4. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!