Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mesterképzésen tanuló után is...

Mesterképzésen tanuló után is kell még fizetni tartásdíjat?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Sajnalja az apa a gyerektol a penzt?
2012. febr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy korrekt, ha igen, elvégre a mesterképzéssel zárja le a tanulmányait, tehát az a régi egyetemi képzés. Feltéve, ha max. 25 éves és nappalin tanul.
2012. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
alapképzésben tanuló után sem kötelező
2012. febr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

fellapoztam a csjt-t:


24. §


(1) A nagykorú, munkaképes gyermek az 19.§ (1) bekezdésében foglalt eseten kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai ésszerű időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A szülőt a továbbtanulási szándékról megfelelő időben tájékoztatni kell.

(2) Az (1) bekezdés szerinti tanulmánynak minősül az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés vagy tanfolyam, továbbá az első alapképzésnek minősülő főiskolai és egyetemi tanulmányok folyamatos végzése. Nem érinti a tanulmányok folyamatosságát az a megszakítás, amely a jogosultnak nem róható fel.


(3)A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani

a/ ha a gyermek a tartásra érdemtelen; érdemtelen a nagykorú gyermek akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot,

b/ ha a gyermek tanulmányi- és vizsgakötelezettségének rendszeresen, önhibájából nem tesz eleget, vagy

c/ ha ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.

(3) A szülő a 25. életévét betöltött gyermekének tartására csak rendkívül indokolt esetben kötelezhető.



szóval elsősorban a gyerek életkora számít, aztán az, hogy tényleg tanul-e rendesen, valamint, hogy tarja e a kapcsolatot az apával

2012. febr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az (értelmes)válaszokat.

Nem az apa vagyok. Vele nem tartja a kapcsolatot évek óta, és nem egy ártatlan 3 évesnek nem akar fizetni, hanem egy felnőttnek aki nem válaszol semmilyen üzenetére.

Tehát a mesterképzés megfelel ugyanazon végzettség magasabb szintjének, amit ezek szerint már nem köteles támogatni?

2012. febr. 15. 18:12
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

nem , nem köteles támogatni, több okból sem

1) csak alapképzésen kell, mesterképzésben nem

2) azért sem, mert nem tartja vele a kapcsolatot

3) ha a gyerek elmúlt 25, akkor azért sem

szóval semmiképp nem kell fizetni, ezek közül bármelyikre hivatkozva

2012. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs igazad utolsó, ha nappalin tanul, és még nem töltötte be 25-öt, akkor kell fizetni. Egyébként honnan veszed, hogy hány éves?
2012. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igen, és még mielőtt te beszóltál volna, magam ellenőriztem, hogy helyesen válaszoltam-e, és korrigáltam is. szerintem érthető volt. mint ahogy szerintem az is érthető volt, hogy HA ÉS AMENNYIBEN 25 éves elmúlt, akkor az is elég indok volna
2012. febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
"továbbá az első alapképzésnek minősülő főiskolai és EGYETEMItanulmányok"== mai mesterképzés! Szóval fizetni kell,vagy majd jobb lesz, ha néha beül hozzátok a haverokkal?! Neirigyeld tőle! Tudhattad,hogy van!
2012. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!