Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az összes örökös lemond a...

Ha az összes örökös lemond a örökségről, a tartozásokat amit az elhunyt hátrahagyott kinek kell kifizetni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 15:47
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Anyukájánál már volthagyatéki. Akkor még nem volt tartozás.Ott nem mondott le (most arról is lemondana legszívesebben) Most meghalt az apukája rengeteg hitellel és adósággal.
2012. febr. 15. 17:04
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
attól még, hogy az anyukája után felvette az örökségét, attól még nem kell az apja után is felvennie, nyugodtan lemondhat róla. esetleg megbeszélheti a nővéreivel, hogy mint mondjanak le az örökségről, és akkor senkinek sem kell adósságokat fizetnie.
2012. febr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
*mind
2012. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
a kérdésben azt írod, hogy az összes örökös, azaz az illető nővérei is lemondanak az örökségről, tehát az adósságokról is. akkor nem értem milyen tartozást kéne a nővéred élettársának kifizetnie, hiszen elvileg nincsen semmilyen tartozás. vagy a nővérei mégsem mondtak le? most mi is a tényállás? kérlek írd le.
2012. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Még nem volt a hagyatéki,de már akiktől kölcsönkért az apja azok jöttek, hogy fizessék ki. Nővérem élettársa le akar mondani, a testvérei még gondolkodnak rajta.
2012. febr. 15. 17:36
 16/29 anonim ***** válasza:
hogy kik jöttek???
2012. febr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
ÍAkiktől a faluban kölcsönkért. Megjegyzem nem kevés embertől, pedig a nyugdija több volt mint a nővérem élettársának. És ő csak egyedül volt, nővéremék 4-en. Ráadásul az ételt is ők vittek az öregnek.
2012. febr. 15. 17:49
 18/29 anonim ***** válasza:
mindenképpen mondjon le a sógorod az örökségről, különben nem lesz többé nyugta.
2012. febr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
hát akkor el kell keserítselek, a jog szerint nyilván csak arról lehet lemondani, ami adóssága hivatalosan volt az elhunytnak. pistabát meg bélabát nyilván nem fogja érdekelni, hogy egy hivatalos hitelszerződés esetén mi az eljárás, vissza fogja kérni a pénzét, ha nincs mástól, akkor tőletek. persze tehettek jogi lépéseket, hisz gondolom egyik sértett sem tudja bizonyítani hogy kölcsön adott, de még ha a javatokra döntenek is, sose fognak titeket békénhagyni, dehát miért is hagynák? az az ő pénzük, végülis visszajár nekik... összesen mennyi a tartozás? és mennyi a vagyon amit hátrahagyott?
2012. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk mennyi a tartozás, mert az öreg azt se mondta meg kinek mennyivel. Amikor élt azt mondta, hogy azért vannak a gyerekei, hogy őt eltartsák és ellássák. KIderült, hogy a nővérem élettársának a huga vagy a nővére, nem tudom most melyik kettőjük közül, valamit bekavart, mert állítólag aláírtak valami papírt, hogy az öregek otthonába kerülhessen az apjuk. Állítólag a nyugdijról, de pontosan én se tudom már mi a helyzet.

A lényeg, hogy mondjon le a hagyatékról. A többi adósság...hát... a testvérei még köszönni sem hajlandóak nővéreméknek. Nem tudom mi lesz ebből. Ahogy jelenleg áll a helyzet, lehet, hogy szétmennek. Sikerült ezt a családot is tönkretenniük. Hát ez van.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

2012. febr. 16. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!