Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokonunk a férjem nagymamájáva...

Rokonunk a férjem nagymamájával élt, nem dolgozott, kábítószerezik, a mama elhunyt, elvárható az tőlünk, hogy a számára mi fizessük a ház számláit a továbbiakban ha mi is örököljük majd a házat?

Figyelt kérdés

A 29 éves rokonunknak most sincs eszébe,hogy elmenjen dolgozni,karácsonyra élelmiszert vitt neki a család,pénzt nem adunk neki,mert akkor elkölti kábítószerre.Elvonokúrára nem hajlandó elmenni.


A házat a férjem fogja örökölni a testvérével,a rokon akiről írtam a férjem testvérének a fia.A férjem testvére nem vállal felelősséget a gyerekéért,azt mondja nem tud mit csinálni vele.

Arra hivatkozik a rokon,hogy neki joga van ott lakni,ami igaz is amíg le nem zárult a hagyatéki tárgyalás(be van jelentve oda az örökhagyó engedélyével),de ahoz is joga van,hogy ha mi szeretnénk kifizetni a férjem testvérének a részét,akkor addigra jócskán tartozást okozzon nekünka fia ?



Ha férjem is fog örökölni és számlatartozás lesz a házon addigra,akkor jobban járunk,ha mi fizetjük ki az ott lakó rokon helyett a számlákat,vagy csak had kapcsolják ki ?


2011. dec. 30. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hagyatéki eljárás hosszan elhúzódik ( 3nál több hónap ) akkor ne fizessetek semmit, majd szépen kikapcsolják tavasszal a közműveket és akkor csinál amit akar a gyerek.

Ha pár hónap akkor érdemes fizetni a közműveket, mert ha kikapcsolják akkor elég költséges visszakapcsoltatni őket.

2011. dec. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a közüzemi számlák a ti neveteken vannak, akkor tartozásotok nektek lesz. Ebben az esetben szerintem a srác apjának kéne kifizetni a rezsiköltségeket, ha ő sem szeretné, hogy ott tartózkodjon, együttes erővel valahogyan hatni kéne a fiúra, olyan nincs, hogy valaki felnőtt létére ingyen éljen. Ha hagyjátok kikapcsoltatni, sajnos rosszabbul jártok, mert a visszakapcsolási díjat is fizetnetek kell majd a tartozásokon felül. Én bemennék a szolgáltatóhoz, felvázolnám nekik a helyzetet és kikapcsoltatnám a szolgálatatásokat, így nem keletkezik tartozás, csak a visszakapcsolás költségeit kell állni.
2011. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Ha a a közüzemi számlák a ti neveteken vannak, akkor tartozásotok nektek lesz."


A számlák egyenlőre az elhunyt nevén vannak.


" Ebben az esetben szerintem a srác apjának kéne kifizetni a rezsiköltségeket, ha ő sem szeretné, hogy ott tartózkodjon, együttes erővel valahogyan hatni kéne a fiúra, olyan nincs, hogy valaki felnőtt létére ingyen éljen. "


A fiú apja teljesen függetleníti magát a gyerektől,azt mondja ő nem foglakozik vele mit csinál.

Nemhiába került a fiú ilyen függésekbe,nem hiába költözött végül a dédmamájához,az anyja és az apja elvált,új párra lelt,egyiküknél sem lelt már otthonra a fiúk.

DE igen sajnos létezik,hogy egy felnőtt vérszívó módon másokon élősködik,a dédmama szegény örült ,hogy valakivel együtt lakott eleinte,aztán amikor folyton részegen jött haza,hozta a zülött haverokat akikkel együtt kábítószerezett ,akkor már késő volt.

Nem dolgozott,ingyen élt,evett,sőt még nemegyszer meg is lopta a dédmamáját,mikor az elküldte egy húszezressel vásárolni...hazatért 3-4 nap múlva pénz nélkül,minden nélkül.



"Ha hagyjátok kikapcsoltatni, sajnos rosszabbul jártok, mert a visszakapcsolási díjat is fizetnetek kell majd a tartozásokon felül. Én bemennék a szolgáltatóhoz, felvázolnám nekik a helyzetet és kikapcsoltatnám a szolgálatatásokat, így nem keletkezik tartozás, csak a visszakapcsolás költségeit kell állni."


Tehát azt mondani a fiúnak,hogy vagy fizet (miből is tenné,amikor esze ágában nincs elmenni dolgozni) ,vagy ki fogjuk kapcsoltatni a ház dolgait.

Körülbelül tudom a választ "neki joga van maradni,amíg nincs hagyatéki tárgyalás,mert az örökhagyó engedélyével be van jelentve oda és ne legyünk már rosszindulatúak,hogy kiköttetjük az áramot,a gázt stb...ezt nem tehetjük meg vele"

2011. dec. 30. 13:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Az az igazság, hogy megtehetitek, sőt előbb utóbb mennie kell az ingatlanból, ha nem fizet semmit. Hagyatéki tárgyalás után mindenképp. Én úgy gondolom, hogy senki nem vetheti a szemetekre azt, hogy nem tartotok el egy teljesen elzüllött alakot, aki még hajlandóságot sem mutat arra, hogy felelősséget vállaljon saját maga után (főleg, hogy a saját apja is elzárkózik). Én elé állnék, és felvázolnám neki a tényeket: kifizeti a költségeit vagy kikapcsoltatok mindent. Még az is előfordulhat (igaz kevés eséllyel), hogy észbe kap, rájön, hogy muszáj változtatnia.


Voltam hasonló helyzetbe, tudom, hogy kegyetlen utcára tenni valakit. Rajtam apukám élősködött, engem nem ő nevelt fel (évekig nem is láttam), hozzá sem járult a neveltetésemhez, mégis befogadtam. Teljes erejében lévő férfi, dolgozni nem akart és hatalmas elvárásai voltak úgy, hogy hónapok alatt, még én dolgoztam, suliba jártam, egyszer sem mosogatott el, semmit sem segített és naponta főtt ételt követelt. Persze én voltam a sz*r ember, kitettem, azóta sem dolgozik.

Én kímélném magam a plusz köröktől és másra fordítanám a pénzem.

2011. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg nem a ti neveteken vannak a számlák, addig ti nem kapcsoltathatjátok ki a szolgáltatásokat.

Én csak bemennék az egyik szolgáltatóhoz, elmondanám neki a szitut, és ő megmondaná, hogy hogyan lehet, vagy lehet-e egyáltalán kikapcsoltatni a dolgokat.

Vagy, hogy így,hogy az elhunyt nevén vannak a szolgáltatások, kit terhel a felgyűlt tartozás, és kit fog a hagyatéki után.

Tehát érdeklődj náluk szerintem részletesen. Az a leg biztosabb.

2011. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha beviszitek a halotti anyakönyvi kivonatot a szolgáltatókhoz, akkor, mint örökösök átirattathatjátok / kikapcsoltathatjátok a szolgálatásokat.


Fura lenne, ha 3-4 hónapig amíg egy ilyen herce hurce tart addig egy HALOTT nevére jönne mindenféle csekk illetve senki nem ügyintézhetne semmit.

2011. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is mond le a szolgáltatásokat, és ha a férjed testvére akarja, köttesse be azokat a saját nevére és fizesse a fiacskájának ő a számlákat.
2012. febr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!