Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem segítenek egymásnak...

Miért nem segítenek egymásnak az emberek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 10:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert van, aki nem szorul rá, van aki nem érdemli meg, és van aki szerint égő!!

Én is állandóan segítek, de senkinek nem jó...

2009. jún. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Én eddig nagyon sok esetben segítettem..de mindig rájöttem,hogy nem kellett volna..

Pl. egy fiatal pár veszekedett a buszon (17-18 évesek lehettek) rászóltam a srácra, hogy azért mégis moderálja magát (nem akartam beleszólni a veszekedésbe, de a lánnyal olyan könnyen elbánhatott volna a pasi) de nem volt értelme, mert együtt leszálltak, majd együtt mentek tovább és veszekedtek...

Presze nem csak ilyen dolgokra gondolok, hanem más segítégre is jellemző, hogy akinek nyújtod az nem érdemli meg.

2009. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

talán nem tudják, hogy mit tehetnének..

én pénzzel azért nem szeretek segíteni, mert nem tudom kontrollálni, hogy mire költik, viszont ingyen táboroztatok beteg gyerekeket, akik nagyon jól érzik magukat ettől

2009. jún. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit értesz segítség alatt.

Pl. amit a második említett, az nem segítség, hanem beszólásnak minősül, idegeneknek pedig nem szólunk be, ugyanis nem ismerjük az alapszituációt. Valószínűleg egy ismerősüktől másképp vették volna, de egy ismerős talán másképp is mondta volna. Pl. nem bírom, ha idősek megjegyzik, hogy a számítógép milyen rossz és elrontja az embereket, és mikor anyukámmal erről beszélget (volt már rá példa), anyukámnak azért megjegyeztem, miután felszálltunk úgy, hogy a néni is lehetőleg hallja, hogy ne nagyon szidja a számítógépeket, mert én ezekből élek meg, ez a szakmám.


No, de ez egy kis kitérő volt. Én azt látom inkább, hogy aki tud, az segít is, amikor tud (akár az is segítség, hogy átadjuk a helyünket tömegközlekedésen, vagy beljebb megyek, hogy más is le tudjon ülni, ha én is fáradt vagyok és nem bírnék állni, vagy hogy egy idősnek leemeljük a csomagját, vagy egy kismamának a babakocsit, vagy az alacsony embernek segít valaki leemelni egy magas polcon lévő árut a boltban, sorolhatnám). Aki nem segít (pedig látszólag tudna), annak vagy az az oka, hogy túlságosan el van foglalva a saját problémáival, és észre se veszi másét, vagy az, hogy önző.

2009. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Mert nem tudunk kérni. A kéretlen segítség, tanács pedig sokszor többet árt, mint használ. Aki megtanul jól kérni, az kapni is fog. Ez az én meglátásom.
2009. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudunk kérni, ahogyan az utolsó hsz mondta, és a kéretlen pedig az esetek nagy %-ában csak árt!


Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát!

2009. jún. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha már család kategóriába írtad, hadd térjek ki erre, nekem a szüleim nem segítenek abban, hogy saját lábamra álljak, mert elvárnák, hogy kiszolgáljam a családot egy életen keresztül, ellenben öcsémnek segítenek, pedig ő meg elherdál minden fillért, alá biztos adnak lakást is, nekem saját erőmből kell. Miért nem segítenek nekem? Nem tudom, talán mert öcsém a kedvencük, én meg lánynak születtem, apám lenézi a nőket, ő ezért segíti inkább öcsémet. Nem tekintenek ugyanolyan értékűnek, pedig többet értem el, mint akár ők 3-an összességében, belefáradtam, hogy megmutassam nekik, hogy én is érek annyit, hogy ne nézzenek le, és most már oda jutottam, hogy ha segítenének se fogadnám el, ha eddig se tették szívesen önszántukból semmilyen téren.
2009. jún. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én pl valóban nem tudok kérni semmit. Nagyon szeretek segíteni, ahol tudok, sokszor úgy h senki nem kért, néha talán zavaró is vagyok :D


De sok ember meg azért nem segít máson mert tesz rá, h mi van vele.

2009. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sajnos azért nem, mert iszonyú túlterheltek és megkeseredettek az emberek. Mindent a pénz sző át és manapság már talán eszünkbe sem jut ingyen segíteni másoknak. No meg az is igaz, amit talán az első hozzászóló írt, hogy van aki nem érdemli meg. Pl. én soha nem adok egy fillért sem olyannak, akiről látom, hogy iszik, meg bűzlik a cigifüsttől.
2009. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%

Én személy szerint szoktam segíteni, bár sokszor inkább ne tenném. Volt, hogy egy nő magánkívül üvöltött velem, hogy mit képzelek én, mikor a buszon át akartam adni a helyet. Viszont, soha nem szólok bele más életébe, mert ahhoz nincsen jogom. Ha segítséget kérnek tőlem a barátaim/ismerőseim mindig segítek, ahogy tőlem telik, de kéretlenül nem. Bár én azt tapasztalom, hogy nagyonis tudnak kérni.


Kedves 11:29-es, szerintem a szülőknek nem kötelező lakást adni a gyerek alá. Nem várhatod el tőlük, hogy megtegyék. Nyilván nem helyes, ha különbözően kezelik a szülők a gyerekeket, de ettől még nem kell lakást venniük neked. Sokszor egyébként a szülők azért tesznek különbséget a két gyerek között, mert az egyik jobban segítségre szorul, mint a másik. Valószínűleg téged sokkal talpraesettebbnek látnak, ezért segítenek többet az öcsédnek. Meglátod, sokkal nagyobb ember leszel a szemükben, ha a saját erődből, munkával szerzed meg a lakásodat. Nem lesz egyszerű, de mások is megcsinálták már!

2009. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!