Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a testvéremmel?...

Mit csináljak a testvéremmel? Nagyon idegesít!

Figyelt kérdés

Ő 7 éves, én meg 14, fiúk vagyunk, most csak ketten vagyunk itthon. Az a mániája, hogy mindig idegesít, meg soha nem lehet irányítani, még anya is nehezen. Én eszek, tudja hogy ideges vagyok, de attól magas hangot ad ki, itt van a fülemtől 20 centire, én mosolyog közben. Én szólok neki, hogy idegesít, hagyja abba, mert nem szeretem. Annál jobban csinálja. vagy amikor én tanulok, bejön a szobámba, és utánozza a kutyák ugatását, meg sikítgat, magának beszél, én akkor is szólok neki, hogy hagyja abba, de megint csak jobban csinálja, hogy idegesítsen.

Anya meg kit véd meg? Hát őt! Hogy ÉN hagyjam békén ŐT!

Per pillanat ahogy ettem, megint idegesített, hogy menjek vele játszani, pedig csak szüneteltem, mert tanultam, felidegesített, elvettem egy játékát, hogy ha abbahagyja a sikítást, akkor visszaadom. Ő tartotta a kezét, de én mondtam, hogy csak ha abbahagyja. De ő: "Csak ha visszaadod". (amúgy nem szokta abbahagyni, még ilyenre nem volt példa) Csak még hangosabban sikított, erre hozzávágtam a hülye játékát, ami egy hónapja porosodik az asztalon. Sikított egy olyat, hogy odamentem, és pofán vágtam. Utána már le kellett fogni, mert áthallatszik a szomszédokba, meg az utcára. De gondolkodtam, hogy akkor csak rosszabb lesz, és otthagytam. Erre ő jött, hogy a játékáról elveszett egy kis sz*r, meg kell keresnem, mert ha nem akkor... és elkezdett számolni: "10...9...8...7......3...2...1...[sikítás]" Azt hittem hogy beszakad a fülem. Aztán elmentem vele keresni, 2 perc után mondtam neki, hogy nekem tanulnom kell, de pár perc után megint elkezdte, és ez megy megint.


HOGY LEHETNE LESZOKTATNI A SIKÍTÁSRÓL, MEG AZ IDEGESÍTÉSRŐL??? NEM BÍROM TOVÁBB!!! HA EZT ANYA ELŐTT CSINÁLTUK VOLNA, Ő IS SIKÍTOZOTT VOLNA, MEG HÍVTA VOLNA APÁT... :(


NEM BÍROM!!!!!!!!!!!!!!


2012. febr. 16. 15:34
 1/7 A kérdező kommentje:
A másik idegesítő dolog, meg hogy állandóan énekel(ni próbál). Ezzel nem is lenne baj, de úgy énekel, mintha szopránban csinálná.
2012. febr. 16. 15:38
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Néha probálj meg vele játszani is. Ne csak lerázd,szerintem arra is van szüksége.Hisz csak 7 éves.. Óránként egy 15perc játék,pihenőidő belefér a tanulásba. 26L
2012. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Nekem 10 évvel fiatalabb húgom van, továbbá már anya vagyok, ezért remélem megfogadod a tanácsomat.

Menj oda hozzá és kérdezz meg tőle valamit: van kedved társasozni, kirakózni, memóriázni, kimenni az udvarra hógolyózni? (megfelelő helyen aláhúzandó)

Úgy látom, hogy az öcséd nagyon unatkozik. Tele van energiával és miután senki sem játszik vel, máshogy vezeti le: a nagytesó idegein táncolással.

Menj le egy kicsit gyerekbe!

2012. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szoktunk játszani, de akkor is gyakran a nevetés átmegy sikítozásba. Meg szerintem valami feltűnési viszketegsége is van, amikor látunk valami vicceset a TV-ben, először simán nevet, de aztán még vagy 3 percig nevet, de azt már erőlteti, nem is igaziból nevet, hanem hülyén.
2012. febr. 16. 15:48
 5/7 anonim válasza:
60%
szia!nekem ugyanez volt az ocsemmel, a legjobban engem is a folyamatos hangicsalas zavart. igaz,hogy az ocsed inatkozik,nimcsen levezetve a folos energia.az en ocsem sajna nem volt hajlando semmilyen sportot uzni,mindet frladta,nem volt semmi hobbyja,nem tudta elfoglalni magat.ezert direkt idegesitett,haa mondtam h hagyja abba csak tovabb csinalta.soksok sporttal le kell farasztani,es tenyleg joban kell vele lenni,en azt csinaltam h oke megteszem ezt meg azt ha te meg nem visitassz.es ez valamennyit hatott.meg neki is mondd meg h legyetek inkabb joban es h jatszol vele,ha nem idegesit tovabb utana aznap..de sajnos ez soha nem fog elmulni.az en ocsem mindjart 16 eves eseg maig os azt csinalja h ulunk az asztalbal es elkezd kornyikalni,erre en h hagyja abba es folytatja.es ezt 6szor egymas utan mig nem orditok egy akkorat amitol osszerezzen xD tehat mindenkepp talaljatok neki valamit amivel elfoglalja magat es nem ezzel uz majd unalmat,mert nekunk nem sikerult megszerettetni vele semmit es maig sem problemamentes a dolog.de a legfontosabb h legyel vele joban !!en konkretan leultem es megbeszeltem vele h mondkettpnknek jobb ugy es az jasznal a legjobban.nem lesz egybol valtozas,lehet h tobb ev mulva is meg kell beszelned vele tobbszpr is,egy ido utan jobb lesz :) maximalisan egyutterzek veled
2012. febr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy hiperaktív. Tiltsátok el a csokitól, cukortól, meg az összes cukros ételtől. Ha két hét múlva sem lesz normális, akkor ideggyógyászatra vinném. Vagy úgy megverném, hogy soha többet hozzád se szóljon.
2012. febr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"en azt csinaltam h oke megteszem ezt meg azt ha te meg nem visitassz"

Ezt már próbáltam (sokszor), de nem sikerült.

Amúgy meg köszi mindenkinek, megpróbálom levezetni a felesleges energiáját, ez nem lesz könnyű, mert egész nap a Minimax megy a TV-ben, azt nézi.

Gondolom, ezért ilyen.


Amúgy könnyű lenne, csak nem lehet vele megbeszélni a dolgokat, hogy "most akkor ha abbahagyod, akkor ..."

2012. febr. 16. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!